X

Aktualitātes

27 jūn 2019 Jura Jankoviča grāmatas "Trapped in Siberia. Surviving Siberia" atvēršana
Kalendāra arhīvs »
Ņujorkas Daugavas Vanadzes ziedo ceļa naudu uz muzeju Latvijas skolēniem

Ņujorkas Daugavas Vanadzes ziedo ceļa naudu uz muzeju Latvijas skolēniem

2014. gada 5. septembris

Septembra sākumā Okupācijas muzejā viesojās Ņujorkas Daugavas Vanadžu priekšniece Marija Lidija Mahere, lai pastāstītu par Latvijas skolēnu atbalstam veltītu sarīkojumu, kas notika šovasar, 14. jūnijā Ņujorkas Daugavas Vanagu namā.Septembra sākumā Okupācijas muzejā viesojās Ņujorkas Daugavas Vanadžu priekšniece Marija Lidija Mahere, lai pastāstītu par Latvijas skolēnu atbalstam veltītu sarīkojumu, kas notika šovasar, 14. jūnijā Ņujorkas Daugavas Vanagu namā.

Sarīkojuma „Skolēnu ceļš uz Okupācijas muzeju” mērķis bija vākt ziedojumus, lai bērniem un jauniešiem no attālākām Latvijas vietām apmaksātu ceļanaudu uz Okupācijas muzeju. Kā sacīja Maheres kundze, viņasprāt Okupācijas muzejs ir vieta, kur ikviens var stiprināt latvisko piederību un latvisko „es”.

Daugavas Vanadzes bija parūpējušās, lai 14. jūnija sarīkojuma dalībniekiem piedāvātu plašu un daudzveidīgu programmu. Dzejniece Rita Gāle lasīja savus dzejoļus, bija skatāma filmas „Rakstniece Melānija Vanaga” pirmizrāde Ņujorkā, izskanēja Melānijas Vanagas grāmatas „Veļupes krastā: 1941-1957” fragmentu lasījums, kā arī Egīla Ramiņa memuāru fragmenti un prof. Pauļa Lazdas Okupācijas muzeja 20. jubilejai veltītā uzruna. Sarīkojuma apmeklētāji saziedoja 500 $, ko Daugavas Vanadzes nolēmušas veltīt Daugavpils novada Spoģu vidusskolas un Dundagas novada Kolkas pamatskolas skolēnu ekskursijai uz muzeju.

Pateicoties Latvijas Okupācijas muzeja ziedotājiem, muzejā jau daudzus gadus darbojas Skolu atbalsta programma, kas dod iespēju skolām saņemt finansiālu atbalstu muzeja apmeklējuma ceļa izdevumu segšanai. Būtiski, ka atbraucot uz muzeju skolēni nevis vienkārši piedalās gida vadītā ekskursijā, bet gan īpaši sagatavotā nodarbībā. Pie tam skolēni pirms muzeja apmeklējuma ir aicināti izpildīt izvēlētajai nodarbībai atbilstošu mājas darbu. Vairāk par nodarbībām un skolu atbalsta programmu var uzzināt muzeja Izglītības nodaļas tīmekļa vietnē www.omip.lv .

Latvijas Okupācijas muzejs pateicas Ņujorkas Daugavas Vanadzēm, kā arī daudzajiem citiem ziedotājiem par sniegto atbalstu Latvijas bērnu un jauniešu izglītošanā!

Citas aktualitātes

Jura Jankoviča grāmatas "Trapped in Siberia. Surviving Siberia" atvēršana2019. gada 25. jūnijs
Visi interesenti laipni aicināti uz Jura Jankoviča grāmatas “Trapped in Siberia – Surviving Siberia&rdquo...
In Memoriam. Pieminam ilggadējo muzeja atbalstītāju Zigfrīdu Zadvinski2019. gada 19. jūnijs
Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Okupācijas muzeja biedrība pateicībā un cieņā piemin mūžībā aizgājušo dr....
Iznācis muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes romāns "Vēstule ar pielikumu"2019. gada 14. jūnijs
Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes debijas romānu...
14. jūnija deportācijām veltīta piemiņas akcija2019. gada 12. jūnijs
13. jūnijā notika piemiņas akcija 1941. gada 14. jūnijā deportēto Latvijas iedzīvotāju piemiņai. Vilcienā Rīga -...