X

Aktualitātes

19 sep 2019 Starptautiskā konference “Pēckara bruņotā pretošanās Baltijas valstīs un Polijā: Cīņa par brīvību”
Kalendāra arhīvs »
Okupācijas muzeju apmeklē Abdels Bari Atvans

Okupācijas muzeju apmeklē Abdels Bari Atvans

2013. gada 27. marts

Vizītes Latvijā ietvaros 26. martā muzejā viesojās arābu pasaules autoritāte,  neatkarīgo arābu mediju dibinātājs Abdels Bari Atvans. Viņš tikās ar OMB valdes priekšsēdi Valteru Nollendorfu, muzeja vēsturniekiem un iepazinās ar muzeja pagaidu ekspozīciju Raiņa bulvārī 7.

Okupācijas muzejs bija pirmā vieta, ko Abdels Bari Atvans apmeklēja pēc ierašanās Rīgā vēlā vakara stundā. Viņš bija sevišķi ieinteresēts latviešu pretestībā okupācijai un Dziedošajā revolūcijā. Tās viņš pieminēja savā priekšlasījumā, kas nākamajā dienā notika Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Viņa apmeklējumu Rīgā organizēja Latvijas Viroterapijas centrs; to atbalstīja Latvijas Institūts un Latvijas Universitāte.

Abdels Bari Atvans ir Londonā izdotā, neatkarīgā arābu laikraksta “Al Quds Al Arabi” galvenais redaktors jau gandrīz 25 gadus. Kopš 2007. gada laikraksts ir pārtapis par vienu no lielākajiem panarābisma dienas izdevumiem un ir pazīstams ar savu skarbo nacionālisma un ideālisma nostāju. Vairākās arābu valstīs laikraksts ticis cenzēts un atkārtoti aizliegts skaļās to valdības kritikas dēļ. Atvans ir kļuvis par labi atpazīstamu arābu publisko personu un bieži pamanāms „BBC World” preses klubā “Dateline London”, kā arī „Sky News”, „Al Jazeera English”, „CNN World” un vairākos plašsaziņas līdzekļos arābu valodā. Viņš ir sarakstījis ļoti daudzus eksperta viedokļa rakstus dažādiem angļu laikrakstiem, to skaitā “The Guardian”, “The Mail on Sunday”, “The Scottish Herald” un citiem. Tāpat Atvans regulāri veido rakstus izdevumiem “Gulf News” un “Turkish Star Gazette”.

Abdels Bari Atvans ir arī vairāku grāmatu autors, no kurām jaunākās – „After Bin Laden: al-Qa’ida, the Next Generation” un „A Country of Words: a Palestinian Journey from the Refugee Camp to the Front Page”.

Atvans intervēja 1996. gadā Osama bin Ladenu. Ģērbies afgāņu drēbēs, viņš devās pāri kalniem un vēlāk aprakstīja pieredzēto kā savu „visbiedējošāko ceļojumu”. Par bin Ladenu viņam radās iespaids kā par „fenomenu, ekstrēmistu”. Atvans pavadīja alās četras dienas, gulēdams primitīvos apstākļos, aukstumā. “Es neakceptēju un arī nekādā veidā neatbalstu al-Qa'ida programmu,” Atvans raksta savā grāmatā „The Secret History of al-Qa'ida”. „Es pilnībā nosodu uzbrukumus nevainīgiem iedzīvotājiem Rietumos”.

Citas aktualitātes

"Latvijas skolas somas" programmā iekļauta izstāde "Stūra mājā"2019. gada 18. septembris
Sākot ar septembri Latvijas skolēniem muzejs piedāvā iespēju programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēt...
Vecumnieku pagasta muzejā atklāj Okupācijas muzeja izstādi "Pēc mums vēl ilgi zeme skums"2019. gada 6. septembris
12.septembrī Vecumnieku tautas namā atklāja Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošo izstādi “Pēc mums vēl ilgi...
Aicinām uz starptautisku konferenci par pēckara bruņoto pretošanos Baltijas valstīs un Polijā2019. gada 3. septembris
Ceturtdien, 19. septembrī Latvijas universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19 notiks starptautiska konference...
Izsludināts konkurss Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam2019. gada 20. augusts
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde 21. augustā izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja...