X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »


"Latvijas skolas somas" programmā iekļauta izstāde "Stūra mājā"

2019. gada 18. septembris

Sākot ar septembri Latvijas skolēniem muzejs piedāvā iespēju programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēt bijušo LPSR Drošības komitejas ēku jeb “Stūra māju” Rīgā, Brīvības ielā 61. Skolēni var piedalīties gida vadītā izzinošā ekskursijā.

Izstādē jaunieši uzzinās par PSRS okupācijas režīma galvenās represīvās organizācijas jeb čekas darbību Latvijā - kā čeka darbojās, kāpēc tās darbinieki izsekoja, arestēja un sūtīja uz cietumiem Latvijas iedzīvotājus. PSRS okupācijas laikā čeka Latvijā ierosināja 48 000 krimināllietas par „noziegumiem” pret komunistisko režīmu. Izstādē ir redzami vairāku apsūdzēto cilvēku liecību video ieraksti.

Tomēr vistiešākās izjūtas skolēniem, iespējams, var rasties, izstaigājot ieslodzījuma kameras čekas iekšējā cietumā, kas atrodas ēkas 1. stāvā un pagrabā, pastaigas laukumu un savām acīm redzot telpu, kur 1941. gadā notika notiesāto cilvēku nošaušana.

Ekskursijas “Stūra mājā” ir ieteicamas jauniešiem no 14 gadu vecuma. Vienā grupā vēlamais skolēnu skaits ir 20. Biļetes cena — 4 eiro.To skolēnam varēs segt no programmas Latvijas skolas soma līdzekļiem.  Ekskursijas norises laiku muzeja darbinieki pēc iespējas piemēro grupas vajadzībām. Ekskursijas ilgst apmēram stundu. Pieteikt ierašanos var rakstot kgb.info@omf.lv, vai zvanot 66154276.

"Stūra mājas” iepazīšana varētu kalpot kā ierosinājums uzturēt un sargāt Latvijas valsts demokrātiskās vērtības un nepieļaut tādus valsts varas modeļus, kuros pazūd izpratne par cilvēktiesībām.

Kā min programmas "Latvijas skolas soma" ieviesēji Latvijas Kultūras ministrijā, programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Citas aktualitātes

Sākam ziedojumu kampaņu “Ceļamaize Latvijas Okupācijas muzejam"2019. gada 21. oktobris
Kad virs Latvijas Okupācijas pārbūvējamā muzeja konstrukcijām pacēlās zaļš spāru vainags un celtnieki, ēkas...
Pagarināts konkurss Okupācijas muzeja direktora amatam2019. gada 4. oktobris
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde lēmusi līdz 1. novembrim pagarināt 21. augustā izsludināto konkursu uz...
Latvijas brīvības cīnītājam Gunāram Astram dzimšanas diena2019. gada 22. oktobris
Latvijas Okupācijas muzejs aicina pieminēt Gunāru Astru, kam šodien, 22. oktobrī apritētu 88. gadi!...
Latvijas Okupācijas muzeja ēkai uzlikts Spāru vainags2019. gada 16. oktobris
18. oktobrī Latviešu Strēlnieku laukumā virs topošā Latvijas Okupācijas muzeja “Nākotnes nama&rdquo...