X

Aktualitātes

12 jūn 2020 Okupācijas muzejs un Stūra māja atkal atvērta apmeklētājiem no 12. jūnija
Kalendāra arhīvs »
Ēnu diena Okupācijas muzejā

Ēnu diena Okupācijas muzejā

2013. gada 13. februāris

Dažādos Latvijas uzņēmumos un iestādēs 13. februārī norisinājās „Ēnu dienas" – ikgadējs projekts skolu jaunatnei, kura laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. „Ēnu dienu" Latvijā organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija.

„Ēnu diena" muzejā sākās ar muzeja vēstures un darba galveno virzienu iepazīšanu  un ekskursiju pa muzeja ekspozīciju. Tad jaunieši satikās ar saviem ēnojamajiem, vairākas stundas vēroja to darbu un veica praktiskus uzdevumus.

Paula Jankova no  Bauskas sekoja muzeja sabiedrisko attiecību speciālistei. Viņa muzeja vārdā uzrakstīja vēstuli  Valsts Prezidenta kancelejai.   Pēc „Ēnu dienas" viņa teica: „Man, pavadot dienu muzejā, izdevās iegūt daudz jauna un uzzināt interesantas lietas gan par muzeju, gan tā vēsturi un nākotnes plāniem. Okupācijas muzejs dod iespēju daudz vairāk uzzināt par latviešu tautas vēsturi.”

Annija Daukante – Laganovska no Jelgavas pavadīja dienu kopā ar vēsturnieci Inesi Dreimani. „Man ļoti patika šeit, es daudz ko jaunu uzzināju un tiešām ieguvu labu pieredzi. Es ieskatījos gida ikdienā. Es varēju aprunāties ar vēsturnieci un apskatīt grāmatu „Baigais gads” – šī bija mana pirmā „Ēnu diena" un tā bija ļoti forša, ” meitene atzina.

Dāvis Baltalksnis no Limbažiem, kas sekoja muzeja direktorei, uzskata, ka „cilvēkam nav dots pārveidot pagātni, viņš to var tikai iepazīt. Tu nevari mainīt pagātni, bet vari veidot nākotni. Muzejā bija ļoti interesanti, paldies!”

Germans Ļebezovs no Valkas ģimnāzijas iepazinās ar muzeja krātuvēm un piedalījās video liecības filmēšanā.

Savukārt Iluta Ikauniece no Priekuļiem, pēc ciemošanās muzejā un gida darba iepazīšanas, atzina, ka „Okupācijas muzeja nozīme nav pārvērtēta, bet gan par maz novērtēta. Tas ir muzejs, kas jāapmeklē katram. Te ir daudz interesantāk nekā no sākuma varētu šķist. Ekspozīcija ļauj izprast okupācijas cēloņus, sekas un paskatīties uz okupācijas ietekmi no dažādām pusēm”.

Gaidīsim arī Jūs Latvijas Okupācijas muzejā!

Elīna Auna, Muzeja sabiedrisko attiecību nodaļas praktikante

 

Foto: muzeja direktore Gundega Michele ar „ēnu" Dāvi Paulu Baltalksni no Limbažu novada ģimnāzijas

Citas aktualitātes

Biļetēm uz “Stūra māju” muzejs dod ārkārtas situācijas atlaidi un piedāvā arī izstādes atbalstītāja biļeti2020. gada 2. jūnijs
Gatavojoties apmeklētāju uzņemšanai pēc ārkārtas situācijas beigām, muzejs ir atsācis biļešu...
Piedāvājam iepazīt muzeja ekspozīciju virtuāli. Piektais stāsts - holokausts2020. gada 1. jūnijs
Gaidot Okupācijas muzeja atkal atvēršanu apmeklētājiem 12. jūnijā, piedāvājam doties virtuālā tūrē ar muzeja...
Muzeja piedāvājums attālinātam mācību procesam2020. gada 8. aprīlis
Muzeja izglītības nodaļa piedāvā plašu mācību materiālu klāstu attālinātam mācību procesam. Ar laiku šis...
Sveicam Starptautiskajā Muzeju dienā!2020. gada 18. maijs