X

Aktualitātes

28 jan 2020 Tikšanās ar Uldi Danbergu - atmiņu pēcpusdiena par Sibīrijā piedzīvoto 12 feb 2020 Ēnu diena Latvijas Okupācijas muzejā un izstādē "Čekas vēsture Latvijā" 12 mar 2020 Dokumentālās filmas "Nesalauztās sievietes" izrāde
Kalendāra arhīvs »
Okupācijas muzeja darbinieki apmeklēs Konstantīna Čakstes kapavietu Polijā

Okupācijas muzeja darbinieki apmeklēs Konstantīna Čakstes kapavietu Polijā

2019. gada 2. maijs

Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki maija sākumā apmeklēs Konstantīna Čakstes kapu, lai godinātu viņu par ticību demokrātiskai Latvijai un pretošanos nacistu okupācijai. K.Čakste ir apbedīts Polijā, Gdaņskas tuvumā Krempas Kašupskas nāves marša upuru kapsētā. Apmeklējums ir ieplānots profesionālās pieredzes apmaiņas brauciena laikā uz Polijas muzejiem. Brauciens notiks sadarbībā ar Polijas vēstniecību Latvijā.
K. Čakste bija 1943. gadā dibinātās Latvijas Centrāls padomes vadītājs un viens no memoranda, kas prasīja demokrātiskas Latvijas valsts atjaunošanu, 188 parakstītājiem. 1944. gadā vācu slepenā policija Gestapo viņu apcietināja, ieslodzīja Rīgas Centrālcietumā un vēlāk Salaspils koncentrācijas nometnē. Likvidējot nometni, ieslodzītos pārveda uz vācu okupēto Polijas teritoriju ar kuģi, bet tālāk dzina ar kājām. Pārgājiena laikā 1945. gada 21. februārī K.Čakste mira.

Bijušais ārlietu ministrs Ludviga Sēja atmiņās par K.Čakstes dzīves pēdējiem brīžiem min, ka netālu no Ganca sādžas “...Čakste ļoti nonīcis no ceļa, bada un visām citām grūtībām, bija saslimis ar tīfu un pēc īsas slimošanas nomiris... Kapā Čakstes draugi bija ielikuši pudeli ar Čakstes vārdu, cerībā, ka kādreiz izdosies viņa kaulus pārvest uz Latviju.” Pretošanās kustības līdera mirstīgā atliekas nav pārvestas uz Latviju, tomēr Latvijas valsts amatpersonas un sabiedrisko organizāciju pārstāvji tās laiku pa laikam apmeklē.
Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki apmeklēs partizānu muzeju Ostrolicē, II Pasaules kara muzeju Gdaņskā un Štuthofas koncentrācijas nometni, kā arī tiksies ar muzeju kolēģiem.

Citas aktualitātes

Latvijas Okupācijas muzejs saņems vērtīgu dāvinājumu2020. gada 25. janvāris
28. janvārī Latvijas Okupācijas muzejā viesosies Uldis Danbergs no Talsu novada Laucienes pagasta, lai svinīgā sarīkojumā...
Parakstīts līgums ar Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas dizaina veidotājiem2020. gada 22. janvāris
Trešdien, 21. janvārī Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs un dizaina...
Mēneša priekšmets - ieslodzījumā un svešumā darināti rokdarbi2020. gada 20. janvāris
Šie un citi rokdarbi izmantoti izstādē "Cerību raksti", kas apskatāma pie muzeja sētas Raiņa bulvārī 7. Rokdarbi...
"Stūra mājā" 95% ekskursiju notiek angļu valodā2020. gada 18. janvāris
95% apmeklētāju, kas iegādājas biļetes uz Latvijas Okupācijas muzeja izveidoto izstādi bijušajā Čekas mītnē Rīgā,...