X

Aktualitātes

12 jūn 2020 Okupācijas muzejs un Stūra māja atkal atvērta apmeklētājiem no 12. jūnija
Kalendāra arhīvs »


"Latvijas skolas somas" programmā iekļauta izstāde "Stūra mājā"

2019. gada 18. septembris

Sākot ar septembri Latvijas skolēniem muzejs piedāvā iespēju programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēt bijušo LPSR Drošības komitejas ēku jeb “Stūra māju” Rīgā, Brīvības ielā 61. Skolēni var piedalīties gida vadītā izzinošā ekskursijā.

Izstādē jaunieši uzzinās par PSRS okupācijas režīma galvenās represīvās organizācijas jeb čekas darbību Latvijā - kā čeka darbojās, kāpēc tās darbinieki izsekoja, arestēja un sūtīja uz cietumiem Latvijas iedzīvotājus. PSRS okupācijas laikā čeka Latvijā ierosināja 48 000 krimināllietas par „noziegumiem” pret komunistisko režīmu. Izstādē ir redzami vairāku apsūdzēto cilvēku liecību video ieraksti.

Tomēr vistiešākās izjūtas skolēniem, iespējams, var rasties, izstaigājot ieslodzījuma kameras čekas iekšējā cietumā, kas atrodas ēkas 1. stāvā un pagrabā, pastaigas laukumu un savām acīm redzot telpu, kur 1941. gadā notika notiesāto cilvēku nošaušana.

Ekskursijas “Stūra mājā” ir ieteicamas jauniešiem no 14 gadu vecuma. Vienā grupā vēlamais skolēnu skaits ir 20. Biļetes cena — 4 eiro.To skolēnam varēs segt no programmas Latvijas skolas soma līdzekļiem.  Ekskursijas norises laiku muzeja darbinieki pēc iespējas piemēro grupas vajadzībām. Ekskursijas ilgst apmēram stundu. Pieteikt ierašanos var rakstot kgb.info@omf.lv, vai zvanot 66154276.

"Stūra mājas” iepazīšana varētu kalpot kā ierosinājums uzturēt un sargāt Latvijas valsts demokrātiskās vērtības un nepieļaut tādus valsts varas modeļus, kuros pazūd izpratne par cilvēktiesībām.

Kā min programmas "Latvijas skolas soma" ieviesēji Latvijas Kultūras ministrijā, programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Citas aktualitātes

Biļetēm uz “Stūra māju” muzejs dod ārkārtas situācijas atlaidi un piedāvā arī izstādes atbalstītāja biļeti2020. gada 2. jūnijs
Gatavojoties apmeklētāju uzņemšanai pēc ārkārtas situācijas beigām, muzejs ir atsācis biļešu...
Piedāvājam iepazīt muzeja ekspozīciju virtuāli. Ceturtais stāsts - varu maiņa 1941. gadā2020. gada 1. jūnijs
Gaidot Okupācijas muzeja atkal atvēršanu apmeklētājiem 12. jūnijā, piedāvājam doties virtuālā tūrē ar muzeja...
No 12. jūnija Okupācijas muzejs un Stūra māja atsāks uzņemt apmeklētājus2020. gada 13. maijs
Latvijas Okupācijas muzejs Raiņa bulvārī 7 un izstāde “Čekas vēsture Latvijā” Stūra mājā, Brīvības ielā...
Muzeja piedāvājums attālinātam mācību procesam2020. gada 8. aprīlis
Muzeja izglītības nodaļa piedāvā plašu mācību materiālu klāstu attālinātam mācību procesam. Ar laiku šis...