X

Aktualitātes

14 aug 2019 Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā 17 aug 2019 Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā 18 aug 2019 Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā
Kalendāra arhīvs »
Muzejā praktizējas ģimnāziste no Brēmenes

Muzejā praktizējas ģimnāziste no Brēmenes

2019. gada 27. jūnijs

No 17. līdz 28. jūnijam skolas prakses ietvaros muzejā strādāja ģimnāziste Anta Dzene no Brēmenes Vācijā. Lūk, ko viņa stāsta par sevi un muzejā pavadīto laiku: 


"Sveiki, mani sauc Anta Dzene! Es dzīvoju Brēmenē un esmu skolniece “vecajā ģimnāzijā” (Altes Gymnasium). Mums skolā šovasar ir divas nedēļas ilga prakse, kurā mēs varam iepazīt dažādas profesijas un drīkstam braukt arī uz ārzemēm. Tomēr šo iespēju lietoja tikai daži, mani ieskaitot.

Manas mātes radinieki dzīvo Latvijā, tādēļ mēs ar ģimeni regulāri braucam viņus apciemot. Tas arī ir iemesls, kāpēc es runāju gan vācu, gan latviešu valodā un izdomāju veikt savu praksi Latvijā.

Tieši Okupācijas muzeju es izvēlējos, jo mani interesē vēsture – īpaši pēdējā gadsimta – un par Austrumeiropu mums skolā mazs stāsta. Papildus es cerēju, ka muzejā būs daudzi dažādi pienākumi, kurus izmēģināt būtu forši.

Šinīs divās nedēļās es uzzināju daudz ko jaunu par Latviju – kultūru, tradīcijām un jo īpaši vēsturi - man prakse sakrita tieši ar Jāņiem, tā ka diemžēl bija vairākas brīvas dienas, bet dēļ tā es varēju piedalīties svarīgajos svētkos, kurus Vācijā nesvin. Mēs ar vecomāti aizbraucām apskatīt Salaspils nometnes memoriālu.

Man darbs ir bijis aizraujošs, jo es varēju veikt dažādus pienākumus un iepazīt muzeja darbu un darbiniekus “aiz kulisēm”, kurus parasti iepazīt nav iespējami. Priecājos, ka man uzticēja dažus atbildīgākus uzdevumus, kuri ir svarīgi lai muzejs labi darbotos."

Paldies, Antai par muzejam veltīto laiku!

Citas aktualitātes

Okupācijas muzejs ir zaudējis tuvu draugu un ilggadēju atbalstītāju2019. gada 5. jūlijs
Dr. Zigfrīds Zadvinskis (05.01.1924.-15.06.2019.) bija viens no Okupācijas muzeja atbalsta grupas ASV (OMFA)...
Piedāvājam dienas tūres angļu valodā2019. gada 30. aprīlis
No 1. maija piedāvājam muzeja gidu vadītas dienas tūres angļu valodā katru dienu plkst. 14.00 un 16.00. Ekskursijas ilgums - viena...
Augustā Stūra mājā notiks Vamieras teātra viesizrādes2019. gada 5. jūlijs
No 13. līdz 18. augustam Rīgā noritēs ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes. Viena no izrādēm - Sanitas...
Līdz 6. augustam apskatāma foto izstāde "Pāri Baltijas jūrai: 1944 - 1945"2019. gada 23. maijs
Zviedrijas vēstniecība Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju aicina uz zviedru fotogrāfa Dāvida Holmerta...