X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Latvijas Okupācijas muzeja biedrību turpmāk vadīs Dzintra Bungs

Latvijas Okupācijas muzeja biedrību turpmāk vadīs Dzintra Bungs

2021. gada 2. februāris

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) biedru sapulcē 2021. gada 30. janvārī ir pārvēlēta biedrības vadība, un to  turpmāk vadīs muzeja biedrības valdes locekle, agrākā priekšsēža vietniece Dzintra Bungs.

Dzintra Bungs (1940.) tika ievēlēta par priekšsēdi ar biedru balsu vairākumu un nomainīja ilggadīgo biedrības vadītāju Valteru Nollendorfu (1931.). Viņš bija LOMB priekšsēdis kopš 2011. gada.

Latvijas Okupācijas muzeja biedrība ir Latvijas Okupācijas muzeja juridiskais īpašnieks un pārvaldītājs. Biedrība ir pēctece Latvijas 50 gadu okupācijas muzeja fondam (OMF), kas 1993. gadā dibināja Latvijas Okupācijas muzeju un darbojās līdz 2006. gadam. Biedrībai ir sabiedriskā labuma statuss.

Dzintra Bungs ir ilggadēja LOMB biedre un viena no lielākajiem muzeja ziedotājiem. Augstiem muzeja viesiem Dz. Bungs ir vadījusi ekskursijas angļu un franču valodā, tai skaitā arī pērn Francijas prezidentam Emanuēlam Makronam.

Savās darba gaitās viņa ir strādājusi par franču valodas skolotāju un pasniedzēju, tomēr lielākoties viņa ir bijusi saistīta ar starptautisko politiku un drošību kā politikas apskatniece un eksperte. Divdesmit gadus, no 1975. līdz 1995. gadam, viņa darbojās “Radio Brīvā Eiropa” Minhenē.

Viņa Western Reserve universitātes Flora Stone Mather koledžā Klīvlendā 1961.gadā ieguvusi bakalaura grādu franču valodā un ķīmijā. 1963. gadā maģistra grādu krievu un romāņu valodās, 1972. gadā Fordham universitātē Ņujorkā filozofijas doktora grādu romāņu valodās un literatūrā. Viņa ir mācījusies arī Arējās tirdzniecības seminārā, Vācu akadēmijā Minhenē.

Dzintra Bungs ir apbalvota ar Triju zvaigžņu ordeni.

Citas aktualitātes

Vai Latvijas okupācija bija daļa no pasaules koloniālās politikas? V. Nollendorfs intervijā Francijas radio2021. gada 18. februāris
Vēstures interpretācijas mainās līdzi, mainoties filozofijas paradigmām, gan arī aktuālajai politiskajai...
Muzeja vēsturnieces referē starptautiskā konferencē "XXXI Zinātniskie lasījumi"2021. gada 5. februāris
2021. gada 28. un 29. janvārī Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultāte tiešaistē rīkoja starptautisko...
Daugavas Vanagu Toronto nodaļa ziedo Nākotnes nama auditorijas aprīkojumam2021. gada 29. janvāris
28. janvārī Daugavas Vanagu Toronto nodaļas pārstāvis Andrejs Mežmalis tikās ar Latvijas Okupācijas muzeja direktori...
PBLA ziedo drukas mašīnas restaurācijai, ko izmantoja jauniešu pretošanās kustība2021. gada 26. janvāris
Janvāra nogalē muzejs saņēma ziņu, ka  Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) ir lēmusi ziedot 500 eiro...