X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Eseju konkurss un seminārs

Eseju konkurss un seminārs

2013. gada 10. oktobris

Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju šajā mācību gadā rīko skolēnu eseju konkursu un semināru skolotājiem un skolēniem „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.”Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju šajā mācību gadā rīko skolēnu eseju konkursu un semināru skolotājiem un skolēniem „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.” Skolēnu eseju konkursa dalībnieki no Liepājas, Daugavpils un Valmieras skolām pētīs novadu vēsturi, intervējot cilvēkus un vācot materiālus par savu radinieku vai tuvākās apkārtnes iedzīvotāju dzīvi padomju okupācijas laikā, par pretošanos padomju režīmam un neatkarīgas Latvijas idejas uzturēšanu padomju okupācijas apstākļos.

Lai palīdzētu pilnīgāk izprastu attiecīgo laika periodu, 22. oktobrī Okupācijas muzejs rīkos konferenci, kuras laikā dalībniekiem būs iespēja dzirdēt uzstāšanās par pretošanos padomju okupācijas varai, Latvijas Tautas fronti, un īpašu nodarbību skolēniem par pētījumu veikšanu, vēstures avotiem un intervēšanas metodēm. Programmā paredzēta arī tikšanās ar atmodas laika aktīvistiem un Latvijas tautas frontes muzeja apmeklējums.

Konkursa noslēguma pasākums un rezultātu paziņošana notiks 2014. gada martā. 20 labāko darbu autori no projektā iesaistītajiem novadiem/ pilsētām 2014. gada maijā piedalīsies ekskursijā pa tematiski saistītām vietām. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems papildu pārsteiguma balvas. Konkursa uzvarētāju darbi tiks ievietoti Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas tīmekļa vietnē www.omip.lv.

Citas aktualitātes

Muzejs Latvijas kultūras un izglītības iestādēm dāvina grāmatas par vēsturi2020. gada 7. jūlijs
Plānojot atgriešanos pastāvīgajās telpās Latviešu strēlnieku laukumā 1, Okupācijas muzejs uzrunājis Latvijas...
6. jūlijā Okupācijas muzejs godināja 1941. gadā čekas nogalināto Latvijas iedzīvotāju piemiņu2020. gada 2. jūlijs
Latvijā padomju...
Informācija par Okupācijas muzeja un Stūra mājas apmeklējumu2020. gada 13. maijs
Darba laiks:Otrdien 11.00 - 15.00Trešdien 11.00 - 15.00Ceturtdien 11.00 - 15.00Piektdien...
Latvijas Okupācijas muzeja valdes priekšsēža komentārs Vladimira Putina vēstures doktrīnai2020. gada 30. jūnijs
Attēlā: Latvijas Okupācijas muzeja topošās jaunās ekspozīcijas tēmas "Sazvērestība....