X

Aktualitātes

19 dec 2019 "Atņemtās vēstules 1940/1941". Virtuālās izstādes atklāšana Stūra mājā, Brīvības ielā 61.
Kalendāra arhīvs »
Eseju konkurss un seminārs

Eseju konkurss un seminārs

2013. gada 10. oktobris

Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju šajā mācību gadā rīko skolēnu eseju konkursu un semināru skolotājiem un skolēniem „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.”Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju šajā mācību gadā rīko skolēnu eseju konkursu un semināru skolotājiem un skolēniem „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.” Skolēnu eseju konkursa dalībnieki no Liepājas, Daugavpils un Valmieras skolām pētīs novadu vēsturi, intervējot cilvēkus un vācot materiālus par savu radinieku vai tuvākās apkārtnes iedzīvotāju dzīvi padomju okupācijas laikā, par pretošanos padomju režīmam un neatkarīgas Latvijas idejas uzturēšanu padomju okupācijas apstākļos.

Lai palīdzētu pilnīgāk izprastu attiecīgo laika periodu, 22. oktobrī Okupācijas muzejs rīkos konferenci, kuras laikā dalībniekiem būs iespēja dzirdēt uzstāšanās par pretošanos padomju okupācijas varai, Latvijas Tautas fronti, un īpašu nodarbību skolēniem par pētījumu veikšanu, vēstures avotiem un intervēšanas metodēm. Programmā paredzēta arī tikšanās ar atmodas laika aktīvistiem un Latvijas tautas frontes muzeja apmeklējums.

Konkursa noslēguma pasākums un rezultātu paziņošana notiks 2014. gada martā. 20 labāko darbu autori no projektā iesaistītajiem novadiem/ pilsētām 2014. gada maijā piedalīsies ekskursijā pa tematiski saistītām vietām. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems papildu pārsteiguma balvas. Konkursa uzvarētāju darbi tiks ievietoti Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas tīmekļa vietnē www.omip.lv.

Citas aktualitātes

Paziņots Latvijas Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas dizaina konkursa uzvarētājs2019. gada 10. decembris
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) rīkotajā konkursā žūrijas komisija par labāko atzinusi Dizaina biroja...
Aicinām uz izstādes "Cerību raksti" atklāšanu2019. gada 9. decembris
Latvijas Okupācijas muzejs ir radis iespēju iznest savas kolekcijas priekšmetu attēlus apskatei publiskā telpā...
Intervija ar Valteru Nollendorfu laikrakstā "Neatkarīgā Rīta avīze"2019. gada 6. decembris
Bena Latkovska saruna ar Okupācijas muzeja valdes priekšsēdētāju Valteru Nollendorfu par atmiņām no Pirmās republikas laikiem...
In Memoriam. Jānis Stradiņš (10.12.1933.-29.11.2019.)2019. gada 5. decembris
Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Okupācijas muzeja biedrība pateicībā un cieņā piemin mūžībā...