X

Aktualitātes

19 sep 2019 Starptautiskā konference “Pēckara bruņotā pretošanās Baltijas valstīs un Polijā: Cīņa par brīvību”
Kalendāra arhīvs »

Muzejā prezentēs Timotija Snaidera grāmatu "Asinszemes"

2013. gada 11. marts

15. martā Okupācijas muzejā  prezentēja Jeilas Universitātes profesora Timotija Snaidera grāmatas “Bloodlands” tulkojumu latviešu valodā. Sarīkojumā piedalījās Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete un Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs.

Autors grāmatā analizē 1930. -1940. gada traģiskos notikumus Eiropas kontinentā. Šī nav grāmata tikai “neizglītotajiem rietumniekiem”, arī lasītājs, kurš sen zina par Molotova–Rībentropa paktu un no ar to saistītos notikumus, atklās plašāku vēstures lauku. Latvija ir tikai viens neliels laukumiņš milzīgajā “asinsteritorijā”, kas plešas no Polijas līdz Ukrainas austrumu apgabaliem un Igaunijas ziemeļiem.

Grāmata saņēmusi neskaitāmas pozitīvas atsauksmes un recenzijas visā pasaulē. “Asinszemes” tika atzīta par labāko 2010. gada grāmatu, to atzinuši: The Atlantic, Economist, Financial Times, Independent, New Republic, BBC History Magazine, New Statesman, Seatle Times, Telegraph, Jewish Forward, Reason Magazine. Šobrīd grāmata ir tulkota divdesmit valodās un ieguvusi bestsellera statusu vairākās valstīs.

Timotijs Snaiders ir amerikāņu vēstures profesors Jeila Universitātē, kurš specializējies Centrāleiropas un Austrumeiropas vēsturē. Absolvējis Oksfordas Universitāti. Snaiders sarakstījis četras grāmatas, par kurām saņēmis vairākus apbalvojumus. Viņa visatzītākie darbi līdz šim ir grāmata “Sarkanais princis” (“The Red Prince”, 2008) un “Asinszemes” (“Bloodlands”, 2010). 2012. gada maijā T. Snaiders viesojās Latvijā un apmeklēja arī Okupācijas muzeju.

Grāmata izdota apgādā "Jumava", to latviski tulkojusi Ieva Lešinska, māksliniecisko noformējumu veidojis Valdis Villerušs. Grāmatas cena Okupācijas muzeja grāmatu veikalā - 15 Ls.

Citas aktualitātes

"Latvijas skolas somas" programmā iekļauta izstāde "Stūra mājā"2019. gada 18. septembris
Sākot ar septembri Latvijas skolēniem muzejs piedāvā iespēju programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēt...
Vecumnieku pagasta muzejā atklāj Okupācijas muzeja izstādi "Pēc mums vēl ilgi zeme skums"2019. gada 6. septembris
12.septembrī Vecumnieku tautas namā atklāja Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošo izstādi “Pēc mums vēl ilgi...
Aicinām uz starptautisku konferenci par pēckara bruņoto pretošanos Baltijas valstīs un Polijā2019. gada 3. septembris
Ceturtdien, 19. septembrī Latvijas universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19 notiks starptautiska konference...
Izsludināts konkurss Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam2019. gada 20. augusts
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde 21. augustā izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja...