X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Noslēgusies pieteikšanās Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam

Noslēgusies pieteikšanās Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam

2019. gada 5. novembris

Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam konkursā pieteikušies 13 cilvēki. Viens no pretendentiem iesniedzis neatbilstošu pieteikumu, tādēļ neturpinās dalību konkursā.  

Jaunais direktors tiks izraudzīts atklātā konkursā divās kārtās. Kandidātu izvērtēšanu veiks komisija, kurā pārstāvēta Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde, biedrības biedri un Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki. Konkursa komisija sniegs vērtējumu un ieteikumu LOMB valdei, kura lems par nominējamo kandidātu. Paredzēts, ka jauno direktora amatā apstiprinās LOMB biedru sapulce ne vēlāk kā līdz šī gada beigām, nosakot pārbaudes laiku trīs mēnešus.

LOMB valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs par jaunā direktora izaicinājumiem pauž: "Jaunajam Latvijas Okupācijas muzeja direktoram ir lielas iespējas un ne mazāki izaicinājumi. Viņam vai viņai ir iespēja Muzeju jau nākamgad ievest Gunāra Birkerta Nākotnes Namā. Pēc astoņiem gadiem šaurajās pagaidu telpās Muzejs varēs atkal pilnībā izvērst savu darbību un piepildīt savu misiju atcerēties, pieminēt un atgādināt okupācijas varu noziegumus pret Latvijas valsti, tautu un zemi. Lielākais izaicinājums jaunajam direktoram – saliedēt un motivēt Muzeja saimi, lai veidotu Muzeju par vadošo vietu Latvijā, kurā apmeklētājs iegūst ne tikai vēsturiski uzticamu informāciju un izpratni par okupācijas varu noziegumiem, bet arī par tautas spēju pretoties un izcīnīt zaudēto neatkarību."

Citas aktualitātes

Okupācijas muzeja direktore aicina ģimenes lokā pieminēt 1949. gada deportāciju upurus2020. gada 25. marts
Latvijas Okupācijas muzeja direktore Solvita Vība 1949. gada marta deportāciju upurus šogad aicina pieminēt mājas, ģimenes...
Izdevies noskaidrot unikālas 1949. gada marta deportācijas fotogrāfijas autoru2020. gada 24. marts
Attēlā: Kroju ģimene kopā ar citiem 1949. gada 25. martā izsūtītajiem pa ceļam uz nometinājuma vietu....
Latvijas Okupācijas muzejs slēgts līdz 2020. gada 14. aprīlim2020. gada 13. marts
Saistībā ar valdības izsludināto ārkārtas situāciju valstī Latvijas Okupācijas muzejs Raiņa bulvārī 7 un izstāde...
Latvijas Okupācijas muzejs bez maksas piedāvā dokumentālās filmas tiešsaistē2020. gada 16. marts
Foto: latviešu karavīri Zedelgemas karagūstekņu nometnē 1945/1946. Latvijas Okupācijas muzeja krājums....