X

Aktualitātes

14 aug 2019 Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā 17 aug 2019 Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā 18 aug 2019 Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā
Kalendāra arhīvs »
Okupācijas muzeja darbinieki apmeklēs Konstantīna Čakstes kapavietu Polijā

Okupācijas muzeja darbinieki apmeklēs Konstantīna Čakstes kapavietu Polijā

2019. gada 2. maijs

Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki maija sākumā apmeklēs Konstantīna Čakstes kapu, lai godinātu viņu par ticību demokrātiskai Latvijai un pretošanos nacistu okupācijai. K.Čakste ir apbedīts Polijā, Gdaņskas tuvumā Krempas Kašupskas nāves marša upuru kapsētā. Apmeklējums ir ieplānots profesionālās pieredzes apmaiņas brauciena laikā uz Polijas muzejiem. Brauciens notiks sadarbībā ar Polijas vēstniecību Latvijā.
K. Čakste bija 1943. gadā dibinātās Latvijas Centrāls padomes vadītājs un viens no memoranda, kas prasīja demokrātiskas Latvijas valsts atjaunošanu, 188 parakstītājiem. 1944. gadā vācu slepenā policija Gestapo viņu apcietināja, ieslodzīja Rīgas Centrālcietumā un vēlāk Salaspils koncentrācijas nometnē. Likvidējot nometni, ieslodzītos pārveda uz vācu okupēto Polijas teritoriju ar kuģi, bet tālāk dzina ar kājām. Pārgājiena laikā 1945. gada 21. februārī K.Čakste mira.

Bijušais ārlietu ministrs Ludviga Sēja atmiņās par K.Čakstes dzīves pēdējiem brīžiem min, ka netālu no Ganca sādžas “...Čakste ļoti nonīcis no ceļa, bada un visām citām grūtībām, bija saslimis ar tīfu un pēc īsas slimošanas nomiris... Kapā Čakstes draugi bija ielikuši pudeli ar Čakstes vārdu, cerībā, ka kādreiz izdosies viņa kaulus pārvest uz Latviju.” Pretošanās kustības līdera mirstīgā atliekas nav pārvestas uz Latviju, tomēr Latvijas valsts amatpersonas un sabiedrisko organizāciju pārstāvji tās laiku pa laikam apmeklē.
Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki apmeklēs partizānu muzeju Ostrolicē, II Pasaules kara muzeju Gdaņskā un Štuthofas koncentrācijas nometni, kā arī tiksies ar muzeju kolēģiem.

Citas aktualitātes

Okupācijas muzejs ir zaudējis tuvu draugu un ilggadēju atbalstītāju2019. gada 5. jūlijs
Dr. Zigfrīds Zadvinskis (05.01.1924.-15.06.2019.) bija viens no Okupācijas muzeja atbalsta grupas ASV (OMFA)...
Piedāvājam dienas tūres angļu valodā2019. gada 30. aprīlis
No 1. maija piedāvājam muzeja gidu vadītas dienas tūres angļu valodā katru dienu plkst. 14.00 un 16.00. Ekskursijas ilgums - viena...
Augustā Stūra mājā notiks Vamieras teātra viesizrādes2019. gada 5. jūlijs
No 13. līdz 18. augustam Rīgā noritēs ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes. Viena no izrādēm - Sanitas...
Līdz 6. augustam apskatāma foto izstāde "Pāri Baltijas jūrai: 1944 - 1945"2019. gada 23. maijs
Zviedrijas vēstniecība Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju aicina uz zviedru fotogrāfa Dāvida Holmerta...