X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Muzejā praktizējas ģimnāziste no Brēmenes

Muzejā praktizējas ģimnāziste no Brēmenes

2019. gada 27. jūnijs

No 17. līdz 28. jūnijam skolas prakses ietvaros muzejā strādāja ģimnāziste Anta Dzene no Brēmenes Vācijā. Lūk, ko viņa stāsta par sevi un muzejā pavadīto laiku: 


"Sveiki, mani sauc Anta Dzene! Es dzīvoju Brēmenē un esmu skolniece “vecajā ģimnāzijā” (Altes Gymnasium). Mums skolā šovasar ir divas nedēļas ilga prakse, kurā mēs varam iepazīt dažādas profesijas un drīkstam braukt arī uz ārzemēm. Tomēr šo iespēju lietoja tikai daži, mani ieskaitot.

Manas mātes radinieki dzīvo Latvijā, tādēļ mēs ar ģimeni regulāri braucam viņus apciemot. Tas arī ir iemesls, kāpēc es runāju gan vācu, gan latviešu valodā un izdomāju veikt savu praksi Latvijā.

Tieši Okupācijas muzeju es izvēlējos, jo mani interesē vēsture – īpaši pēdējā gadsimta – un par Austrumeiropu mums skolā mazs stāsta. Papildus es cerēju, ka muzejā būs daudzi dažādi pienākumi, kurus izmēģināt būtu forši.

Šinīs divās nedēļās es uzzināju daudz ko jaunu par Latviju – kultūru, tradīcijām un jo īpaši vēsturi - man prakse sakrita tieši ar Jāņiem, tā ka diemžēl bija vairākas brīvas dienas, bet dēļ tā es varēju piedalīties svarīgajos svētkos, kurus Vācijā nesvin. Mēs ar vecomāti aizbraucām apskatīt Salaspils nometnes memoriālu.

Man darbs ir bijis aizraujošs, jo es varēju veikt dažādus pienākumus un iepazīt muzeja darbu un darbiniekus “aiz kulisēm”, kurus parasti iepazīt nav iespējami. Priecājos, ka man uzticēja dažus atbildīgākus uzdevumus, kuri ir svarīgi lai muzejs labi darbotos."

Paldies, Antai par muzejam veltīto laiku!

Citas aktualitātes

Okupācijas muzeja direktore aicina ģimenes lokā pieminēt 1949. gada deportāciju upurus2020. gada 25. marts
Latvijas Okupācijas muzeja direktore Solvita Vība 1949. gada marta deportāciju upurus šogad aicina pieminēt mājas, ģimenes...
Izdevies noskaidrot unikālas 1949. gada marta deportācijas fotogrāfijas autoru2020. gada 24. marts
Attēlā: Kroju ģimene kopā ar citiem 1949. gada 25. martā izsūtītajiem pa ceļam uz nometinājuma vietu....
Latvijas Okupācijas muzejs slēgts līdz 2020. gada 14. aprīlim2020. gada 13. marts
Saistībā ar valdības izsludināto ārkārtas situāciju valstī Latvijas Okupācijas muzejs Raiņa bulvārī 7 un izstāde...
Latvijas Okupācijas muzejs bez maksas piedāvā dokumentālās filmas tiešsaistē2020. gada 16. marts
Foto: latviešu karavīri Zedelgemas karagūstekņu nometnē 1945/1946. Latvijas Okupācijas muzeja krājums....