X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »

Profesora Krastiņa uzskati par Okupācijas muzeja pārbūvi nav jauni

2016. gada 27. jūnijs

"Profesora Jāņa Krastiņa uzskati par Latvijas Okupācijas muzeja pārbūvi un piebūvi nav jauni," saka Muzeja un Muzeja biedrības vadība, atbildot uz BNS 26.06.2016. publicēto rakstu "Okupācijas muzeja piebūves projekts ir kaitīgs Rīgai." Jautājums vienīgi, kāpēc un kādēļ tie ar jaunu spēku tiek likti lietā, lai aizkavētu vai pat apturētu jau pirms astoņiem gadiem apstiprināto projektu. 

Profesora Krastiņa iebildumi un nicinošie uzskati par arhitektu Gunāru Birkertu bija zināmi jau 2007. gadā, kad toreizējā Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija Birkerta projektu tomēr novērtēja pozitīvi. Rīgas pilsētas būvvalde apstiprināja muzeja pārbūves un piebūves skiču projektu 2008. gadā. 2010. gadā tas tika iekļauts Latviešu strēlnieku laukuma detaļplānojumā, kas vēl arvien ir spēkā. Projekts ir nu jau atkārtoti saskaņots gan Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomē, gan arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā. Tam pretojas vienīgi Rīgas pilsētas tagadējais arhitekts, kura uzskatus Rīgas pilsētas būvvalde uzskata par saistošiem.

Rīgas būvvaldes atteikums izsniegt būvatļauju apdraud Latvijas Okupācijas muzeja tālāko darbību ļoti konkrētā veidā. Tas runā pretī gan tiesiskās, gan morālās paļāvības principam, kas neļauj reiz apstiprinātus projektus bezgalīgi apstrīdēt un apturēt. "Nevar mainīt spēles noteikumus, spēles laikā," BNS rakstā citēts profesors Krastiņš. Tieši tā. Saeimas likumprojekts paredz tikai un vienīgi celt to, kas jau pirms astoņiem gadiem Rīgas vēsturiskajā centrā bija paredzēts un apstiprināts.

 

Valters Nollendorfs,

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis

Gunārs Nāgels,

Latvijas Okupācijas muzeja direktors

Citas aktualitātes

Top jauna video stāstu sērija “Pieci stāsti par...”2018. gada 11. jūlijs
Latvijas Okupācijas muzejs piedāvā jaunu video stāstu sēriju “Pieci stāsti par...”, kas veidota, lai atklātu dažādus...
Publicēti semināra “Valoda un valodniecība Latvijā: 1940.-1953. gads” priekšlasījumi2018. gada 12. jūnijs
2018. gada. 16. jūnijā Okupācijas muzejā notika starptautisks seminārs “Valoda un valodniecība Latvijā: 1940.-1953....
Nosvinēta Latvijas Okupācijas muzeja 25. darba gadskārta2018. gada 28. jūnijs
Melngalvju namā, kas atrodas dažus soļus no Latvijas Okupācijas muzeja ēkas, 27. jūnija pēcpusdienā bija sapulcējušies ap...
2018. - Latvijas Okupācijas muzeja 25. jubilejas gads2018. gada 27. februāris
2018. gada 1. jūlijā apritēs 25 gadi, kopš dibināts Latvijas Okupācijas muzejs un atvērta pirmā muzeja izstāde....