X

Aktualitātes

27 jūn 2019 Jura Jankoviča grāmatas "Trapped in Siberia. Surviving Siberia" atvēršana
Kalendāra arhīvs »
Eseju konkurss un seminārs

Eseju konkurss un seminārs

2013. gada 10. oktobris

Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju šajā mācību gadā rīko skolēnu eseju konkursu un semināru skolotājiem un skolēniem „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.”Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju šajā mācību gadā rīko skolēnu eseju konkursu un semināru skolotājiem un skolēniem „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.” Skolēnu eseju konkursa dalībnieki no Liepājas, Daugavpils un Valmieras skolām pētīs novadu vēsturi, intervējot cilvēkus un vācot materiālus par savu radinieku vai tuvākās apkārtnes iedzīvotāju dzīvi padomju okupācijas laikā, par pretošanos padomju režīmam un neatkarīgas Latvijas idejas uzturēšanu padomju okupācijas apstākļos.

Lai palīdzētu pilnīgāk izprastu attiecīgo laika periodu, 22. oktobrī Okupācijas muzejs rīkos konferenci, kuras laikā dalībniekiem būs iespēja dzirdēt uzstāšanās par pretošanos padomju okupācijas varai, Latvijas Tautas fronti, un īpašu nodarbību skolēniem par pētījumu veikšanu, vēstures avotiem un intervēšanas metodēm. Programmā paredzēta arī tikšanās ar atmodas laika aktīvistiem un Latvijas tautas frontes muzeja apmeklējums.

Konkursa noslēguma pasākums un rezultātu paziņošana notiks 2014. gada martā. 20 labāko darbu autori no projektā iesaistītajiem novadiem/ pilsētām 2014. gada maijā piedalīsies ekskursijā pa tematiski saistītām vietām. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems papildu pārsteiguma balvas. Konkursa uzvarētāju darbi tiks ievietoti Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas tīmekļa vietnē www.omip.lv.

Citas aktualitātes

Jura Jankoviča grāmatas "Trapped in Siberia. Surviving Siberia" atvēršana2019. gada 25. jūnijs
Visi interesenti laipni aicināti uz Jura Jankoviča grāmatas “Trapped in Siberia – Surviving Siberia&rdquo...
In Memoriam. Pieminam ilggadējo muzeja atbalstītāju Zigfrīdu Zadvinski2019. gada 19. jūnijs
Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Okupācijas muzeja biedrība pateicībā un cieņā piemin mūžībā aizgājušo dr....
Iznācis muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes romāns "Vēstule ar pielikumu"2019. gada 14. jūnijs
Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieces Ineses Dreimanes debijas romānu...
14. jūnija deportācijām veltīta piemiņas akcija2019. gada 12. jūnijs
13. jūnijā notika piemiņas akcija 1941. gada 14. jūnijā deportēto Latvijas iedzīvotāju piemiņai. Vilcienā Rīga -...