X

Aktualitātes

12 feb 2020 Ēnu diena Latvijas Okupācijas muzejā un izstādē "Čekas vēsture Latvijā" 12 mar 2020 Dokumentālās filmas "Nesalauztās sievietes" izrāde
Kalendāra arhīvs »

Prieks svinēt svētkus kopā!

2014. gada 2. maijs

Tuvojas 4. maijs - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena. 30. aprīlī muzejā sirsnīgā gaisotnē satikās Valmieras pilsētas un novada jaunie novadpētnieki un „4. maija Deklarācijas kluba” pārstāvji. Muzeja izglītības nodaļai jau vairākus gadus ir divas jaukas tradīcijas. Viena no tām – valsts svētku priekšvakarā aicināt skolēnus muzejā uz speciāli sagatavotu nodarbību. Otra - ... Tuvojas 4. maijs - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena. 30. aprīlī muzejā sirsnīgā gaisotnē satikās Valmieras pilsētas un novada jaunie novadpētnieki un „4. maija Deklarācijas kluba” pārstāvji. Muzeja izglītības nodaļai jau vairākus gadus ir divas jaukas tradīcijas. Viena no tām – valsts svētku priekšvakarā aicināt skolēnus muzejā uz speciāli sagatavotu nodarbību. Otra – laba sadarbība ar „4. maija Deklarācijas klubu”, rīkojot skolās izbraukuma nodarbības „Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana”. No 2011. gada šīs nodarbības notikušas vairāk nekā 110 Latvijas skolās un tajās piedalījušies vairāk nekā 5 000 skolēnu.

Šodien skolēni gida vadībā muzeja ekspozīcijā iepazinās ar Latvijas vēstures notikumiem no valsts dibināšanas līdz neatkarības zaudēšanai, pieskaroties arī okupācijām.

Kā jau svētku reizē skanēja emocionāli sveicieni un pateicības. Muzeja valdes priekšsēdis V. Nollendorfs aizkustināja klātesošos ar oriģinālu audioierakstu, kas tapis 1990. gada 4. maijā. Kluba prezidents J. Karlsons pateicās muzejam par iespēju kopīgiem spēkiem izglītot jauniešus. Savukārt, V. Čebutarenoka, P. Simsons un I. Cālītis dalījās iespaidos par aizvadītajām nodarbībām. Noslēgumā Izglītības nodaļas vadītāja I Role dāvināja muzeja suvenīrus kā pateicību par aktīvu darbību skolotājai I. Amoliņai, viesiem no „4. maija Deklarācijas kluba” un muzeja gidam K. Krēķim, kurš vadījis lielāko daļu no izbraukuma nodarbībām.

Latvijā ir gudri un zinātkāri jaunieši. Muzeja un kluba biedru mērķis ir turpināt veiksmīgo sadarbību jauniešu patriotiskajā audzināšanā – šādi secinājumi radās pasākuma izskaņā.

Jaukus svētkus visiem!

Citas aktualitātes

Parakstīts līgums ar Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas dizaina veidotājiem2020. gada 22. janvāris
Trešdien, 21. janvārī Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs un dizaina...
Mēneša priekšmets - ieslodzījumā un svešumā darināti rokdarbi2020. gada 20. janvāris
Šie un citi rokdarbi izmantoti izstādē "Cerību raksti", kas apskatāma pie muzeja sētas Raiņa bulvārī 7. Rokdarbi...
"Stūra mājā" 95% ekskursiju notiek angļu valodā2020. gada 18. janvāris
95% apmeklētāju, kas iegādājas biļetes uz Latvijas Okupācijas muzeja izveidoto izstādi bijušajā Čekas mītnē Rīgā,...
Vācijas vēstnieks vizītē Okupācijas muzejā2020. gada 14. janvāris
14. janvārī Okupācijas muzeju apmeklēja Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Nikolajs fon Šepfs....