X

Aktualitātes

12 feb 2020 Ēnu diena Latvijas Okupācijas muzejā un izstādē "Čekas vēsture Latvijā" 12 mar 2020 Dokumentālās filmas "Nesalauztās sievietes" izrāde
Kalendāra arhīvs »
Jaunumi un aktualitātes skolām

Jaunumi un aktualitātes skolām

2014. gada 25. augusts

Latvijas Okupācijas muzejs piedalījās projektā „Dažādas tautas-kopīga pieredze” (Different Nations-Shared Experiences). Projekta gaitā tapa vairāki izglītojoši materiāli, kurus rudenī piedāvāsim skolām. Sadarbībā ar 1991. gada barikāžu muzeju ir izstrādāts vēstures pārskats un metodiskais materiāls par Latvijas mazākumtautībām 20. gadsimtā. Drīzumā tie būs pieejami mūsu interneta vietnē sadaļā Mācību materiāli. Piedāvājam arī jaunu izbraukuma nodarbību skolās „Deportācijas”. Latvijas Okupācijas muzejs piedalījās projektā „Dažādas tautas-kopīga pieredze” (Different Nations-Shared Experiences). Projekta gaitā tapa vairāki izglītojoši materiāli, kurus rudenī piedāvāsim skolām.
Sadarbībā ar 1991. gada barikāžu muzeju ir izstrādāts vēstures pārskats un metodiskais materiāls par Latvijas mazākumtautībām 20. gadsimtā. Drīzumā tie būs pieejami mūsu interneta vietnē sadaļā Mācību materiāli.
Piedāvājam arī jaunu izbraukuma nodarbību skolās „Deportācijas”.

Skolēnu nodarbības muzejā un Skolu atbalsta programma (SAP)
Muzejs piedāvā interaktīvas nodarbības skolēniem un jauniešiem – „Barikādes. 1991. gada 20. janvāris”, „Dzīve padomju Latvijā”, „Deportācijas” un citas. SAP ietvaros skolām ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu muzeja apmeklējuma ceļa izdevumu segšanai.

Izbraukuma nodarbības un ceļojošās izstādes
Sadarbībā ar 4. maija Deklarācijas klubu Latvijas skolās piedāvājam nodarbību „Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana”. Ar septembri aicinām Jūs savā skolā pieteikt arī muzeja gidu vadītu nodarbību „Deportācijas”.
Skolām ir iespēja savās telpās izvietot muzeja ceļojošās izstādes: “Latvija 1939–1991: no okupācijas līdz brīvībai” un “Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā”. Piedāvāsim arī projekta „Dažādas tautas-kopīga pieredze” interesanta dizaina ceļojošo izstādi par Baltijas jūras reģiona valstu – Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas kopīgo un atšķirīgo vēsturē un mūsdienās.

Seminārs skolotājiem
Pēc skolotāju lūguma varam organizēt semināru „Latvijas vēstures mantojums. Pretrunīgā vēsture”. Strādājam pie jauna semināru cikla par projekta „Dažādas tautas-kopīga pieredze” materiālu tēmām: vācbaltiešu izceļošana, deportācijas un bēgšana uz Zviedriju. Kursus piedāvāsim oktobrī / novembrī, un skolotāji saņems mācību materiālus (filmas, metodiku) un IZM apstiprinātus sertifikātus.

Citas aktualitātes

Parakstīts līgums ar Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas dizaina veidotājiem2020. gada 22. janvāris
Trešdien, 21. janvārī Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs un dizaina...
Mēneša priekšmets - ieslodzījumā un svešumā darināti rokdarbi2020. gada 20. janvāris
Šie un citi rokdarbi izmantoti izstādē "Cerību raksti", kas apskatāma pie muzeja sētas Raiņa bulvārī 7. Rokdarbi...
"Stūra mājā" 95% ekskursiju notiek angļu valodā2020. gada 18. janvāris
95% apmeklētāju, kas iegādājas biļetes uz Latvijas Okupācijas muzeja izveidoto izstādi bijušajā Čekas mītnē Rīgā,...
Vācijas vēstnieks vizītē Okupācijas muzejā2020. gada 14. janvāris
14. janvārī Okupācijas muzeju apmeklēja Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Nikolajs fon Šepfs....