X

Aktualitātes

28 jan 2020 Tikšanās ar Uldi Danbergu - atmiņu pēcpusdiena par Sibīrijā piedzīvoto 12 feb 2020 Ēnu diena Latvijas Okupācijas muzejā un izstādē "Čekas vēsture Latvijā" 12 mar 2020 Dokumentālās filmas "Nesalauztās sievietes" izrāde
Kalendāra arhīvs »
Izdota grāmata par Bertramu Rozenbergu

Izdota grāmata par Bertramu Rozenbergu

2012. gada 14. jūnijs

2012. gada 18. maijā muzejā notika grāmatas „Bertrams Rozenbergs. Fiat Justitia” atvēršana.Grāmata ir izcilā ķirurga, latviešu leģionāra, nepatiesi notiesātā un izsūtītā Bertrama Rozenberga dzīvesstāsts, ko 1998. gadā sarakstīja viņa meita Rita Petričeka.

Grāmata „Bertrams Rozenbergs. Fiat Justitia”ir izcilā ķirurga, latviešu leģionāra, nepatiesi notiesātā un izsūtītā Bertrama Rozenberga dzīvesstāsts, ko 1998. gadā sarakstīja viņa meita Rita Petričeka. Kopējot tas izplatīts radu un draugu vidū. Pēc Ritas aiziešanas viņsaulē 2010. gadā, dzīvesbiedrs Juris Petričeks nolēma godināt sievas piemiņu un nodot dzimtas stāstu plašākai publikai. Tā tapa grāmata.

Rita un Juris Petričeki ir vieni no dāsnākajiem Okupācijas muzeja atbalstītājiem. 2007. gadā viņi saņēma Latvijas Lepnuma gada balvu kategorijā „Mecenāti”. Lai atbalstītu Pededzes, Alūksnes, Rēzeknes vai Tukuma novada jauniešus, Vītolu fondā ir nodibināts Ritas (Saulītes) Petričekas piemiņai veltīts stipendiju fonds un Jevgenija un Olgas Petričeku piemiņas stipendija.

Citas aktualitātes

Latvijas Okupācijas muzejs saņems vērtīgu dāvinājumu2020. gada 25. janvāris
28. janvārī Latvijas Okupācijas muzejā viesosies Uldis Danbergs no Talsu novada Laucienes pagasta, lai svinīgā sarīkojumā...
Parakstīts līgums ar Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas dizaina veidotājiem2020. gada 22. janvāris
Trešdien, 21. janvārī Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs un dizaina...
Mēneša priekšmets - ieslodzījumā un svešumā darināti rokdarbi2020. gada 20. janvāris
Šie un citi rokdarbi izmantoti izstādē "Cerību raksti", kas apskatāma pie muzeja sētas Raiņa bulvārī 7. Rokdarbi...
"Stūra mājā" 95% ekskursiju notiek angļu valodā2020. gada 18. janvāris
95% apmeklētāju, kas iegādājas biļetes uz Latvijas Okupācijas muzeja izveidoto izstādi bijušajā Čekas mītnē Rīgā,...