X

Aktualitātes

27 jūn 2019 Jura Jankoviča grāmatas "Trapped in Siberia. Surviving Siberia" atvēršana
Kalendāra arhīvs »
Jaunumi un aktualitātes skolām

Jaunumi un aktualitātes skolām

2014. gada 25. augusts

Latvijas Okupācijas muzejs piedalījās projektā „Dažādas tautas-kopīga pieredze” (Different Nations-Shared Experiences). Projekta gaitā tapa vairāki izglītojoši materiāli, kurus rudenī piedāvāsim skolām. Sadarbībā ar 1991. gada barikāžu muzeju ir izstrādāts vēstures pārskats un metodiskais materiāls par Latvijas mazākumtautībām 20. gadsimtā. Drīzumā tie būs pieejami mūsu interneta vietnē sadaļā Mācību materiāli. Piedāvājam arī jaunu izbraukuma nodarbību skolās „Deportācijas”. Latvijas Okupācijas muzejs piedalījās projektā „Dažādas tautas-kopīga pieredze” (Different Nations-Shared Experiences). Projekta gaitā tapa vairāki izglītojoši materiāli, kurus rudenī piedāvāsim skolām.
Sadarbībā ar 1991. gada barikāžu muzeju ir izstrādāts vēstures pārskats un metodiskais materiāls par Latvijas mazākumtautībām 20. gadsimtā. Drīzumā tie būs pieejami mūsu interneta vietnē sadaļā Mācību materiāli.
Piedāvājam arī jaunu izbraukuma nodarbību skolās „Deportācijas”.

Skolēnu nodarbības muzejā un Skolu atbalsta programma (SAP)
Muzejs piedāvā interaktīvas nodarbības skolēniem un jauniešiem – „Barikādes. 1991. gada 20. janvāris”, „Dzīve padomju Latvijā”, „Deportācijas” un citas. SAP ietvaros skolām ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu muzeja apmeklējuma ceļa izdevumu segšanai.

Izbraukuma nodarbības un ceļojošās izstādes
Sadarbībā ar 4. maija Deklarācijas klubu Latvijas skolās piedāvājam nodarbību „Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana”. Ar septembri aicinām Jūs savā skolā pieteikt arī muzeja gidu vadītu nodarbību „Deportācijas”.
Skolām ir iespēja savās telpās izvietot muzeja ceļojošās izstādes: “Latvija 1939–1991: no okupācijas līdz brīvībai” un “Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā”. Piedāvāsim arī projekta „Dažādas tautas-kopīga pieredze” interesanta dizaina ceļojošo izstādi par Baltijas jūras reģiona valstu – Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas kopīgo un atšķirīgo vēsturē un mūsdienās.

Seminārs skolotājiem
Pēc skolotāju lūguma varam organizēt semināru „Latvijas vēstures mantojums. Pretrunīgā vēsture”. Strādājam pie jauna semināru cikla par projekta „Dažādas tautas-kopīga pieredze” materiālu tēmām: vācbaltiešu izceļošana, deportācijas un bēgšana uz Zviedriju. Kursus piedāvāsim oktobrī / novembrī, un skolotāji saņems mācību materiālus (filmas, metodiku) un IZM apstiprinātus sertifikātus.

Citas aktualitātes

Jura Jankoviča grāmatas "Trapped in Siberia. Surviving Siberia" atvēršana2019. gada 25. jūnijs
Visi interesenti laipni aicināti uz Jura Jankoviča grāmatas “Trapped in Siberia – Surviving Siberia&rdquo...
In Memoriam. Pieminam ilggadējo muzeja atbalstītāju Zigfrīdu Zadvinski2019. gada 19. jūnijs
Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Okupācijas muzeja biedrība pateicībā un cieņā piemin mūžībā aizgājušo dr....
Iznācis muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes romāns "Vēstule ar pielikumu"2019. gada 14. jūnijs
Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes debijas romānu...
14. jūnija deportācijām veltīta piemiņas akcija2019. gada 12. jūnijs
13. jūnijā notika piemiņas akcija 1941. gada 14. jūnijā deportēto Latvijas iedzīvotāju piemiņai. Vilcienā Rīga -...