X

Aktualitātes

28 jan 2020 Tikšanās ar Uldi Danbergu - atmiņu pēcpusdiena par Sibīrijā piedzīvoto 12 feb 2020 Ēnu diena Latvijas Okupācijas muzejā un izstādē "Čekas vēsture Latvijā" 12 mar 2020 Dokumentālās filmas "Nesalauztās sievietes" izrāde
Kalendāra arhīvs »
Latvijas Okupācijas muzejs rīko lekcijas jaunsargiem

Latvijas Okupācijas muzejs rīko lekcijas jaunsargiem

2017. gada 23. maijs

Latvijas Okupācijas muzejs maijā Vidzemē jaunsargu auditorijām rīko Latvijas centrālvidzemes nacionālajiem partizāniem veltīto lekciju „Kārlēns pret Padomiju", kuras autore ir Elīna Kalniņa. Šo piektdien, 26. maijā, lekcija notiks Ērgļu vecajā stacijā un tajā piedalīties aicināti Ērgļu jaunsargi, kā arī ikviens vietējās vēstures interesents. Pasākums notiek sadarbībā ar vietējās vēstures aktīvistu grupu un Māri Olti. Pasākumu finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija.

6.maijā lekcija notika Jaunpiebalgā, nacionālo partizānu kaujas vietā - Slieķu purvā. To noklausījās 34 jaunieši - jaunsargi no Jaunpiebalgas, Cesvaines un Rīgas, kas 6.-7. maijā tur piedalījās vietējo partizānu kara vēstures entuziastu rīkotā partizānu piemiņas vietas sakopšanā un pēc lekcijas devās nakts pārgājienā. Savukārt 8.maijā lekcija notika NBS Instruktoru skolā Cesīs, kur sapulcējās 206. jaunsargu vienība, kopskaitā 23 jaunieši.

 Muzeju nakts ietvaros, 20. maijā, lekcija notika Mežabrāļu bunkurā Melturos, Amatas novadā, kur to noklausījās 28 dažāda vecuma cilvēki. Lekciju rīkojām sadarbībā ar bunkura izveidotāju, vietējo partizānu kara vēstures entuziastu, nodibinājuma „Brunis" vadītāju Agri Šulti.

Citas aktualitātes

Latvijas Okupācijas muzejs saņems vērtīgu dāvinājumu2020. gada 25. janvāris
28. janvārī Latvijas Okupācijas muzejā viesosies Uldis Danbergs no Talsu novada Laucienes pagasta, lai svinīgā sarīkojumā...
Parakstīts līgums ar Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas dizaina veidotājiem2020. gada 22. janvāris
Trešdien, 21. janvārī Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs un dizaina...
Mēneša priekšmets - ieslodzījumā un svešumā darināti rokdarbi2020. gada 20. janvāris
Šie un citi rokdarbi izmantoti izstādē "Cerību raksti", kas apskatāma pie muzeja sētas Raiņa bulvārī 7. Rokdarbi...
"Stūra mājā" 95% ekskursiju notiek angļu valodā2020. gada 18. janvāris
95% apmeklētāju, kas iegādājas biļetes uz Latvijas Okupācijas muzeja izveidoto izstādi bijušajā Čekas mītnē Rīgā,...