X

Aktualitātes

13 dec 2019 Izstādes "Cerību raksti" atklāšana
Kalendāra arhīvs »
Latvijas Okupācijas muzeja izstāde „Atceries mani Ziemassvētkos

Latvijas Okupācijas muzeja izstāde „Atceries mani Ziemassvētkos".

2016. gada 19. decembris

Latvijas Okupācijas muzeja krājumā ir vairāki simti Ziemassvētku un apsveikuma kartiņu, kas sniegušas prieku cilvēkiem dažādos laikos un dzīves situācijās. Šajos Ziemassvētkos vēlamies dalīties ar nelielu daļu no tām, tāpēc muzejs ir izveidojis āra izstādi „Atceries mani Ziemassvētkos”, kas apskatāma līdz janvāra beigām.

15. decembrī pie Latvijas Okupācijas muzeja atklājām izstādi „Atceries mani Ziemassvētkos”. Pasākumā muzeja krājuma vadītāja Taiga Kokneviča stāstīja par muzeja kartīšu krājumu kopumā, apskatot interesantākās no tām. Pēc šī lasījuma atklāšanas apmeklētājus aizkustināja un priecēja  Lienes Grosas muzikālā daiļrade.

Ziemassvētku kartiņu izstāde Atceries mani Ziemassvētkos ir apliecinājums cilvēcībai necilvēcīgos apstākļos. Kartiņas radītas un sūtītas tālu prom no Latvijas – visattālākajos Padomju Savienības plašumos, kuros cilvēki nonāca politiskā režīma netaisnības dēļ. Arī šādā situācijā cilvēki aizvien tiecas pēc skaistā un meklē cilvēciskos kontaktus. Kartiņas slepus tika sūtītas no sieviešu zonas uz vīriešu un otrādi, apliecinot savu spēju un gribu otram dot, dāvināt, iepriecināt arī tad, ja pašam ir tikai nedaudz. Nometnēs tapušos zīmējumus un kartiņas varēja iemainīt pret kādu citu preci, pirkt un pārdot. Kartē atzīmētas nometnes, kurās šīs kartiņas zīmētas. Lai tās nonāktu pie tuviniekim Latvijā, bija jāmēro garš ceļš-vidēji 5000 km. Laiks, apstākļi un attālums nemaina cilvēka vēlmi dāvāt otram prieku ne pagātnē, ne arī šodien. Aicinām Jūs aplūkot izstādi un nosūtīt kartiņu sev tuviem cilvēkiem!

Vairākumam no šīm kartiņām autors nav zināms, bet ir norādīts sūtītājs un saņēmējs. No šiem cilvēkiem vai viņu tuviniekiem kartiņas ir nonākušas muzeja krājumā.

Izstāde tapusi ar LR Kultūras ministrijas finansiālo atbalstu.

Apskatāma līdz janvāra beigām.Citas aktualitātes

Intervija ar Valteru Nollendorfu laikrakstā "Neatkarīgā Rīta avīze"2019. gada 6. decembris
Bena Latkovska saruna ar Okupācijas muzeja valdes priekšsēdētāju Valteru Nollendorfu par atmiņām no Pirmās republikas laikiem...
In Memoriam. Jānis Stradiņš (10.12.1933.-29.11.2019.)2019. gada 5. decembris
Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Okupācijas muzeja biedrība pateicībā un cieņā piemin mūžībā...
Iznācis Latvijas Okupācijas muzeja 48. apkārtraksts2019. gada 4. decembris
...
Latvijas Valsts prezidents vizītē Latvijas Okupācijas muzejā2019. gada 2. decembris
Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti 29. novembra pēcpusdienā apmeklēja Latvijas Okupācijas muzeju. Prezidents...