X

Aktualitātes

14 aug 2019 Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā 17 aug 2019 Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā 18 aug 2019 Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā
Kalendāra arhīvs »
Okupācijas muzejs dāvina grāmatas Centrālcietumam

Okupācijas muzejs dāvina grāmatas Centrālcietumam

2019. gada 2. jūlijs

Latvijas Okupācijas muzejs Rīgas Centrālcietuma bibliotēkai dāvinās 24 grāmatas Via dolorosa  5. un 6. grāmatu eksemplārus. Dāvinājums paredzēts ieslodzījumā esošo personu izglītošanai. Grāmatās apkopoti represēto Latvijas cilvēku atmiņu stāsti un fotogrāfijas, tās sastādījusi dzejniece Anda Līce, dizaina autors - Rihards Delvers.

Via dolorosa  ietvertās atmiņas vieno Elzas Rūķītes-Ķeikules Frīdlenderes teiktais: "Dzīvība prasīja dzīvot. Tikai tā varēja izturēt. Tas ir brīnums, ka starp trejiem dzirnakmeņiem - pirmo padomju okupāciju, Otro pasaules karu un otro padomju okupāciju - maltajiem ir laimējies izdzīvot un nodot mums tādu pieredzi, kurai grūti atrast vārdu. Tik satriecoši daudz nedzīvotu dzīvju! Ja viņi šodien būtu mūsu vidū, Latvija skanētu pavisam citādāk."

Rīgas Centrālcietumā strādājošā sociālā darbiniece Ilona Ceicāne, kura šogad atzīta par gada labāko sociālo darbinieci, uzsver, ka arī ieslodzījumā cilvēki vēlas lasīt. Dažreiz cietumā lasīt pat ir vienkāršāk nekā vidē, no kuras nāk cietumā esošie cilvēki.

Līdz šim muzejs ir mērķtiecīgi mācījis skolu pedagogus, kā skolā strādāt ar okupācijas vēstures tēmām, kā arī paša muzeja darbinieki ir veidojuši  nodarbības skolēniem. Tomēr Latvijas Okupācijas muzejs informāciju un zināšanas par okupācijas varas nodarījumiem vēlas izplatīt ne tikai sarīkojumos, kurus apmeklē ieinteresēti un labi izglītoti ļaudis. Skolas ir tradicionāla vieta muzeja stāsta stāstīšanai, bet cietums ir jauns, līdz šim nebijis virziens. Uz ieslodzījuma vietu vienkārši nevar aiziet, lai stāstītu par vēsturi, tas prasa nopietnu sagatavošanos no dažādiem viedokļiem. Muzeja vadība priecājas par ieslodzījuma vietu pārvaldes sadarbības iniciatīvu. Dāvinājumu cietuma bibliotēkai muzeja direktors Gunārs Nagels nodos  piemiņas pasākumu, ar kuru pieminēs 1941. gada jūnija beigās Centrālcietumā PSRS okupācijas valdības veikto noziegumu - 99 Latvijas iedzīvotāju nogalināšanu. Piemiņas akmens atklāšana notiks 2019. gada 3. jūlijā.

Citas aktualitātes

Okupācijas muzejs ir zaudējis tuvu draugu un ilggadēju atbalstītāju2019. gada 5. jūlijs
Dr. Zigfrīds Zadvinskis (05.01.1924.-15.06.2019.) bija viens no Okupācijas muzeja atbalsta grupas ASV (OMFA)...
Piedāvājam dienas tūres angļu valodā2019. gada 30. aprīlis
No 1. maija piedāvājam muzeja gidu vadītas dienas tūres angļu valodā katru dienu plkst. 14.00 un 16.00. Ekskursijas ilgums - viena...
Augustā Stūra mājā notiks Vamieras teātra viesizrādes2019. gada 5. jūlijs
No 13. līdz 18. augustam Rīgā noritēs ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes. Viena no izrādēm - Sanitas...
Līdz 6. augustam apskatāma foto izstāde "Pāri Baltijas jūrai: 1944 - 1945"2019. gada 23. maijs
Zviedrijas vēstniecība Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju aicina uz zviedru fotogrāfa Dāvida Holmerta...