X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Latvijas Okupācijas muzejs piedalās projektā „Vienotas 20.gs. vēstures izpratnes veicināšana”

Latvijas Okupācijas muzejs piedalās projektā „Vienotas 20.gs. vēstures izpratnes veicināšana”

2013. gada 11. decembris

Latvijas Okupācijas muzejs iesaistījies 1991. gada barikāžu muzeja organizētajā projektā „Vienotas 20.gs. vēstures izpratnes veicināšana”. Projekta izstrādi atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds, un tā īstenošanu nodrošina Eiropas Ekonomikas zonas (Islande, Lihtenšteina un Norvēģija) finansiāls atbalsts. Latvijas Okupācijas muzejs iesaistījies 1991. gada barikāžu muzeja organizētajā projektā „Vienotas 20.gs. vēstures izpratnes veicināšana”. Projekta izstrādi atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds, un tā īstenošanu nodrošina Eiropas Ekonomikas zonas (Islande, Lihtenšteina un Norvēģija) finansiāls atbalsts.

Projekta mērķis ir veicināt latviešu un mazākumtautību savstarpējo integrāciju uz vienotas 20. gadsimta vēstures notikumu izpratnes bāzes, apgūstot mazākumtautību pozitīvo lomu Latvijas 20. gadsimta vēstures notikumos. Lai to īstenotu, projekta ietvaros paredzēts izveidot vēstures pārskatu, kas ar Latvijas 20. gadsimta vēsturi ļautu iepazīties skolēniem un citiem interesentiem. To papildinātu metodiskais materiāls, ar kuru skolotāji tiktu iepazīstināti speciāli organizētos semināros.

Jau šobrīd 1991. gada barikāžu muzejs vidusskolu audzēkņiem piedāvā vairākas aktivitātes. Nākamā gada janvārī vidusskolēniem ir iespēja piedalīties tematiskajās vēstures rekonstrukciju spēlē „Barikāžu laiks” un „Ziemassvētku kaujas”. Rekonstrukciju spēļu laikā skolēniem atraktīvā veidā, risinot tematiskus intelektuālos un fiziskos uzdevumus, būs iespēja iepazīties ar sarežģītajiem 20. gadsimta Latvijas vēstures notikumiem, pašiem izdzīvojot to norisi.

Sīkāka informācija atrodama šeit: http://www.vsb.lv/jaunumi/vestures-rekonstrukcijas

Sabiedrības integrācijas fonds

Citas aktualitātes

Izsludināts konkurss Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam2019. gada 20. augusts
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde 21. augustā izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja...
Muzeja piedāvājums skolām 2019/20202019. gada 20. augusts
Jaunajā mācību gadā Latvijas Okupācijas muzejs skolēniem piedāvā nodarbības "Dzīve Padomju Latvijā", "Kā pēta vēsturi?",...
Iepazīstinām ar Latvijas Okupācijas muzeja krājumu!2019. gada 15. augusts
Austrālijas pilsonības iegūšanas apliecinājums izsniegts 1958. gada 9. septembrī Jānim Straubergam (1930-2016). ...
Iznācis Latvijas Okupācijas muzeja 47. apkārtraksts2019. gada 15. augusts
Visus Latvijas...