X

Aktualitātes

27 jūn 2019 Jura Jankoviča grāmatas "Trapped in Siberia. Surviving Siberia" atvēršana
Kalendāra arhīvs »
Nosvinēta Latvijas Okupācijas muzeja 25. darba gadskārta

Nosvinēta Latvijas Okupācijas muzeja 25. darba gadskārta

2018. gada 28. jūnijs

Melngalvju namā, kas atrodas dažus soļus no Latvijas Okupācijas muzeja ēkas, 27. jūnija pēcpusdienā bija sapulcējušies ap divi simti cilvēku — Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības biedri, ziedotāji, sadarbības partneri un atbalstītāji, lai nosvinētu muzeja 25 gadu jubileju.

Starp muzeja sveicējiem bija Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis. Kultūras, Ārlietu, Vides un reģionālās attīstības ministriju pārstāvji. Valsts prezidents Raimonds Vējonis bija atsūtījis rakstisku apsveikumu, bet abas pārējās augstākās valsts amatpersonas — Saeimas priekšsēdētāja un Ministru prezidents teica runas. Muzejam veltītā valsts pārstāvju uzmanība apliecināja muzeja darba augsto novērtējumu un gandarīja tā atbalstītājus.

Ināra Mūrniece pateicās muzeja dibinātājiem un darbiniekiem par neatlaidīgo darbu, bez kā tas nebūtu ieņēmis savu īpašo vietu Latvijas kultūrā. Viņa pauda, ka Saeimā pagājušajā nedēļā pieņemtie grozījumi Latvijas Okupācijas muzeja likumā paredz ēkas rekonstrukciju pabeigt līdz nākamā gada septembra beigām, lai muzejs varētu atgriezties savā vēsturiskajā vietā Vecrīgā.

Svinību viesus uzrunāja muzeja dibinātājs un idejiskais iedvesmotājs Pauls Lazda un ilggadējais Okupācijas muzeja valdes priekšsēdis un muzeja ārlietu direktors Valters Nollendorfs. Savu skatījumu uz muzeja vietu Latvijas sabiedrībā bija aicināts izteikt Latvijas Universitātes profesors Ivars Ījabs. Viņa runas tēma bija “Latvijas Okupācijas muzejs: skola, pavards, kapakmens. Latvijas Okupācijas muzejs Latvijas ainavā”. Ar brīnišķīgām dziesmām klātesošos iepriecināja vokālā grupa “Latvian Voices”, kas muzejam arī ziedoja daļu no sava honorāra par koncertu.

Svinību otrā daļa norisinājās muzeja pagaidu telpās Raiņa bulvārī 7. Tur viesi devās gar Brīvības pieminekli — apstājoties un noliekot ziedus.

Otrajā daļā apsveikums izteica lielākās muzeju atbalstošās organizāciju pārstāvji — Pasaules Brīvo Latviešu apvienības valdes priekšsēža vietnieks Pēteris Blumbergs, kas ir arī Latviešu apvienības Amerikā vadītājs. “Daugavs Vanagu” (DV) vārdā runāja tagadējais Latvijas DV vadītājs Andrejs Mežmalis. Nopietnība mijās ar humoru, kad tika izrādītas dāvanas, ko dāvinājuši kolēģi no citiem muzejiem. Piemēram, Latvijas Dabas muzejs Okupācijas muzejam dāvināja kaktusu, kā simbolu spējai pretoties ārējās vides ietekmei. Vēl viesi noklausījās agrākās muzeja direktores Gundegas Micheles stāstījumu par muzeja vēstures neformālajām lappusēm.

Pievēršoties muzeja aktualitātēm, V.Nollendorfs stāstīja par septembrī atklājamo “Pieminekli Brīvībai” Zedelgemā (Beļģijā) un muzeja jaunās ekspozīcijas veidošanu. Muzeja foajē var aplūkot tēlnieka Kristapa Gulbja veidoto pieminekļa metu. Piemineklis veltīts ap 12 000 latviešu leģionāru, kas 1945./1946. gada ziemu pavadīja Zedelgemas kara gūstekņu nometnē. Muzejs vēl joprojām vāc līdzekļus pieminekļa uzstādīšanas izdevumiem. Savukārt maketā varēja apskatīt jaunveidojamo muzeja ekspozīciju. Šāda iespēja būs vēlreiz 4. jūlijā, pulksten 14.00, kad muzeja vadība aicina uz tikšanos muzeja atbalstītājus.

Muzejs pateicas visiem sveicējiem. Sanākušos vienoja personīga saite ar muzeju. Kamēr tā paliks, muzejs spēs strādāt un pildīt savu misiju: atcerēties, atgādināt, pieminēt.

Citas aktualitātes

Jura Jankoviča grāmatas "Trapped in Siberia. Surviving Siberia" atvēršana2019. gada 25. jūnijs
Visi interesenti laipni aicināti uz Jura Jankoviča grāmatas “Trapped in Siberia – Surviving Siberia&rdquo...
In Memoriam. Pieminam ilggadējo muzeja atbalstītāju Zigfrīdu Zadvinski2019. gada 19. jūnijs
Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Okupācijas muzeja biedrība pateicībā un cieņā piemin mūžībā aizgājušo dr....
Iznācis muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes romāns "Vēstule ar pielikumu"2019. gada 14. jūnijs
Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes debijas romānu...
14. jūnija deportācijām veltīta piemiņas akcija2019. gada 12. jūnijs
13. jūnijā notika piemiņas akcija 1941. gada 14. jūnijā deportēto Latvijas iedzīvotāju piemiņai. Vilcienā Rīga -...

Melngalvju namā, kas atrodas dažus soļus no Latvijas Okupācijas muzeja ēkas, 2018. gada 27. jūnija pēcpusdienā bija sapulcējušies ap divi simti cilvēku — Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības biedri, ziedotāji, sadarbības partneri un atbalstītāji, lai nosvinētu muzeja 25 gadu jubileju.

Latvijas Okupācijas muzeja 25. gadskārtas svinības
Latvijas Okupācijas muzeja 25. gadskārtas svinības
Latvijas Okupācijas muzeja 25. gadskārtas svinības
Latvijas Okupācijas muzeja 25. gadskārtas svinības
Latvijas Okupācijas muzeja 25. gadskārtas svinības
Latvijas Okupācijas muzeja 25. gadskārtas svinības
Latvijas Okupācijas muzeja 25. gadskārtas svinības
Latvijas Okupācijas muzeja 25. gadskārtas svinības