X

Aktualitātes

19 sep 2019 Starptautiskā konference “Pēckara bruņotā pretošanās Baltijas valstīs un Polijā: Cīņa par brīvību”
Kalendāra arhīvs »
Sākas Okupācijas muzeja pārbūves tehniskā projekta izstrāde

Sākas Okupācijas muzeja pārbūves tehniskā projekta izstrāde

2013. gada 2. marts

Konkursā par Okupācijas muzeja rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādi uzvarējusi SIABūvprojektu Vadība. Projekts jāpabeidz līdz 2013. gada novembrim.

1. martā Valsts akciju sabiedrība "Valsts nekustamie īpašumi" un SIA „Būvprojektu vadība”noslēdza līgumu par Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijas (Nākotnes Nama) tehniskā projekta izstrādi un autoruzraudzību. Projektam jābūt gatavam ne ilgāk kā astoņu mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža. Projektēšanas izmaksas būs Ls 69 858 (bez PVN).

3. janvārī notika konkursa iesniegumu atvēršana. Bija saņemti pieci iesniegumi no SIA „Rem Pro”, A/S „Lx Grupa”, SIA „Būvprojektu vadība”, SIA „Arhitektu birojs Krasts” un SIA „Nams”. Konkursa gaitā Iepirkumu un uzraudzības birojā netika iesniegta neviena sūdzība.

Okupācijas muzeja rekonstruētā ēka Nākotnes Nams būs daļa no Padomju okupācijas varas upuru Piemiņas memoriāla. Tā veidota pēc arhitekta Gunāra Birkerta ieceres.

Visa kompleksa izveides finansēšanai nepieciešami aptuveni 5,5 miljonu latu, ko ir apņēmusies nodrošināt Latvijas valsts. Līdzekļus rekonstruētā muzeja un jaunās ekspozīcijas ierīkošanai gādās Latvijas Okupācijas muzeja biedrība.

Lai arī būvniecības darbi vismaz tuvākā gada laikā vēl nesāksies, Okupācijas muzejs kopš pagājušā gada 11. novembra ir pārcēlies uz pagaidu mājvietu - bijušajās ASV vēstniecības telpās Raiņa bulvārī 7. Plānots, ka muzeja pastāvīgā ekspozīcija Latviešu strēlnieku laukumā 1 pēdējo reizi tiks atvērta apmeklētājiem no šī gada 1. maija līdz 1. oktobrim.

Citas aktualitātes

"Latvijas skolas somas" programmā iekļauta izstāde "Stūra mājā"2019. gada 18. septembris
Sākot ar septembri Latvijas skolēniem muzejs piedāvā iespēju programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēt...
Vecumnieku pagasta muzejā atklāj Okupācijas muzeja izstādi "Pēc mums vēl ilgi zeme skums"2019. gada 6. septembris
12.septembrī Vecumnieku tautas namā atklāja Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošo izstādi “Pēc mums vēl ilgi...
Aicinām uz starptautisku konferenci par pēckara bruņoto pretošanos Baltijas valstīs un Polijā2019. gada 3. septembris
Ceturtdien, 19. septembrī Latvijas universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19 notiks starptautiska konference...
Izsludināts konkurss Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam2019. gada 20. augusts
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde 21. augustā izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja...