X

Aktualitātes

12 jūn 2020 Okupācijas muzejs un Stūra māja atkal atvērta apmeklētājiem no 12. jūnija
Kalendāra arhīvs »
Latviju atstājot. Izceļošana. Bēgšana. Izsūtīšana

Latviju atstājot. Izceļošana. Bēgšana. Izsūtīšana

2016. gada 9. februāris

Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa 15. un 30. martā atkārtoti organizē kursus vēstures, sociālo zinību un politikas skolotājiem „Latviju atstājot. Izceļošana. Bēgšana. Izsūtīšana”. Kursu mērķis ir palīdzēt pedagogiem izprast Latvijas vēstures jautājumus, kas saistīti ar Otrā pasaules kara notikumiem un to sekām mūsdienu sabiedrībā, kā arī rosināt skolotājus vēstures mācīšanai izmantot muzejus, izstādes un notikumu vietas. Latvijas Okupācijas muzejs no 2011. līdz 2013. gadam, piedalījās projektā „Dažādas tautas-kopīga pieredze” (Different Nations-Shared Experiences). Projekta rezultātā izveidoti vairāki izglītojoši materiāli skolām – 3 dokumentālās filmas un metodiskais materiāls par vācbaltiešu pārvietošanu (1939-1940), Baltijas bēgļiem Zviedrijā un padomju deportācijām, kuru skolotāji varēs turpmāk izmantot savā darbā. Programmas apjoms – 18 stundas. Muzejs nodrošinās ieejas biļetes Stūra mājā, Mākslas muzeja Rīgas birža apskati un kafijas pauzes. Pateicoties muzeja ziedotāju un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstam, kursi ir bez maksas. Pieteikšanās līdz 22. februārim, rakstot uz ip@omf.lv vai zvanot 67211030.

Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa 15. un 30. martā atkārtoti organizē kursus vēstures, sociālo zinību un politikas skolotājiem „Latviju atstājot. Izceļošana. Bēgšana. Izsūtīšana”.

Kursu mērķis ir palīdzēt pedagogiem izprast Latvijas vēstures jautājumus, kas saistīti ar Otrā pasaules kara notikumiem un to sekām mūsdienu sabiedrībā, kā arī rosināt skolotājus vēstures mācīšanai izmantot muzejus, izstādes un notikumu vietas.

Latvijas Okupācijas muzejs no 2011. līdz 2013. gadam, piedalījās projektā „Dažādas tautas-kopīga pieredze” (Different Nations-Shared Experiences). Projekta rezultātā izveidoti vairāki izglītojoši materiāli skolām – 3 dokumentālās filmas un metodiskais materiāls par vācbaltiešu pārvietošanu (1939-1940), Baltijas bēgļiem Zviedrijā un padomju deportācijām, kuru skolotāji varēs turpmāk izmantot savā darbā.

Programmas apjoms – 18 stundas. Muzejs nodrošinās ieejas biļetes Stūra mājā, Mākslas muzeja Rīgas birža apskati un kafijas pauzes.

Pateicoties muzeja ziedotāju un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstam, kursi ir bez maksas. Pieteikšanās līdz 22. februārim, rakstot uz ip@omf.lv vai zvanot 67211030.

Citas aktualitātes

Biļetēm uz “Stūra māju” muzejs dod ārkārtas situācijas atlaidi un piedāvā arī izstādes atbalstītāja biļeti2020. gada 2. jūnijs
Gatavojoties apmeklētāju uzņemšanai pēc ārkārtas situācijas beigām, muzejs ir atsācis biļešu...
Piedāvājam iepazīt muzeja ekspozīciju virtuāli. Piektais stāsts - holokausts2020. gada 1. jūnijs
Gaidot Okupācijas muzeja atkal atvēršanu apmeklētājiem 12. jūnijā, piedāvājam doties virtuālā tūrē ar muzeja...
Muzeja piedāvājums attālinātam mācību procesam2020. gada 8. aprīlis
Muzeja izglītības nodaļa piedāvā plašu mācību materiālu klāstu attālinātam mācību procesam. Ar laiku šis...
Sveicam Starptautiskajā Muzeju dienā!2020. gada 18. maijs