X

Aktualitātes

19 sep 2019 Starptautiskā konference “Pēckara bruņotā pretošanās Baltijas valstīs un Polijā: Cīņa par brīvību”
Kalendāra arhīvs »
Ņujorkas Daugavas Vanadzes ziedo ceļa naudu uz muzeju Latvijas skolēniem

Ņujorkas Daugavas Vanadzes ziedo ceļa naudu uz muzeju Latvijas skolēniem

2014. gada 5. septembris

Septembra sākumā Okupācijas muzejā viesojās Ņujorkas Daugavas Vanadžu priekšniece Marija Lidija Mahere, lai pastāstītu par Latvijas skolēnu atbalstam veltītu sarīkojumu, kas notika šovasar, 14. jūnijā Ņujorkas Daugavas Vanagu namā.Septembra sākumā Okupācijas muzejā viesojās Ņujorkas Daugavas Vanadžu priekšniece Marija Lidija Mahere, lai pastāstītu par Latvijas skolēnu atbalstam veltītu sarīkojumu, kas notika šovasar, 14. jūnijā Ņujorkas Daugavas Vanagu namā.

Sarīkojuma „Skolēnu ceļš uz Okupācijas muzeju” mērķis bija vākt ziedojumus, lai bērniem un jauniešiem no attālākām Latvijas vietām apmaksātu ceļanaudu uz Okupācijas muzeju. Kā sacīja Maheres kundze, viņasprāt Okupācijas muzejs ir vieta, kur ikviens var stiprināt latvisko piederību un latvisko „es”.

Daugavas Vanadzes bija parūpējušās, lai 14. jūnija sarīkojuma dalībniekiem piedāvātu plašu un daudzveidīgu programmu. Dzejniece Rita Gāle lasīja savus dzejoļus, bija skatāma filmas „Rakstniece Melānija Vanaga” pirmizrāde Ņujorkā, izskanēja Melānijas Vanagas grāmatas „Veļupes krastā: 1941-1957” fragmentu lasījums, kā arī Egīla Ramiņa memuāru fragmenti un prof. Pauļa Lazdas Okupācijas muzeja 20. jubilejai veltītā uzruna. Sarīkojuma apmeklētāji saziedoja 500 $, ko Daugavas Vanadzes nolēmušas veltīt Daugavpils novada Spoģu vidusskolas un Dundagas novada Kolkas pamatskolas skolēnu ekskursijai uz muzeju.

Pateicoties Latvijas Okupācijas muzeja ziedotājiem, muzejā jau daudzus gadus darbojas Skolu atbalsta programma, kas dod iespēju skolām saņemt finansiālu atbalstu muzeja apmeklējuma ceļa izdevumu segšanai. Būtiski, ka atbraucot uz muzeju skolēni nevis vienkārši piedalās gida vadītā ekskursijā, bet gan īpaši sagatavotā nodarbībā. Pie tam skolēni pirms muzeja apmeklējuma ir aicināti izpildīt izvēlētajai nodarbībai atbilstošu mājas darbu. Vairāk par nodarbībām un skolu atbalsta programmu var uzzināt muzeja Izglītības nodaļas tīmekļa vietnē www.omip.lv .

Latvijas Okupācijas muzejs pateicas Ņujorkas Daugavas Vanadzēm, kā arī daudzajiem citiem ziedotājiem par sniegto atbalstu Latvijas bērnu un jauniešu izglītošanā!

Citas aktualitātes

Vecumnieku pagasta muzejā atklāj Okupācijas muzeja izstādi "Pēc mums vēl ilgi zeme skums"2019. gada 6. septembris
12.septembrī Vecumnieku tautas namā atklāja Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošo izstādi “Pēc mums vēl ilgi...
Aicinām uz starptautisku konferenci par pēckara bruņoto pretošanos Baltijas valstīs un Polijā2019. gada 3. septembris
Ceturtdien, 19. septembrī Latvijas universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19 notiks starptautiska konference...
Izsludināts konkurss Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam2019. gada 20. augusts
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde 21. augustā izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja...
Kursi skolotājiem „Ceļš uz Latvijas neatkarības atjaunošanu: “ATMODA”, LTF, čeka un “Radio Brīvā Eiropa””2019. gada 12. septembris
Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa organizē pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus 2019. gada 15....