X

Aktualitātes

28 jan 2020 Tikšanās ar Uldi Danbergu - atmiņu pēcpusdiena par Sibīrijā piedzīvoto 12 feb 2020 Ēnu diena Latvijas Okupācijas muzejā un izstādē "Čekas vēsture Latvijā" 12 mar 2020 Dokumentālās filmas "Nesalauztās sievietes" izrāde
Kalendāra arhīvs »
Muzeja filmēšanas grupas ekspedīcija uz ASV

Muzeja filmēšanas grupas ekspedīcija uz ASV

2012. gada 10. septembris

Šovasar Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki – vēsturniece Lelde Neimane un video operators Aivars Reinholds devās divus mēnešus ilgā ekspedīcijā uz ASV vidieni, lai video lentē ierakstītu tur dzīvojošo latviešu dzīves stāstus. Tā bija jau trešā šāda veida ekspedīcija, kuru muzeja darbinieki varēja veikt, pateicoties Latviešu fonda finansiālajam atbalstam.

Galvenās pieturas vietas bija Mineapole un SantPaula Minesotā, Milvoki Viskonsīnā, Čikāga un tās apkārtne Ilinojā un Grand Rapids, Kalamazū un Garezers Mičiganas pavalstī. Divu mēnešu laikā izdevās ierakstīt 91 videoliecību 179 stundu garumā. Cilvēki dalījās atmiņās par piedzīvoto Otrā pasaules kara laikā, par došanos bēgļu gaitās, ieceļošanu Amerikā un tur pavadītajiem gadiem. Dāvināja arī priekšmetus, oriģinālus dokumentus un fotogrāfijas. Piemēram, Grand Rapidos dzīvojošais Elmārs Kalnaraups muzejam uzdāvināja ģimenes relikviju - Latvijas karogu, ko ģimene paņēma līdzi no mājām dodoties bēgļu gaitās.

Lelde un Aivars ekspedīcijas laikā piedalījās arī vairākos sarīkojumos un piemiņas pasākumos, apmeklēja latviešu centrus, latviešu draudžu baznīcas un dievkalpojumus. Tā tapa 14 video reportāžas 20 stundu garumā.

Ekspedīcijas laikā neaizstājams bija Amerikas latviešu sabiedrības atbalsts. Leldi un Aivaru savās mājās viesmīlīgi uzņēma  ap 20 latviešu ģimenes. Vissirsnīgākais paldies Ritai Dronei, Gundai un Geroldam Luss-Lūšiem, Ģirtam Jātniekam, Paulim un Irēnai Lazdām, Maijai un Vilnim Strēlniekiem, Ainai Ventai, Vitai Kākulei, Sanitai un Deividam Hoferiem, Vijai Reinfeldei, Rutai Jostsonei, Oskaram Cukanovam, Dainai Albertiņai, Dr. Zigfrīdam un Paulīnei Zadvinskiem, Vilmai Bolšteinai, Birutai un Dzintaram Abuliem, Ilzei un Richardam Shwartziem, Astrīdai un Uģim Sprūdžiem, Armandam Birkenam un Mārai Vārpai un, protams, Latviešu fondam par dāsno atbalstu!

Citas aktualitātes

Latvijas Okupācijas muzejs saņems vērtīgu dāvinājumu2020. gada 25. janvāris
28. janvārī Latvijas Okupācijas muzejā viesosies Uldis Danbergs no Talsu novada Laucienes pagasta, lai svinīgā sarīkojumā...
Parakstīts līgums ar Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas dizaina veidotājiem2020. gada 22. janvāris
Trešdien, 21. janvārī Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs un dizaina...
Mēneša priekšmets - ieslodzījumā un svešumā darināti rokdarbi2020. gada 20. janvāris
Šie un citi rokdarbi izmantoti izstādē "Cerību raksti", kas apskatāma pie muzeja sētas Raiņa bulvārī 7. Rokdarbi...
"Stūra mājā" 95% ekskursiju notiek angļu valodā2020. gada 18. janvāris
95% apmeklētāju, kas iegādājas biļetes uz Latvijas Okupācijas muzeja izveidoto izstādi bijušajā Čekas mītnē Rīgā,...