X

Aktualitātes

27 jūn 2019 Jura Jankoviča grāmatas "Trapped in Siberia. Surviving Siberia" atvēršana
Kalendāra arhīvs »

Prieks svinēt svētkus kopā!

2014. gada 2. maijs

Tuvojas 4. maijs - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena. 30. aprīlī muzejā sirsnīgā gaisotnē satikās Valmieras pilsētas un novada jaunie novadpētnieki un „4. maija Deklarācijas kluba” pārstāvji. Muzeja izglītības nodaļai jau vairākus gadus ir divas jaukas tradīcijas. Viena no tām – valsts svētku priekšvakarā aicināt skolēnus muzejā uz speciāli sagatavotu nodarbību. Otra - ... Tuvojas 4. maijs - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena. 30. aprīlī muzejā sirsnīgā gaisotnē satikās Valmieras pilsētas un novada jaunie novadpētnieki un „4. maija Deklarācijas kluba” pārstāvji. Muzeja izglītības nodaļai jau vairākus gadus ir divas jaukas tradīcijas. Viena no tām – valsts svētku priekšvakarā aicināt skolēnus muzejā uz speciāli sagatavotu nodarbību. Otra – laba sadarbība ar „4. maija Deklarācijas klubu”, rīkojot skolās izbraukuma nodarbības „Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana”. No 2011. gada šīs nodarbības notikušas vairāk nekā 110 Latvijas skolās un tajās piedalījušies vairāk nekā 5 000 skolēnu.

Šodien skolēni gida vadībā muzeja ekspozīcijā iepazinās ar Latvijas vēstures notikumiem no valsts dibināšanas līdz neatkarības zaudēšanai, pieskaroties arī okupācijām.

Kā jau svētku reizē skanēja emocionāli sveicieni un pateicības. Muzeja valdes priekšsēdis V. Nollendorfs aizkustināja klātesošos ar oriģinālu audioierakstu, kas tapis 1990. gada 4. maijā. Kluba prezidents J. Karlsons pateicās muzejam par iespēju kopīgiem spēkiem izglītot jauniešus. Savukārt, V. Čebutarenoka, P. Simsons un I. Cālītis dalījās iespaidos par aizvadītajām nodarbībām. Noslēgumā Izglītības nodaļas vadītāja I Role dāvināja muzeja suvenīrus kā pateicību par aktīvu darbību skolotājai I. Amoliņai, viesiem no „4. maija Deklarācijas kluba” un muzeja gidam K. Krēķim, kurš vadījis lielāko daļu no izbraukuma nodarbībām.

Latvijā ir gudri un zinātkāri jaunieši. Muzeja un kluba biedru mērķis ir turpināt veiksmīgo sadarbību jauniešu patriotiskajā audzināšanā – šādi secinājumi radās pasākuma izskaņā.

Jaukus svētkus visiem!

Citas aktualitātes

Jura Jankoviča grāmatas "Trapped in Siberia. Surviving Siberia" atvēršana2019. gada 25. jūnijs
Visi interesenti laipni aicināti uz Jura Jankoviča grāmatas “Trapped in Siberia – Surviving Siberia&rdquo...
In Memoriam. Pieminam ilggadējo muzeja atbalstītāju Zigfrīdu Zadvinski2019. gada 19. jūnijs
Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Okupācijas muzeja biedrība pateicībā un cieņā piemin mūžībā aizgājušo dr....
Iznācis muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes romāns "Vēstule ar pielikumu"2019. gada 14. jūnijs
Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes debijas romānu...
14. jūnija deportācijām veltīta piemiņas akcija2019. gada 12. jūnijs
13. jūnijā notika piemiņas akcija 1941. gada 14. jūnijā deportēto Latvijas iedzīvotāju piemiņai. Vilcienā Rīga -...