X

Aktualitātes

18 nov 2019 Ekskursijas "Stūra mājas" izstādē par puscenu 22 nov 2019 Vinsenta Hanta grāmatas "VDK un Latvija" atvēršanas svētki 27 nov 2019 Vācijas vēstniecības izstādes “Jūtu vara. Vācija19/19” atvēršana 28 nov 2019 Helgas Merits filmas "Coming Home Soon - the Refugee Children of Geislingen" izrāde
Kalendāra arhīvs »
Noslēgusies pieteikšanās Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam

Noslēgusies pieteikšanās Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam

2019. gada 5. novembris

Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam konkursā pieteikušies 13 cilvēki. Viens no pretendentiem iesniedzis neatbilstošu pieteikumu, tādēļ neturpinās dalību konkursā.  

Jaunais direktors tiks izraudzīts atklātā konkursā divās kārtās. Kandidātu izvērtēšanu veiks komisija, kurā pārstāvēta Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde, biedrības biedri un Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki. Konkursa komisija sniegs vērtējumu un ieteikumu LOMB valdei, kura lems par nominējamo kandidātu. Paredzēts, ka jauno direktora amatā apstiprinās LOMB biedru sapulce ne vēlāk kā līdz šī gada beigām, nosakot pārbaudes laiku trīs mēnešus.

LOMB valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs par jaunā direktora izaicinājumiem pauž: "Jaunajam Latvijas Okupācijas muzeja direktoram ir lielas iespējas un ne mazāki izaicinājumi. Viņam vai viņai ir iespēja Muzeju jau nākamgad ievest Gunāra Birkerta Nākotnes Namā. Pēc astoņiem gadiem šaurajās pagaidu telpās Muzejs varēs atkal pilnībā izvērst savu darbību un piepildīt savu misiju atcerēties, pieminēt un atgādināt okupācijas varu noziegumus pret Latvijas valsti, tautu un zemi. Lielākais izaicinājums jaunajam direktoram – saliedēt un motivēt Muzeja saimi, lai veidotu Muzeju par vadošo vietu Latvijā, kurā apmeklētājs iegūst ne tikai vēsturiski uzticamu informāciju un izpratni par okupācijas varu noziegumiem, bet arī par tautas spēju pretoties un izcīnīt zaudēto neatkarību."

Citas aktualitātes

Slovākijas vētnieks Latvijā apmeklē "Stūra māju" un ziedo muzeja darbam2019. gada 15. novembris
...
Okupācijas muzejs sveic Latvijas valsts svētkos!2019. gada 6. novembris
Latvijas Okupācijas muzejs sveic Latvijas sabiedrību un valsts viesus Latvijas valsts dibināšanas gadadienā un šā...
Aicinām uz Helgas Merits dokumentālo filmu par igauņu bērniem bēgļu gaitās 1944. gadā2019. gada 14. novembris
28. novembrī plkst. 16.00 visi interesenti aicināti uz igauņu izcelsmes holandiešu režisores Helga Merits filmas...
Muzejā atvērs Vinsenta Hanta grāmatu "VDK un Latvija"2019. gada 11. novembris
Visi interesenti aicināti uz BBC žurnālista, dokumentālo filmu un grāmatu autora Vinsenta Hanta...