X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Noslēgušies semināri

Noslēgušies semināri "Fakti un maldināšana - Latvijas vēstures atspoguļojums medijos"

2017. gada 13. decembris

Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Sociālās Atmiņas pētniecības centru decembrī rīkoja trīs reģionālos seminārus par Latvijas vēstures atspoguļojumu medijos. Semināros Valmierā, Jelgavā un Rendā uzstājās Vidzemes Augstskolas rektors Dr. hist. Gatis Krūmiņš, kurš analizēja Latvijas vēstures sagrozīšanas piemērus pagātnē un mūsdienās, kā arī Okupācijas muzeja Publiskās vēstures nodaļas vadītājs Dr. hist. Uldis Neiburgs, kurš runāja par galvenajiem strīdus jautājumiem Otrā pasaules kara un pēckara gadu Latvijas vēsturē.

Semināros aplūkotās tēmas ir nozīmīgas interneta laikmetā, kad arī vēsture ir kļuvusi par “viltus ziņu” objektu. Latvijas vēstures jautājumi ar zināmu regularitāti atgriežas mediju uzmanības centrā ik gadu, tuvojoties piemiņas un svētku dienām. Nereti īpašu uzmanību pievērošot notikumiem, kuriem ir iespējama konflikta potenciāls, kā tas ir 16. marta un 9. maija gadījumā. Šos notikumus pavada ne vien plašas diskusijas sabiedrībā, bet arī tendencioza vēsturisko norišu sagrozīšana.

Manipulācijas ar vēsturi vienmēr ir bijusi daļa no politiskās cīņas lauka. Taču Latvijas gadījumā šajā cīņā bieži iesaistās ārēji spēki, kas apzināti un sistemātiski izplata maldinošus vēstījumus par Latvijas vēsturi. Šo vēstījumu autoru mērķis ir diskreditēt Latvijas valstiskumu un demoralizēt Latvijas centienus panākt vēsturisko taisnīgumu attiecībā uz Otro pasaules karu un dubulto okupāciju.

Video par semināru "Fakti un maldināšana - Latvijas vēstures atspoguļojums medijos" Rendā

Citas aktualitātes

VDK darbība Latvijā: nāvessodi Rīgas čekā2018. gada 16. janvāris
PILNĪGI SLEPENI. AKTS gada 15....
Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs apmeklē Okupācijas muzeju2018. gada 16. janvāris
16. janvārī oficiālās vizītes ietvaros Latvijas Okupācijas muzeju apmeklēja Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs Iraklijs...
Informē par atklājumiem Stūra mājā2018. gada 15. janvāris
Latvijas Okupācijas muzeja speciālisti ir veikuši pētījumu un atraduši pierādījumus, ka telpā, kura jau...
Aicinām skolēnus uz nodarbību par 1991. gada janvāra notikumiem2018. gada 15. janvāris
Barikāžu atceres laikā Latvijas Okupācijas muzejs aicina skolēnus uz bezmaksas nodarbībām par 1991. gada janvāra...