X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Parakstīts līgums ar Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas dizaina veidotājiem

Parakstīts līgums ar Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas dizaina veidotājiem

2020. gada 22. janvāris

Trešdien, 21. janvārī Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs un dizaina biroja H2E valdes priekšsēdētāja Ingūna Elere parakstīja līgumu par Latvijas Okupācijas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas zinātniskās koncepcijas mākslinieciskā risinājuma izstrādi un īstenošanu.

Dizaina biroja H2E projekts “Gaismas ceļš” četru piedāvājumu konkurencē uzvarēja dizaina metu konkursā, kuru Latvijas Okupācijas muzejs rīkoja 2019. gada nogalē. Konkursa žūrija atzina, ka H2E piedāvātā koncepcija tiešā veidā sasaucas ar arhitekta Gunāra Birkerta Nākotnes nama ideju – melnais pret balto, tumsa pret gaismu.

Līguma kopējā summa ir 700 000 EUR un to pilnībā segs no Latvijas Okupācijas muzeja atbalstītāju ziedotajiem līdzekļiem. Līgums paredz, ka mākslinieciskās koncepcijas izstrāde, apspriešana un apstiprināšana noslēgsies šī gada marta sākumā. Ekspozīcijas tehnisko projektu izstrādās un apstiprinās līdz maija sākumam, savukārt ekspozīcijas montāžas un iekārtošanas darbi muzeja pārbūvētajā un paplašinātajā ēkā Latviešu strēlnieku laukumā 1 noslēgsies šī gada 31. oktobrī.

Okupācijas muzejs pagaidu telpās Raiņa bulvārī 7 atrodas kopš 2012. gada novembra. Pārvākšanās uz pastāvīgajām telpām Vecrīgā varētu sākties šī gada rudenī.

Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijas stāsta par Latvijas 20. gadsimta vēsturi – posmu no 1940. gada līdz 1991. gadam – 51 gadu ilgu laika periodu, kad Latvijas teritoriju ar militāru spēku okupēja Padomju Savienība, savukārt laikā no 1941.-1945. gadam, kad Latvijas teritorijā norisinājās Otrais pasaules karš, tās teritorija daļēji atradās nacistiskās Vācijas kontrolē. Šajā laikā neatkarīgā Latvijas Republika un tās valstiskās struktūras praktiski bija iznīcinātas un nespēja funkcionēt, tāpēc līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai 1991. gadā, valsts pastāvēja tikai formāli. To vietā Latvijas teritorijā bija izveidota padomju republika, kuras valdība saņēma rīkojumus no Maskavas. Neskatoties uz to Latvijas iedzīvotāji, gan okupētajā teritorijā, gan trimdā turpināja cīnīties par valsts suverenitātes atjaunošanu.

Citas aktualitātes

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā apskatāma izstāde "BALTIEŠU AICINĀJUMS APVIENOTAJĀM NĀCIJĀM"2020. gada 15. septembris
Atzīmējot ANO 75. gadadienu, Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju, Latvijas Nacionālo arhīvu un...
LOM vēsturnieks referē konferencē par I Pasaules kara iespaidu uz Latvijas sabiedrību2020. gada 18. septembris
Starptautiskās konferences “Cilvēks un karš. Atzīmējot simtgadi kopš Neatkarības kara...
Zviedrijas vēstniece Latvijā apmeklē Okupācijas muzeju2020. gada 17. septembris
2020. gada 16. septembrī Latvijas Okupācijas muzeju akreditācijas vizītes ietvaros apmeklēja V.E. Zviedrijas Karalistes ārkārtējā...
Muzejs pārstāvēts starptautiskā konferencē par sabiedrību Latvijā Pirmā pasaules kara un Neatkarības kara laikā2020. gada 17. septembris
Attēlā: Civiliedzīvotāji tranšeju rakšanas darbos Ikšķiles rajonā. 1917. g.Latvijas Kara muzeja...