X

Aktualitātes

18 nov 2019 Ekskursijas "Stūra mājas" izstādē par puscenu 22 nov 2019 Vinsenta Hanta grāmatas "VDK un Latvija" atvēršanas svētki 27 nov 2019 Vācijas vēstniecības izstādes “Jūtu vara. Vācija19/19” atvēršana 28 nov 2019 Helgas Merits filmas "Coming Home Soon - the Refugee Children of Geislingen" izrāde
Kalendāra arhīvs »
Muzejā praktizējas ģimnāziste no Brēmenes

Muzejā praktizējas ģimnāziste no Brēmenes

2019. gada 27. jūnijs

No 17. līdz 28. jūnijam skolas prakses ietvaros muzejā strādāja ģimnāziste Anta Dzene no Brēmenes Vācijā. Lūk, ko viņa stāsta par sevi un muzejā pavadīto laiku: 


"Sveiki, mani sauc Anta Dzene! Es dzīvoju Brēmenē un esmu skolniece “vecajā ģimnāzijā” (Altes Gymnasium). Mums skolā šovasar ir divas nedēļas ilga prakse, kurā mēs varam iepazīt dažādas profesijas un drīkstam braukt arī uz ārzemēm. Tomēr šo iespēju lietoja tikai daži, mani ieskaitot.

Manas mātes radinieki dzīvo Latvijā, tādēļ mēs ar ģimeni regulāri braucam viņus apciemot. Tas arī ir iemesls, kāpēc es runāju gan vācu, gan latviešu valodā un izdomāju veikt savu praksi Latvijā.

Tieši Okupācijas muzeju es izvēlējos, jo mani interesē vēsture – īpaši pēdējā gadsimta – un par Austrumeiropu mums skolā mazs stāsta. Papildus es cerēju, ka muzejā būs daudzi dažādi pienākumi, kurus izmēģināt būtu forši.

Šinīs divās nedēļās es uzzināju daudz ko jaunu par Latviju – kultūru, tradīcijām un jo īpaši vēsturi - man prakse sakrita tieši ar Jāņiem, tā ka diemžēl bija vairākas brīvas dienas, bet dēļ tā es varēju piedalīties svarīgajos svētkos, kurus Vācijā nesvin. Mēs ar vecomāti aizbraucām apskatīt Salaspils nometnes memoriālu.

Man darbs ir bijis aizraujošs, jo es varēju veikt dažādus pienākumus un iepazīt muzeja darbu un darbiniekus “aiz kulisēm”, kurus parasti iepazīt nav iespējami. Priecājos, ka man uzticēja dažus atbildīgākus uzdevumus, kuri ir svarīgi lai muzejs labi darbotos."

Paldies, Antai par muzejam veltīto laiku!

Citas aktualitātes

Slovākijas vētnieks Latvijā apmeklē "Stūra māju" un ziedo muzeja darbam2019. gada 15. novembris
...
Okupācijas muzejs sveic Latvijas valsts svētkos!2019. gada 6. novembris
Latvijas Okupācijas muzejs sveic Latvijas sabiedrību un valsts viesus Latvijas valsts dibināšanas gadadienā un šā...
Aicinām uz Helgas Merits dokumentālo filmu par igauņu bērniem bēgļu gaitās 1944. gadā2019. gada 14. novembris
28. novembrī plkst. 16.00 visi interesenti aicināti uz igauņu izcelsmes holandiešu režisores Helga Merits filmas...
Muzejā atvērs Vinsenta Hanta grāmatu "VDK un Latvija"2019. gada 11. novembris
Visi interesenti aicināti uz BBC žurnālista, dokumentālo filmu un grāmatu autora Vinsenta Hanta...