X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Muzejs pārstāvēts starptautiskā konferencē par sabiedrību Latvijā Pirmā pasaules kara un Neatkarības kara laikā

Muzejs pārstāvēts starptautiskā konferencē par sabiedrību Latvijā Pirmā pasaules kara un Neatkarības kara laikā

2020. gada 17. septembris

Attēlā: Civiliedzīvotāji tranšeju rakšanas darbos Ikšķiles rajonā. 1917. g.Latvijas Kara muzeja krājums.

2020. gada 17. un 18. septembrī Latvijas Universitātes bibliotēkā Kalpaka bulvārī 4 risinās Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta organizētā starptautiskā zinātniskā konference “Cilvēks un karš. Atzīmējot simtgadi kopš Neatkarības kara beigām Latvijā”. Latvijas Okupācijas muzeju konferencē pārstāv vēsturnieks Kārlis Dambītis ar referātu "Vardarbība karā: kara noziegumu un terora izplatība Baltijā laikā pēc Pirmā pasaules kara". 

Konferencē piedalās atzīti Latvijas un ārvalstu vēsturnieki, kuri dalās savos pētījumos un atklāj līdz šim nezināmas, bet ļoti nozīmīgas Latvijas un pasaules vēstures lappuses. Konferences mērķis ir, atspoguļojot dažādos veidus, kā indivīdi un sabiedrības grupas piedzīvoja karu, sasniegt izpratni par kara totālo un visaptverošo raksturu, veidojot pilnīgāku priekšstatu par notikumiem Latvijā pirms 100 gadiem. Vienlaikus konferences uzmanības centrā plašākā mērā ir Latvijas iedzīvotājs – mūsu vecvecāki un citi radinieki, un tas, kā karš mainīja ikviena indivīda dzīvi.

Konference tiek organizēta Latvijas Zinātnes padomes finansētā projekta Nr. lzp-2018/2-0147 „Karš un sabiedrība Latvijā, 1914-1921” ietvaros. Projekts ir pirmais mēģinājums Pirmo pasaules karu un Latvijas Neatkarības karu skatīt caur sabiedrības prizmu, analizējot, kādas sekas uz cilvēkiem Latvijas teritorijā un Latvijai apkārtējās teritorijās atstāja 1914.–1921. gadā notikušās karadarbības izraisītie procesi un norises. Projekta turpinājumā 2021. gadā tiks izdota šiem jautājumiem veltīta monogrāfija, kurā padziļināti būs aplūkoti vairāki konferencē skartie jautājumi, kuri tieši ietekmēja ikvienu Latvijas iedzīvotāju valsts tapšanas laikā.

Konferences programma

Citas aktualitātes

No 20. oktobra Okupācijas muzeju varēs apmeklēt tikai iepriekš sazinoties2020. gada 12. oktobris
Lai pieteiktos Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijas Raiņa...
Baltkrievu žurnālisti apmeklē Stūra māju2020. gada 19. oktobris
Latvijas Okupācijas muzeja izstādi "Čekas vēsture Latvijā" apmeklēja Baltkrievijas žurnālistu grupa, kuri Latvijā bija...
Muzeja pārbūves darbi tuvojas noslēgumam, uzsākta piemiņas objekta “Vēstures taktīla” izbūve2020. gada 16. oktobris
VAS "Valsts nekustamie īpašumi" paziņojums preseiLatvijas Okupācijas muzeja kompleksā...
Izglītības nodaļas piedāvājums skolām novembrī2020. gada 13. oktobris