X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Eseju konkurss un seminārs

Eseju konkurss un seminārs

2013. gada 10. oktobris

Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju šajā mācību gadā rīko skolēnu eseju konkursu un semināru skolotājiem un skolēniem „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.”Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju šajā mācību gadā rīko skolēnu eseju konkursu un semināru skolotājiem un skolēniem „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.” Skolēnu eseju konkursa dalībnieki no Liepājas, Daugavpils un Valmieras skolām pētīs novadu vēsturi, intervējot cilvēkus un vācot materiālus par savu radinieku vai tuvākās apkārtnes iedzīvotāju dzīvi padomju okupācijas laikā, par pretošanos padomju režīmam un neatkarīgas Latvijas idejas uzturēšanu padomju okupācijas apstākļos.

Lai palīdzētu pilnīgāk izprastu attiecīgo laika periodu, 22. oktobrī Okupācijas muzejs rīkos konferenci, kuras laikā dalībniekiem būs iespēja dzirdēt uzstāšanās par pretošanos padomju okupācijas varai, Latvijas Tautas fronti, un īpašu nodarbību skolēniem par pētījumu veikšanu, vēstures avotiem un intervēšanas metodēm. Programmā paredzēta arī tikšanās ar atmodas laika aktīvistiem un Latvijas tautas frontes muzeja apmeklējums.

Konkursa noslēguma pasākums un rezultātu paziņošana notiks 2014. gada martā. 20 labāko darbu autori no projektā iesaistītajiem novadiem/ pilsētām 2014. gada maijā piedalīsies ekskursijā pa tematiski saistītām vietām. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems papildu pārsteiguma balvas. Konkursa uzvarētāju darbi tiks ievietoti Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas tīmekļa vietnē www.omip.lv.

Citas aktualitātes

Izsludināts konkurss Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam2019. gada 20. augusts
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde 21. augustā izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja...
Muzeja piedāvājums skolām 2019/20202019. gada 20. augusts
Jaunajā mācību gadā Latvijas Okupācijas muzejs skolēniem piedāvā nodarbības "Dzīve Padomju Latvijā", "Kā pēta vēsturi?",...
Iepazīstinām ar Latvijas Okupācijas muzeja krājumu!2019. gada 15. augusts
Austrālijas pilsonības iegūšanas apliecinājums izsniegts 1958. gada 9. septembrī Jānim Straubergam (1930-2016). ...
Iznācis Latvijas Okupācijas muzeja 47. apkārtraksts2019. gada 15. augusts
Visus Latvijas...