X

Aktualitātes

18 nov 2019 Ekskursijas "Stūra mājas" izstādē par puscenu 22 nov 2019 Vinsenta Hanta grāmatas "VDK un Latvija" atvēršanas svētki 27 nov 2019 Vācijas vēstniecības izstādes “Jūtu vara. Vācija19/19” atvēršana 28 nov 2019 Helgas Merits filmas "Coming Home Soon - the Refugee Children of Geislingen" izrāde
Kalendāra arhīvs »
Okupācijas muzejs dāvina grāmatas Centrālcietumam

Okupācijas muzejs dāvina grāmatas Centrālcietumam

2019. gada 2. jūlijs

Latvijas Okupācijas muzejs Rīgas Centrālcietuma bibliotēkai dāvinās 24 grāmatas Via dolorosa  5. un 6. grāmatu eksemplārus. Dāvinājums paredzēts ieslodzījumā esošo personu izglītošanai. Grāmatās apkopoti represēto Latvijas cilvēku atmiņu stāsti un fotogrāfijas, tās sastādījusi dzejniece Anda Līce, dizaina autors - Rihards Delvers.

Via dolorosa  ietvertās atmiņas vieno Elzas Rūķītes-Ķeikules Frīdlenderes teiktais: "Dzīvība prasīja dzīvot. Tikai tā varēja izturēt. Tas ir brīnums, ka starp trejiem dzirnakmeņiem - pirmo padomju okupāciju, Otro pasaules karu un otro padomju okupāciju - maltajiem ir laimējies izdzīvot un nodot mums tādu pieredzi, kurai grūti atrast vārdu. Tik satriecoši daudz nedzīvotu dzīvju! Ja viņi šodien būtu mūsu vidū, Latvija skanētu pavisam citādāk."

Rīgas Centrālcietumā strādājošā sociālā darbiniece Ilona Ceicāne, kura šogad atzīta par gada labāko sociālo darbinieci, uzsver, ka arī ieslodzījumā cilvēki vēlas lasīt. Dažreiz cietumā lasīt pat ir vienkāršāk nekā vidē, no kuras nāk cietumā esošie cilvēki.

Līdz šim muzejs ir mērķtiecīgi mācījis skolu pedagogus, kā skolā strādāt ar okupācijas vēstures tēmām, kā arī paša muzeja darbinieki ir veidojuši  nodarbības skolēniem. Tomēr Latvijas Okupācijas muzejs informāciju un zināšanas par okupācijas varas nodarījumiem vēlas izplatīt ne tikai sarīkojumos, kurus apmeklē ieinteresēti un labi izglītoti ļaudis. Skolas ir tradicionāla vieta muzeja stāsta stāstīšanai, bet cietums ir jauns, līdz šim nebijis virziens. Uz ieslodzījuma vietu vienkārši nevar aiziet, lai stāstītu par vēsturi, tas prasa nopietnu sagatavošanos no dažādiem viedokļiem. Muzeja vadība priecājas par ieslodzījuma vietu pārvaldes sadarbības iniciatīvu. Dāvinājumu cietuma bibliotēkai muzeja direktors Gunārs Nagels nodos  piemiņas pasākumu, ar kuru pieminēs 1941. gada jūnija beigās Centrālcietumā PSRS okupācijas valdības veikto noziegumu - 99 Latvijas iedzīvotāju nogalināšanu. Piemiņas akmens atklāšana notiks 2019. gada 3. jūlijā.

Citas aktualitātes

Slovākijas vētnieks Latvijā apmeklē "Stūra māju" un ziedo muzeja darbam2019. gada 15. novembris
...
Okupācijas muzejs sveic Latvijas valsts svētkos!2019. gada 6. novembris
Latvijas Okupācijas muzejs sveic Latvijas sabiedrību un valsts viesus Latvijas valsts dibināšanas gadadienā un šā...
Aicinām uz Helgas Merits dokumentālo filmu par igauņu bērniem bēgļu gaitās 1944. gadā2019. gada 14. novembris
28. novembrī plkst. 16.00 visi interesenti aicināti uz igauņu izcelsmes holandiešu režisores Helga Merits filmas...
Muzejā atvērs Vinsenta Hanta grāmatu "VDK un Latvija"2019. gada 11. novembris
Visi interesenti aicināti uz BBC žurnālista, dokumentālo filmu un grāmatu autora Vinsenta Hanta...