X

Aktualitātes

19 dec 2019 "Atņemtās vēstules 1940/1941". Virtuālās izstādes atklāšana Stūra mājā, Brīvības ielā 61.
Kalendāra arhīvs »
Noslēgusies pieteikšanās Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam

Noslēgusies pieteikšanās Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam

2019. gada 5. novembris

Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam konkursā pieteikušies 13 cilvēki. Viens no pretendentiem iesniedzis neatbilstošu pieteikumu, tādēļ neturpinās dalību konkursā.  

Jaunais direktors tiks izraudzīts atklātā konkursā divās kārtās. Kandidātu izvērtēšanu veiks komisija, kurā pārstāvēta Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde, biedrības biedri un Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki. Konkursa komisija sniegs vērtējumu un ieteikumu LOMB valdei, kura lems par nominējamo kandidātu. Paredzēts, ka jauno direktora amatā apstiprinās LOMB biedru sapulce ne vēlāk kā līdz šī gada beigām, nosakot pārbaudes laiku trīs mēnešus.

LOMB valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs par jaunā direktora izaicinājumiem pauž: "Jaunajam Latvijas Okupācijas muzeja direktoram ir lielas iespējas un ne mazāki izaicinājumi. Viņam vai viņai ir iespēja Muzeju jau nākamgad ievest Gunāra Birkerta Nākotnes Namā. Pēc astoņiem gadiem šaurajās pagaidu telpās Muzejs varēs atkal pilnībā izvērst savu darbību un piepildīt savu misiju atcerēties, pieminēt un atgādināt okupācijas varu noziegumus pret Latvijas valsti, tautu un zemi. Lielākais izaicinājums jaunajam direktoram – saliedēt un motivēt Muzeja saimi, lai veidotu Muzeju par vadošo vietu Latvijā, kurā apmeklētājs iegūst ne tikai vēsturiski uzticamu informāciju un izpratni par okupācijas varu noziegumiem, bet arī par tautas spēju pretoties un izcīnīt zaudēto neatkarību."

Citas aktualitātes

Apstiprināta jaunā Latvijas Okupācijas muzeja direktore2019. gada 14. decembris
Latvijas Okupācijas muzeja biedrība 14. decembra biedru sapulcē par jauno Latvijas Okupācijas muzeja direktori apstiprināja...
Paziņots Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas dizaina konkursa uzvarētājs2019. gada 10. decembris
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) rīkotajā konkursā žūrijas komisija par labāko atzinusi Dizaina biroja...
Aicinām uz izstādes "Cerību raksti" atklāšanu2019. gada 9. decembris
Latvijas Okupācijas muzejs ir radis iespēju iznest savas kolekcijas priekšmetu attēlus apskatei publiskā telpā...
Intervija ar Valteru Nollendorfu laikrakstā "Neatkarīgā Rīta avīze"2019. gada 6. decembris
Bena Latkovska saruna ar Okupācijas muzeja valdes priekšsēdētāju Valteru Nollendorfu par atmiņām no Pirmās republikas laikiem...