X

Aktualitātes

12 jūn 2020 Okupācijas muzejs un Stūra māja atkal atvērta apmeklētājiem no 12. jūnija
Kalendāra arhīvs »
Okupācijas muzeja izstādi „Latvijas traģēdija.1941” rādīs Eiropas Parlamentā

Okupācijas muzeja izstādi „Latvijas traģēdija.1941” rādīs Eiropas Parlamentā

2013. gada 4. februāris

Latvijas Okupācijas muzejs gatavo izstādi, ko 2013. gada maijā rādīs Eiropas Parlamenta mītnē Briselē. Izstāde vēstīs par 1941. gada notikumiem Latvijā, kas traģiskā veidā skāra visus Latvijas pilsoņus. Izstādi rīko Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete. To līdzfinansēs arī Rīgas Ebreju kopiena, ko vada Arkādijs Suharenko.

Izstāde „Latvijas traģēdija. 1941.”, ko muzejs izveidoja sadarbībā ar muzeju „Ebreji Latvijā”, tika atklāta 2011. gada jūnijā. Tā bija redzama pie Okupācijas muzeja ēkas ārējās sienas un turpinājās  muzeja zālē. Pielāgotā veidā izstāde būs redzama Eiropas Parlamenta (EP) ēkā no 2013.gada 6. līdz 10. maijam. Deputāti un parlamenta viesi varēs iepazīties, kā abas okupāciju varas pēc Latvijas valstiskuma faktiskās iznīcināšanas brutāli vērsās pret Latvijas pilsoņiem. EP deputāte Sandra Kalniete saka:"Es vēlos parādīt izstādi "Latvijas traģēdija. 1941." Eiropas Parlamentā, jo daudzi Eiropā vēl arvien nesaprot, cik asiņainus noziegumus Baltijas valstīs pastrādāja abi totalitārie režīmi. Sāka Staļins, turpināja Hitlers un tad kā "atbrīvotājs" atkal atgriezās Staļins. Izstāde ir īpaša arī tādēļ, ka tā parāda, cik beztiesīgi varmācības priekšā ir nevainīgi cilvēki, kurus komunisms iznīcināja pēc sociāliem kritērijiem, bet nacisms - pēc piederības tautībai."

Citas aktualitātes

Biļetēm uz “Stūra māju” muzejs dod ārkārtas situācijas atlaidi un piedāvā arī izstādes atbalstītāja biļeti2020. gada 2. jūnijs
Gatavojoties apmeklētāju uzņemšanai pēc ārkārtas situācijas beigām, muzejs ir atsācis biļešu...
Piedāvājam iepazīt muzeja ekspozīciju virtuāli. Piektais stāsts - holokausts2020. gada 1. jūnijs
Gaidot Okupācijas muzeja atkal atvēršanu apmeklētājiem 12. jūnijā, piedāvājam doties virtuālā tūrē ar muzeja...
Muzeja piedāvājums attālinātam mācību procesam2020. gada 8. aprīlis
Muzeja izglītības nodaļa piedāvā plašu mācību materiālu klāstu attālinātam mācību procesam. Ar laiku šis...
Sveicam Starptautiskajā Muzeju dienā!2020. gada 18. maijs