X

Aktualitātes

23 aug 2018 Represēto fotoportretu izstādes „Mēs atgriezāmies” atklāšana
Kalendāra arhīvs »
Muzejā strādā Amerikas Latviešu Apvienības praktikante

Muzejā strādā Amerikas Latviešu Apvienības praktikante

2018. gada 27. jūlijs

Latvijas Okupācijas muzeja darbinieku pulku ik vasaru papildina latviešu jaunieši no ārzemēm — Amerikas Latviešu Apvienības  (ALA) stipendiāti. Viņi, strādājot kopā ar muzeja gidiem un citiem speciālistiem, iepazīst Latvijas vēsturi un muzeja darbu, bet vēl svarīgāk, tiekas ar Latvijas vienaudžiem un “integrējas “ Latvijas reālajā dzīvē. Lūk, ko par savu darbu raksta šī gada praktikante!

“Sveiki, es esmu Marita Pelēce! Šogad es saņēmu stipendiju no ALA’s (Amerikas Latviešu Apvienība), lai strādātu par praktikanti Latvijas Okupācijas Muzejā. Pēc stipendijas nosacījumiem, praktikantam savā darba vietā ir jānostrādā 150 stundas 6 līdz 8 nedēļu laikā. Daudzi man pazīstamie Garezera audzēkņi pēc ALA’s stipendijas katru vasaru atgriežas, lai strādātu un dzīvotu Latvijā, un daži pat plāno pārcelties uz Latviju, ieskaitot mani.

Iepriekšējo reizi biju Latvijā pirms pieciem gadiem, kad piedalījos divu nedēļu braucienā “Sveika, Latvija!” Šī brauciena dēļ atliku došanos uz Garezeru ar ģimeni, bet dzīvoju Latvijā un izbaudīju katru mirkli.  Zinot, ka 2018. gada vasarā būs XXVI Dziesmu un XVI Deju svētki, festivāls “Baltica” un simtgades notikumi, es noteikti gribēju būt te.

Manas mātes vecāki ir no Latvijas — no Alūksnes un Liepājas, bet tēva senči nāk no Ziemeļeiropas: Norvēģijas, Zviedrijas, Igaunijas un Vācijas.  Mātes vecāku ģimenes bēga no padomju okupācijas karaspēka un caur DP nometnēm Vācijā nonāca Amerikā — Minesotā. Mūsu ģimene ļoti lepojas ar mūsu latvisko dzīvi un kultūru.

Pirmajās divās dienās, kad ieradāmies Latvijā, mēs ar vecomāti (omu) apmeklējām Brīvdabas muzeja Gadatirgu. Pirmais mēnesis ir bija ļoti aizņemts ar darbu un dejošanu. Latvijā man bija iespēja dejot, uzstāties un baudīt folkloras festivālu ”Baltica” kā arī Dziesmu un Deju svētkus no dalībnieka perspektīvas — Rīgas Danču klubā. Arī vēlāk bija daudz darāmā — piedalījos 2x2 jauniešu nometnē, apciemoju radus Alūksnē un Liepājā un atpūtos Jūrmalā.

Mans darbs Okupācijas muzejā ir bijis aizraujošs, vadītāji un kolēģi — jauki. Bija patīkami viņus iepazīt kā cilvēkus, ne tikai kā darba biedrus. Priecājos, ka man uzticēja tādus pašus darbus, kādus veic īstie muzeja darbinieki.”

Citas aktualitātes

Okupācijas muzejā atklās represēto fotoportretu izstādi2018. gada 14. augusts
Ceturtdien, 23. augustā plkst. 14.00 Latvijas Okupācijas muzejā, Raiņa bulvārī 7 atklās Jēkabpils Vēstures muzeja un Latvijas...
2018. - Latvijas Okupācijas muzeja 25. jubilejas gads2018. gada 23. jūlijs
2018. gada 1. jūlijā apritēja 25 gadi, kopš dibināts Latvijas Okupācijas muzejs un tika atvērta pirmā muzeja izstāde....
Top jauna video stāstu sērija “Pieci stāsti par...”2018. gada 11. jūlijs
Latvijas Okupācijas muzejs piedāvā jaunu video stāstu sēriju “Pieci stāsti par...”, kas veidota, lai atklātu dažādus...
Publicēti semināra “Valoda un valodniecība Latvijā: 1940.-1953. gads” priekšlasījumi2018. gada 12. jūnijs
2018. gada. 16. jūnijā Okupācijas muzejā notika starptautisks seminārs “Valoda un valodniecība Latvijā: 1940.-1953....