X

Aktualitātes

6 jūn 2019 Fotoizstādes "Pāri Baltijas jūrai: 1944-1945" atvēršana
Kalendāra arhīvs »
OMB biedrei Maijai Sinkai piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis

OMB biedrei Maijai Sinkai piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis

2019. gada 18. aprīlis

Sveicam Latvijas Okupācijas muzeja biedrības biedri Maiju Sinku! Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2019. gada 8. aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt viņai Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri.

Maijai Sinkai ir ieguldījusi savu sirdi un darbu arī Latvijas Okupācijas muzeja ēkas paplašināšanas projektā. Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs par Maiju Sinku raksta:Ar savu Eiropā gūto arhitektes pieredzi viņa palīdzēja Gunāram Birkertam un plānošanā iesaistītajiem Latvijas arhitektiem rast risinājumus un izstrādāt detaļas, kas bez viņas līdzdalības varbūt nebūtu īstenojušās galīgajā risinājumā. Varu minēt kaut vai lielisko ideju ekspozīciju zāli paplašināt uz augšu ar balkonu, kas nodrošina labāku apmeklētāju plūsmu un ļauj apmeklētājam atskatīties uz notikušo.Kāpnes uz balkonu kalpos kā simbolisks ceļš uz Latvijas valsts atjaunošanu. Viņas ideja bija arī izveidot čekas kameras atveidu ekspozīcijas zālē, kas savukārt apmeklētāju ievedīs okupācijas terora un apspiestības briesmīgākajās izpausmēs. Maijai Sinkai-Gobiņai varam arī pateikties, ka jau no sākuma ēka tika plānota ar Eiropas standartiem atbilstošajiem drošības apsvērumiem.”

Citas aktualitātes

Foto izstādes "Pāri Baltijas jūrai: 1944 - 1945" atvēršana2019. gada 23. maijs
Zviedrijas vēstniecība Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju aicina uz zviedru fotogrāfa Dāvida Holmerta...
Okupācijas muzejs meklē gidu ar vācu valodas zināšanām2019. gada 14. maijs
Ja Tev ir labas vācu valodas zināšanas un interese par Latvijas 20.gs. vēsturi, tad šis darbs ir Tev! CV...
Piedāvājam dienas tūres angļu valodā2019. gada 30. aprīlis
No 1. maija piedāvājam muzeja gidu vadītas dienas tūres angļu valodā katru dienu plkst. 14.00 un 16.00. Ekskursijas ilgums - viena...
Gruzijas prezidente apmeklē Latvijas Okupācijas muzeju2019. gada 16. maijs
15. maijā oficiālās valsts vizītes ietvaros Latvijas Okupācijas muzeju apmeklēja Gruzijas prezidente Salome...