X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Muzeja filmēšanas grupas ekspedīcija uz ASV

Muzeja filmēšanas grupas ekspedīcija uz ASV

2012. gada 10. septembris

Šovasar Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki – vēsturniece Lelde Neimane un video operators Aivars Reinholds devās divus mēnešus ilgā ekspedīcijā uz ASV vidieni, lai video lentē ierakstītu tur dzīvojošo latviešu dzīves stāstus. Tā bija jau trešā šāda veida ekspedīcija, kuru muzeja darbinieki varēja veikt, pateicoties Latviešu fonda finansiālajam atbalstam.

Galvenās pieturas vietas bija Mineapole un SantPaula Minesotā, Milvoki Viskonsīnā, Čikāga un tās apkārtne Ilinojā un Grand Rapids, Kalamazū un Garezers Mičiganas pavalstī. Divu mēnešu laikā izdevās ierakstīt 91 videoliecību 179 stundu garumā. Cilvēki dalījās atmiņās par piedzīvoto Otrā pasaules kara laikā, par došanos bēgļu gaitās, ieceļošanu Amerikā un tur pavadītajiem gadiem. Dāvināja arī priekšmetus, oriģinālus dokumentus un fotogrāfijas. Piemēram, Grand Rapidos dzīvojošais Elmārs Kalnaraups muzejam uzdāvināja ģimenes relikviju - Latvijas karogu, ko ģimene paņēma līdzi no mājām dodoties bēgļu gaitās.

Lelde un Aivars ekspedīcijas laikā piedalījās arī vairākos sarīkojumos un piemiņas pasākumos, apmeklēja latviešu centrus, latviešu draudžu baznīcas un dievkalpojumus. Tā tapa 14 video reportāžas 20 stundu garumā.

Ekspedīcijas laikā neaizstājams bija Amerikas latviešu sabiedrības atbalsts. Leldi un Aivaru savās mājās viesmīlīgi uzņēma  ap 20 latviešu ģimenes. Vissirsnīgākais paldies Ritai Dronei, Gundai un Geroldam Luss-Lūšiem, Ģirtam Jātniekam, Paulim un Irēnai Lazdām, Maijai un Vilnim Strēlniekiem, Ainai Ventai, Vitai Kākulei, Sanitai un Deividam Hoferiem, Vijai Reinfeldei, Rutai Jostsonei, Oskaram Cukanovam, Dainai Albertiņai, Dr. Zigfrīdam un Paulīnei Zadvinskiem, Vilmai Bolšteinai, Birutai un Dzintaram Abuliem, Ilzei un Richardam Shwartziem, Astrīdai un Uģim Sprūdžiem, Armandam Birkenam un Mārai Vārpai un, protams, Latviešu fondam par dāsno atbalstu!

Citas aktualitātes

Izsludināts konkurss Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam2019. gada 20. augusts
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde 21. augustā izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja...
Muzeja piedāvājums skolām 2019/20202019. gada 20. augusts
Jaunajā mācību gadā Latvijas Okupācijas muzejs skolēniem piedāvā nodarbības "Dzīve Padomju Latvijā", "Kā pēta vēsturi?",...
Iepazīstinām ar Latvijas Okupācijas muzeja krājumu!2019. gada 15. augusts
Austrālijas pilsonības iegūšanas apliecinājums izsniegts 1958. gada 9. septembrī Jānim Straubergam (1930-2016). ...
Iznācis Latvijas Okupācijas muzeja 47. apkārtraksts2019. gada 15. augusts
Visus Latvijas...