X

Aktualitātes

27 jūn 2019 Jura Jankoviča grāmatas "Trapped in Siberia. Surviving Siberia" atvēršana
Kalendāra arhīvs »
Jauna nodarbība skolēniem „Mūsu Baltijas ceļš”

Jauna nodarbība skolēniem „Mūsu Baltijas ceļš”

2014. gada 11. septembris

Kā interesants jaunums Izglītības nodaļas veidoto interaktīvo skolēnu nodarbību klāstā iekļaujas jaunā nodarbība „Mūsu Baltijas ceļš”. 10. septembrī ap 100 Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 12. klašu skolēnu 5 grupās piedalījās jaunajā nodarbībā, ko vadīja pieredzējušie gidi Kārlis Krēķis un Edvards Peredistijs. Kā interesants jaunums Izglītības nodaļas veidoto interaktīvo skolēnu nodarbību klāstā iekļaujas jaunā nodarbība „Mūsu Baltijas ceļš”.

10. septembrī ap 100 Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 12. klašu skolēnu 5 grupās piedalījās jaunajā nodarbībā, ko vadīja pieredzējušie gidi Kārlis Krēķis un Edvards Peredistijs. Nodarbības mērķis ir palīdzēt skolēniem izprast šo unikālo notikumu - „Baltijas ceļu” un atklāt pilsoniskās līdzdalības nozīmi vēsturē un mūsdienās.

Skolēni un skolotāji atzinīgi novērtēja šo nodarbību:

Latvijas Okupācijas muzeja veidotā tematiskā nodarbība skolēniem "Baltijas ceļam 25" ir izcila iespēja iepazīt pagātnes notikumus mūsdienu versijā. Nodarbība sevī apvieno vēstures stundu klasiskajā izpratnē un iespēju pašiem, praktiski, darboties, veidojot savu "Baltijas ceļu" ar pašu izdomātām, katra prāt svarīgām problēmām, kuras ir jāparāda sabiedrībai. Dzīvās ķēdes veidošanas mērķis ir, atspoguļot iesaistītās grupas izvirzīto problēmu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēkus no malas (vecpilsētas viesus un cilvēkus, kas dodas savās ikdienas gaitās), kuri būtu vienprātībā ar ķēdes "organizatoriem" un būtu gatavi kopīgi sadoties rokās.
Šis pasākums ir lieliska iespēja, lai uz "savas ādas" izbaudītu to kopības un pacilātības sajūtu, ko sniedz šāda dzīvās ķēdes veidošana un, lai iepazītu mūsu tautas ne tik seno, bet nozīmīgo vēsturi. Ričards Štālbergs, Āgenskalna Valsts ģimnāzija.
Patika, ka skolēnus iesaistīja ar jautājumiem, lika aktīvi domāt pašiem, izteikt viedokli. Interesanti bija tas, ka jāveido bija pašiem Baltijas ceļš un jāaģitē cilvēki no malas. [..] liels paldies, jūs vienmēr esiet atsaucīgi, ja vēršas pie jums pēc palīdzības.. ĀVĢ pedagogs I.Ozoliņa


Piedāvājam skolēniem no Rīgas un visas Latvijas izmantot mūsu jauno nodarbību „Mūsu Baltijas ceļš”!

Citas aktualitātes

Jura Jankoviča grāmatas "Trapped in Siberia. Surviving Siberia" atvēršana2019. gada 25. jūnijs
Visi interesenti laipni aicināti uz Jura Jankoviča grāmatas “Trapped in Siberia – Surviving Siberia&rdquo...
In Memoriam. Pieminam ilggadējo muzeja atbalstītāju Zigfrīdu Zadvinski2019. gada 19. jūnijs
Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Okupācijas muzeja biedrība pateicībā un cieņā piemin mūžībā aizgājušo dr....
Iznācis muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes romāns "Vēstule ar pielikumu"2019. gada 14. jūnijs
Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes debijas romānu...
14. jūnija deportācijām veltīta piemiņas akcija2019. gada 12. jūnijs
13. jūnijā notika piemiņas akcija 1941. gada 14. jūnijā deportēto Latvijas iedzīvotāju piemiņai. Vilcienā Rīga -...