X

Aktualitātes

18 nov 2019 Ekskursijas "Stūra mājas" izstādē par puscenu 22 nov 2019 Vinsenta Hanta grāmatas "VDK un Latvija" atvēršanas svētki 27 nov 2019 Vācijas vēstniecības izstādes “Jūtu vara. Vācija19/19” atvēršana 28 nov 2019 Helgas Merits filmas "Coming Home Soon - the Refugee Children of Geislingen" izrāde
Kalendāra arhīvs »
In Memoriam. Pieminam ilggadējo muzeja atbalstītāju Zigfrīdu Zadvinski

In Memoriam. Pieminam ilggadējo muzeja atbalstītāju Zigfrīdu Zadvinski

2019. gada 19. jūnijs

Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Okupācijas muzeja biedrība pateicībā un cieņā piemin mūžībā aizgājušo dr. Zigfrīdu Zadvinski (05.01.1924. - 15.06.2019.)


Zigfrīds Zadvinskis bija izcils ārsts, aktīvs sabiedriskais darbinieks, dedzīgs Latvijas Okupācijas muzeja atbalstītājs. Lūk, ko Zigfrīds Zadvinskis 2016. gada rudenī rakstīja Muzeja 42. apkārtrakstam par Grandrapidu latviešu atbalstu muzejam:

"1996. gadā Paulis Lazda, viesojoties Mičiganā, uzaicināja mani pārstāvēt OM Grandrapidos un sekmēt līdzekļu vākšanu muzejam. Līdz tam nekāda organizēta līdzekļu vākšana muzejam šinī pilsētā nebija notikusi. Es nolēmu, ka līdzekļu vākšanā jāiesaista visas pilsētas un apkaimes latviešu organizācijas. Grandrapidu Latviešu Organizāciju Padomē darbojās Grandrapidu Latviešu biedrība, Grandrapidu Daugavas vanagi, Grandrapidu Luterāņu draudze un Grandrapidu Katoļu draudze. Viens no Organizāciju Padomes uzdevumiem bija koordinēt latviešu sarīkojumus, lai vienlaikus nenotiktu vairāki. Es darbojos Padomē kā pārstāvis no Latviešu katoļu draudzes. Ierosināju Padomes biedriem atsākt gadskārtēju sarīkojumu rīkošanu 14. jūnijā aizvesto piemiņai un to saistīt ar ziedojumu akciju Okupācijas muzejam Rīgā. Jāpiebilst, ka līdz tam 14. jūnija aizvestos grandrapidieši pieminēja tikai aizlūgumos savās draudzēs. Padomes biedri piekrita jaunās tradīcijas ieviešanai.

Turpmāko sarīkojumu rīkotājs bija Grandrapidu Latviešu Organizāciju Padome. Tiešo darbu veica prezidējošā organizācija, kas ik gadu mainījās rotācijas kārtībā. Lielākais darbs ik gadu bija sarīkojuma mielasta sagatavošana. Prezidējošās organizācijas Dāmu komiteja attiecīgā gadā bija maltītes organizētāja, bet ēdienu sagatavošanā piedalījās visu organizāciju Dāmu komitejas. Mielastu, kas parasti bija bagātīgi, izdevumus un lielākoties citus sarīkojumu izdevumus organizācijas ziedoja no savām kasēm. Tādā kārtā praktiski visi ieņēmumi no ieejas maksas par sarīkojumu un maltīti aizgāja Okupācijas muzejam. Priekšnesumus brīvprātīgā kārtā sniedza vietējie talanti.

 

Pirmais tāds sarīkojums aizvesto piemiņai, saistīts ar ziedojumu akciju OM, notika 1997. gada jūnijā. Tas ienesa $5087. Kopš tā laika sarīkojumi ir notikuši katru gadu un līdz šim devuši Okupācijas muzejam $120.731.00. Es pārraudzīju ziedojumu akcijas un savāktos līdzekļus sūtīju OMFAI. Nelielu daļu no savāktajiem līdzekļiem mēs esam novēlējuši Latvijas provinču skolu jauniešu ceļa naudu segšanai uz Okupācijas muzeju. Esam saņēmuši daudzas pateicības vēstules no skolām.

 

Gadiem ejot, latviešu organizāciju vadītāji un Dāmu komiteju locekles mainījās. Man būtu gandrīz neiespējami viņus visus te vārdiski minēt, tomēr visi ir čakli strādājuši, un es no sirds viņiem pateicos.

Dr. Zigfrīds Zadvinskis"

Citas aktualitātes

Slovākijas vētnieks Latvijā apmeklē "Stūra māju" un ziedo muzeja darbam2019. gada 15. novembris
...
Okupācijas muzejs sveic Latvijas valsts svētkos!2019. gada 6. novembris
Latvijas Okupācijas muzejs sveic Latvijas sabiedrību un valsts viesus Latvijas valsts dibināšanas gadadienā un šā...
Aicinām uz Helgas Merits dokumentālo filmu par igauņu bērniem bēgļu gaitās 1944. gadā2019. gada 14. novembris
28. novembrī plkst. 16.00 visi interesenti aicināti uz igauņu izcelsmes holandiešu režisores Helga Merits filmas...
Muzejā atvērs Vinsenta Hanta grāmatu "VDK un Latvija"2019. gada 11. novembris
Visi interesenti aicināti uz BBC žurnālista, dokumentālo filmu un grāmatu autora Vinsenta Hanta...