X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Muzejs saņem UNESCO atpazīstamības zīmi

Muzejs saņem UNESCO atpazīstamības zīmi

2012. gada 22. augusts

29. augustā Okupācijas muzejs saņēma UNESCO atpazīstamības zīmi programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautajai nominācijai „Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss”.

Atpazīstamības zīmi muzeja direktorei Gundegai Michelei pasniedza UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) ģenerālsekretāres vietniece Sarmīte Pulste.
Latvijas Okupācijas muzejs ir viens no septiņiem Latvijas muzejiem, kas glabā vēstules uz bērza tāss, kas rakstītas Sibīrijā – ieslodzījuma vai spaidu darbu nometnēs un nometinājuma vietās. Bērza tāss bieži vien bija vienīgais pieejamais materiāls izsūtījuma vietās, īpaši Otrā pasaules kara gados, tādēļ cilvēki tās izmantoja papīra vietā, lai uzturētu saikni ar dzimteni un tuviniekiem. Vēstules laikā no 1941. līdz 1956. gadam saviem tuviniekiem sūtījuši represētie Latvijas un Lietuvas iedzīvotāji. Šīs vēstules ir uzskatāmas par retumu, jo Latvijas muzejos saglabājušās tikai daži desmiti no savulaik vairākiem desmitiem tūkstošu līdzīgām vēstulēm.
Okupācijas muzeja krājumā glabājas 13 vēstules. Piemēram, ieslodzītā Voldemāra Mežaka pašizgatavots apsveikums Vasaras svētkos no bērza tāss, ko viņš 1950. gadā sūtīja Inārai Aizpurei no nometnes Taišetā. Šī un vēl vairākas citas vēstules no 29. augusta līdz oktobra beigām ir aplūkojamas īpaši veidotā izstādē muzeja vestibilā.

Citas aktualitātes

Mēneša priekšmets - Austrālijas pilsonības iegūšanas apliecinājums2019. gada 15. augusts
Iepazīstinām ar Latvijas Okupācijas muzeja krājumu!Austrālijas...
Iznācis Latvijas Okupācijas muzeja 47. apkārtraksts2019. gada 15. augusts
Visus Latvijas...
Piedāvājam dienas tūres angļu valodā2019. gada 30. aprīlis
No 1. maija piedāvājam muzeja gidu vadītas dienas tūres angļu valodā katru dienu plkst. 14.00 un 16.00. Ekskursijas ilgums - viena...
Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā2019. gada 5. jūlijs
No 13. līdz 18. augustam Rīgā norit ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes. Viena no izrādēm - Sanitas...