X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Noslēgušies semināri

Noslēgušies semināri "Fakti un maldināšana - Latvijas vēstures atspoguļojums medijos"

2017. gada 13. decembris

Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Sociālās Atmiņas pētniecības centru decembrī rīkoja trīs reģionālos seminārus par Latvijas vēstures atspoguļojumu medijos. Semināros Valmierā, Jelgavā un Rendā uzstājās Vidzemes Augstskolas rektors Dr. hist. Gatis Krūmiņš, kurš analizēja Latvijas vēstures sagrozīšanas piemērus pagātnē un mūsdienās, kā arī Okupācijas muzeja Publiskās vēstures nodaļas vadītājs Dr. hist. Uldis Neiburgs, kurš runāja par galvenajiem strīdus jautājumiem Otrā pasaules kara un pēckara gadu Latvijas vēsturē.

Semināros aplūkotās tēmas ir nozīmīgas interneta laikmetā, kad arī vēsture ir kļuvusi par “viltus ziņu” objektu. Latvijas vēstures jautājumi ar zināmu regularitāti atgriežas mediju uzmanības centrā ik gadu, tuvojoties piemiņas un svētku dienām. Nereti īpašu uzmanību pievērošot notikumiem, kuriem ir iespējama konflikta potenciāls, kā tas ir 16. marta un 9. maija gadījumā. Šos notikumus pavada ne vien plašas diskusijas sabiedrībā, bet arī tendencioza vēsturisko norišu sagrozīšana.

Manipulācijas ar vēsturi vienmēr ir bijusi daļa no politiskās cīņas lauka. Taču Latvijas gadījumā šajā cīņā bieži iesaistās ārēji spēki, kas apzināti un sistemātiski izplata maldinošus vēstījumus par Latvijas vēsturi. Šo vēstījumu autoru mērķis ir diskreditēt Latvijas valstiskumu un demoralizēt Latvijas centienus panākt vēsturisko taisnīgumu attiecībā uz Otro pasaules karu un dubulto okupāciju.

Video par semināru "Fakti un maldināšana - Latvijas vēstures atspoguļojums medijos" Rendā

Citas aktualitātes

Top jauna video stāstu sērija “Pieci stāsti par...”2018. gada 11. jūlijs
Latvijas Okupācijas muzejs piedāvā jaunu video stāstu sēriju “Pieci stāsti par...”, kas veidota, lai atklātu dažādus...
Publicēti semināra “Valoda un valodniecība Latvijā: 1940.-1953. gads” priekšlasījumi2018. gada 12. jūnijs
2018. gada. 16. jūnijā Okupācijas muzejā notika starptautisks seminārs “Valoda un valodniecība Latvijā: 1940.-1953....
Nosvinēta Latvijas Okupācijas muzeja 25. darba gadskārta2018. gada 28. jūnijs
Melngalvju namā, kas atrodas dažus soļus no Latvijas Okupācijas muzeja ēkas, 27. jūnija pēcpusdienā bija sapulcējušies ap...
2018. - Latvijas Okupācijas muzeja 25. jubilejas gads2018. gada 27. februāris
2018. gada 1. jūlijā apritēs 25 gadi, kopš dibināts Latvijas Okupācijas muzejs un atvērta pirmā muzeja izstāde....

Semināra dalībnieki