X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Okupācijas muzeja izstāde apskatāma Eiropas Parlamentā

Okupācijas muzeja izstāde apskatāma Eiropas Parlamentā

2013. gada 7. maijs

Latvijas Okupācijas muzejs ir sagatavojis izstādi „Latvijas traģēdija. 1941.”, kas no 7. līdz 9.  maijam, ir apskatāma Eiropas Parlamenta (EP) mītnē Briselē. Izstāde vēstī par 1941. gada notikumiem Latvijā, kas traģiskā veidā skāra visus Latvijas pilsoņus. Tā ir pirmā EP eksponētā Latvijas izstāde, kas parāda, ka  gan nacistiskā, gan padomju režīma noziegumi pret Latvijas pilsoņiem ir vienlīdz  nosodāmi.

Izstādi „Latvijas traģēdija. 1941.” Okupācijas muzejs izveidoja sadarbībā ar muzeju „Ebreji Latvijā” un atklāja 2011. gada jūnijā. Tā bija redzama pie Okupācijas muzeja ēkas ārējās sienas un turpinājās muzeja zālē. Briselē izstāde būs redzama pielāgotā veidā, un to varēs apskatīt gan EP deputāti, gan parlamenta viesi.

Iniciatore izstādes eksponēšanai Eiropas Parlamentā ir deputāte Sandra Kalniete: "Es vēlos parādīt izstādi "Latvijas traģēdija. 1941." Eiropas Parlamentā, jo daudzi Eiropā vēl arvien nesaprot, cik asiņainus noziegumus Baltijas valstīs pastrādāja abi totalitārie režīmi. Sāka Staļins, turpināja Hitlers un tad kā "atbrīvotājs" atkal atgriezās Staļins. Izstāde ir īpaša arī tādēļ, ka tā parāda, cik beztiesīgi varmācības priekšā ir nevainīgi cilvēki, kurus komunisms iznīcināja pēc sociāliem kritērijiem, bet nacisms - pēc piederības tautībai."

Izstādes autori ir vēsturnieks Ritvars Jansons, Ojārs Stepens, Ilja Ļenskis un Marģers Vestermanis, māksliniece Ieva Nagliņa.

Izstādi finansē Sandra Kalniete, Latvijas Okupācijas muzejs un Rīgas Ebreju kopiena. Eiropas Parlamentā tā būs apskatāma līdz 9. maijam.

Citas aktualitātes

Vai Latvijas okupācija bija daļa no pasaules koloniālās politikas? V. Nollendorfs intervijā Francijas radio2021. gada 18. februāris
Vēstures interpretācijas mainās līdzi, mainoties filozofijas paradigmām, gan arī aktuālajai politiskajai...
Muzeja vēsturnieces referē starptautiskā konferencē "XXXI Zinātniskie lasījumi"2021. gada 5. februāris
2021. gada 28. un 29. janvārī Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultāte tiešaistē rīkoja starptautisko...
Latvijas Okupācijas muzeja biedrību turpmāk vadīs Dzintra Bungs2021. gada 2. februāris
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) biedru sapulcē 2021. gada 30. janvārī ir pārvēlēta biedrības vadība, un...
Daugavas Vanagu Toronto nodaļa ziedo Nākotnes nama auditorijas aprīkojumam2021. gada 29. janvāris
28. janvārī Daugavas Vanagu Toronto nodaļas pārstāvis Andrejs Mežmalis tikās ar Latvijas Okupācijas muzeja direktori...