X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Lāčplēša dienā muzejs atklās pagaidu ekspozīciju

Lāčplēša dienā muzejs atklās pagaidu ekspozīciju

2012. gada 8. novembris

11. novembrī no pulksten 17.00 līdz 19.00 Latvijas Okupācijas muzejs vērs pagaidu ekspozīcijas durvis pirmajiem apmeklētājiem. Ekspozīcijas veidotāji Lāčplēša dienu pagaidu mājvietas atklāšanai izvēlējušies apzināti, jo līdzīgi kā Lāčplēša diena ir simbols brīvībai un uzvarai, arī pagaidu ekspozīcijā izcelta pretošanās okupāciju varām un Latvijas valstiskuma apziņas saglabāšana visus garos okupācijas gadus.

Lai arī telpas bijušās ASV vēstniecības ēkā ir mazākas nekā pastāvīgajā mājvietā Latviešu strēlnieku laukumā, pagaidu ekspozīcija sniegs pilnīgu ieskatu Latvijas okupācijas vēsturē, Atmodas laika notikumos, Latvijas neatkarības atjaunošanā un Latvijas valsts attīstībā pēc neatkarības atgūšanas. Būs apskatāmi dokumenti, fotogrāfijas un vēl neeksponēti priekšmeti no muzeja krājuma. Piemēram, Lidijas Jakovičas somiņa, kuras iekškabatā atradās Latvijas karodziņš, kad sievieti 1941. gada 14. jūnijā deportēja uz Sibīriju. Somiņu un karodziņu viņa pārveda mājās pēc atbrīvošanas 1956. gadā. Interaktīvā GULAG karte un citi priekšmeti ekspozīcijā stāstīs par Padomju Savienības GULAG sistēmu, apcietinājumu vietām un represēto cilvēku ikdienu.

Būtiski, ka pagaidu ekspozīcijas apmeklētājiem būs iespēja apskatīt nelielu daļa no tās ekspozīcijas, ko plānots ievietot pārbūvētajā muzejā – Nākotnes Namā 2015. gadā. Jau tagad ir tapis paraug stends par okupāciju varu maiņu Latvijā 1941. gada vasarā, un tas ir integrēts pagaidu ekspozīcijā.

Pagaidu ekspozīcijas autori - Okupācijas muzeja vēsturnieks Ojārs Stepens un mākslinieks Rolands Vēgners.

Citas aktualitātes

Mēneša priekšmets - Austrālijas pilsonības iegūšanas apliecinājums2019. gada 15. augusts
Iepazīstinām ar Latvijas Okupācijas muzeja krājumu!Austrālijas...
Iznācis Latvijas Okupācijas muzeja 47. apkārtraksts2019. gada 15. augusts
Visus Latvijas...
Piedāvājam dienas tūres angļu valodā2019. gada 30. aprīlis
No 1. maija piedāvājam muzeja gidu vadītas dienas tūres angļu valodā katru dienu plkst. 14.00 un 16.00. Ekskursijas ilgums - viena...
Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā2019. gada 5. jūlijs
No 13. līdz 18. augustam Rīgā norit ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes. Viena no izrādēm - Sanitas...