X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »

Lekcijas par čekas darbības mazāk apspriestiem jautājumiem

2016. gada 3. marts

Latvijas Okupācijas muzejs aicina uz piecu lekciju ciklu par PSRS Valsts drošības komitejas (starptautiski zināmas kā KGB), darbību dažādās dzīves jomās un tās ietekmi uz cilvēku ikdienu. Tēmu loks skars Padomju Latvijā dzīvojušo attiecības ar tuviniekiem un kultūras darbiniekiem trimdā, KGB ietekmi uz mākslas un sporta nozarēm Latvijā, kā arī Latvijas minoritātēm. Lekciju ciklu finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Aicināti visi interesenti! Ieeja bez maksas.

 

Pirmā lekcija "Kultūras sakari kā KGB plakāts" notiks piektdien,11. martā plkst. 19.00 Brīvības ielā 61, Latvijas Okupācijas muzeja izstādē Stūra māja. Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošā viespētniece Eva Eglāja-Kristsone stāstīs „Kultūras sakaru komitejas” darbu ar tautiešiem ārzemēs, tā ietekmi uz repatriācijas sekmēšanu un rezultātu atspoguļojumu presē.

 

„Komiteju kultūras sakariem ar tautiešiem ārzemēs” jeb „Kultūras sakaru komiteju” 1964. gadā formāli nodibināja kā biedrību, bet faktiski tā bija LPSR Valsts drošības komitejas pilnībā pārraudzīta organizācija. 1965. gadā nodibināja tās Literatūras sekciju. Pirmo sekcijas dibinātāju vidū bija rakstnieki un dzejnieki Jānis Anerauds, Ilgonis Bērsons, Miervaldis Birze, Arvīds Grigulis, Žanis Grīva, Jānis Kalniņš, Mirdza Ķempe, Zigmunds Skujiņš, Ojārs Vācietis, Andris Vējāns, Imants Ziedonis un citi. Vēlāk tika dibinātas vēl sešas sekcijas, to dibinātāju vidū bija Raimonds Pauls, Džemma Skulme, Vija Artmane un citas slavenības. „Kultūras sakaru komitejas” sekciju pārstāvji piedalījās tās rīkotajos ārzemju braucienos.

 

Evas Eglājas-Kristsones lekcija notiks sadarbībā ar biedrību „ELJA50” (Eiropas Latviešu jaunatnes apvienību). Pēc lekcijas klātesošie varēs uzdot jautājumus un dalīties savā pieredzē. 

Citas aktualitātes

Barikādēm - 30. Piedāvājam ieskatu Latvijas Okupācijas muzeja krājumā2021. gada 20. janvāris
Attēlā: Barikādes Amatu ielā Vecrīgā. 1991. gada janvāris. Fotogrāfs Valdis...
Muzeja vēsturnieka video stāsts par 1991. gada janvāra barikāžu notikumiem2021. gada 15. janvāris
Aicinām noskatīties epizodi video stāstu sērijā "No okupācijas līdz brīvībai", kurā Latvijas Okupācijas muzeja...
In Memoriam. Biruta Abuls (28.07.1929-11.01.2021.)2021. gada 15. janvāris
Latvijas Okupācijas muzeja biedrība un Latvijas Okupācijas muzeja saime sēro par Birutas Abuls, ilggadējās muzeja...
Okupācijas muzejs un izstāde Stūra mājā slēgta līdz 2021. gada 7. februārim2020. gada 18. decembris
Saistībā ar ārkārtas situāciju valstī Latvijas Okupācijas muzejs slēgts no 2020. gada 20. decembra līdz 2021. gada 7....