X

Aktualitātes

19 sep 2019 Starptautiskā konference “Pēckara bruņotā pretošanās Baltijas valstīs un Polijā: Cīņa par brīvību”
Kalendāra arhīvs »
Muzejā praktizējas ģimnāziste no Brēmenes

Muzejā praktizējas ģimnāziste no Brēmenes

2019. gada 27. jūnijs

No 17. līdz 28. jūnijam skolas prakses ietvaros muzejā strādāja ģimnāziste Anta Dzene no Brēmenes Vācijā. Lūk, ko viņa stāsta par sevi un muzejā pavadīto laiku: 


"Sveiki, mani sauc Anta Dzene! Es dzīvoju Brēmenē un esmu skolniece “vecajā ģimnāzijā” (Altes Gymnasium). Mums skolā šovasar ir divas nedēļas ilga prakse, kurā mēs varam iepazīt dažādas profesijas un drīkstam braukt arī uz ārzemēm. Tomēr šo iespēju lietoja tikai daži, mani ieskaitot.

Manas mātes radinieki dzīvo Latvijā, tādēļ mēs ar ģimeni regulāri braucam viņus apciemot. Tas arī ir iemesls, kāpēc es runāju gan vācu, gan latviešu valodā un izdomāju veikt savu praksi Latvijā.

Tieši Okupācijas muzeju es izvēlējos, jo mani interesē vēsture – īpaši pēdējā gadsimta – un par Austrumeiropu mums skolā mazs stāsta. Papildus es cerēju, ka muzejā būs daudzi dažādi pienākumi, kurus izmēģināt būtu forši.

Šinīs divās nedēļās es uzzināju daudz ko jaunu par Latviju – kultūru, tradīcijām un jo īpaši vēsturi - man prakse sakrita tieši ar Jāņiem, tā ka diemžēl bija vairākas brīvas dienas, bet dēļ tā es varēju piedalīties svarīgajos svētkos, kurus Vācijā nesvin. Mēs ar vecomāti aizbraucām apskatīt Salaspils nometnes memoriālu.

Man darbs ir bijis aizraujošs, jo es varēju veikt dažādus pienākumus un iepazīt muzeja darbu un darbiniekus “aiz kulisēm”, kurus parasti iepazīt nav iespējami. Priecājos, ka man uzticēja dažus atbildīgākus uzdevumus, kuri ir svarīgi lai muzejs labi darbotos."

Paldies, Antai par muzejam veltīto laiku!

Citas aktualitātes

Vecumnieku pagasta muzejā atklāj Okupācijas muzeja izstādi "Pēc mums vēl ilgi zeme skums"2019. gada 6. septembris
12.septembrī Vecumnieku tautas namā atklāja Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošo izstādi “Pēc mums vēl ilgi...
Aicinām uz starptautisku konferenci par pēckara bruņoto pretošanos Baltijas valstīs un Polijā2019. gada 3. septembris
Ceturtdien, 19. septembrī Latvijas universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19 notiks starptautiska konference...
Izsludināts konkurss Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam2019. gada 20. augusts
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde 21. augustā izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja...
Kursi skolotājiem „Ceļš uz Latvijas neatkarības atjaunošanu: “ATMODA”, LTF, čeka un “Radio Brīvā Eiropa””2019. gada 12. septembris
Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa organizē pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus 2019. gada 15....