X

Aktualitātes

12 jūn 2020 Okupācijas muzejs un Stūra māja atkal atvērta apmeklētājiem no 12. jūnija
Kalendāra arhīvs »
Sākas Okupācijas muzeja pārbūves tehniskā projekta izstrāde

Sākas Okupācijas muzeja pārbūves tehniskā projekta izstrāde

2013. gada 2. marts

Konkursā par Okupācijas muzeja rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādi uzvarējusi SIABūvprojektu Vadība. Projekts jāpabeidz līdz 2013. gada novembrim.

1. martā Valsts akciju sabiedrība "Valsts nekustamie īpašumi" un SIA „Būvprojektu vadība”noslēdza līgumu par Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijas (Nākotnes Nama) tehniskā projekta izstrādi un autoruzraudzību. Projektam jābūt gatavam ne ilgāk kā astoņu mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža. Projektēšanas izmaksas būs Ls 69 858 (bez PVN).

3. janvārī notika konkursa iesniegumu atvēršana. Bija saņemti pieci iesniegumi no SIA „Rem Pro”, A/S „Lx Grupa”, SIA „Būvprojektu vadība”, SIA „Arhitektu birojs Krasts” un SIA „Nams”. Konkursa gaitā Iepirkumu un uzraudzības birojā netika iesniegta neviena sūdzība.

Okupācijas muzeja rekonstruētā ēka Nākotnes Nams būs daļa no Padomju okupācijas varas upuru Piemiņas memoriāla. Tā veidota pēc arhitekta Gunāra Birkerta ieceres.

Visa kompleksa izveides finansēšanai nepieciešami aptuveni 5,5 miljonu latu, ko ir apņēmusies nodrošināt Latvijas valsts. Līdzekļus rekonstruētā muzeja un jaunās ekspozīcijas ierīkošanai gādās Latvijas Okupācijas muzeja biedrība.

Lai arī būvniecības darbi vismaz tuvākā gada laikā vēl nesāksies, Okupācijas muzejs kopš pagājušā gada 11. novembra ir pārcēlies uz pagaidu mājvietu - bijušajās ASV vēstniecības telpās Raiņa bulvārī 7. Plānots, ka muzeja pastāvīgā ekspozīcija Latviešu strēlnieku laukumā 1 pēdējo reizi tiks atvērta apmeklētājiem no šī gada 1. maija līdz 1. oktobrim.

Citas aktualitātes

Biļetēm uz “Stūra māju” muzejs dod ārkārtas situācijas atlaidi un piedāvā arī izstādes atbalstītāja biļeti2020. gada 2. jūnijs
Gatavojoties apmeklētāju uzņemšanai pēc ārkārtas situācijas beigām, muzejs ir atsācis biļešu...
Piedāvājam iepazīt muzeja ekspozīciju virtuāli. Piektais stāsts - holokausts2020. gada 1. jūnijs
Gaidot Okupācijas muzeja atkal atvēršanu apmeklētājiem 12. jūnijā, piedāvājam doties virtuālā tūrē ar muzeja...
Muzeja piedāvājums attālinātam mācību procesam2020. gada 8. aprīlis
Muzeja izglītības nodaļa piedāvā plašu mācību materiālu klāstu attālinātam mācību procesam. Ar laiku šis...
Sveicam Starptautiskajā Muzeju dienā!2020. gada 18. maijs