X

Aktualitātes

19 sep 2019 Starptautiskā konference “Pēckara bruņotā pretošanās Baltijas valstīs un Polijā: Cīņa par brīvību”
Kalendāra arhīvs »
Ēnu diena Okupācijas muzejā

Ēnu diena Okupācijas muzejā

2013. gada 13. februāris

Dažādos Latvijas uzņēmumos un iestādēs 13. februārī norisinājās „Ēnu dienas" – ikgadējs projekts skolu jaunatnei, kura laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. „Ēnu dienu" Latvijā organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija.

„Ēnu diena" muzejā sākās ar muzeja vēstures un darba galveno virzienu iepazīšanu  un ekskursiju pa muzeja ekspozīciju. Tad jaunieši satikās ar saviem ēnojamajiem, vairākas stundas vēroja to darbu un veica praktiskus uzdevumus.

Paula Jankova no  Bauskas sekoja muzeja sabiedrisko attiecību speciālistei. Viņa muzeja vārdā uzrakstīja vēstuli  Valsts Prezidenta kancelejai.   Pēc „Ēnu dienas" viņa teica: „Man, pavadot dienu muzejā, izdevās iegūt daudz jauna un uzzināt interesantas lietas gan par muzeju, gan tā vēsturi un nākotnes plāniem. Okupācijas muzejs dod iespēju daudz vairāk uzzināt par latviešu tautas vēsturi.”

Annija Daukante – Laganovska no Jelgavas pavadīja dienu kopā ar vēsturnieci Inesi Dreimani. „Man ļoti patika šeit, es daudz ko jaunu uzzināju un tiešām ieguvu labu pieredzi. Es ieskatījos gida ikdienā. Es varēju aprunāties ar vēsturnieci un apskatīt grāmatu „Baigais gads” – šī bija mana pirmā „Ēnu diena" un tā bija ļoti forša, ” meitene atzina.

Dāvis Baltalksnis no Limbažiem, kas sekoja muzeja direktorei, uzskata, ka „cilvēkam nav dots pārveidot pagātni, viņš to var tikai iepazīt. Tu nevari mainīt pagātni, bet vari veidot nākotni. Muzejā bija ļoti interesanti, paldies!”

Germans Ļebezovs no Valkas ģimnāzijas iepazinās ar muzeja krātuvēm un piedalījās video liecības filmēšanā.

Savukārt Iluta Ikauniece no Priekuļiem, pēc ciemošanās muzejā un gida darba iepazīšanas, atzina, ka „Okupācijas muzeja nozīme nav pārvērtēta, bet gan par maz novērtēta. Tas ir muzejs, kas jāapmeklē katram. Te ir daudz interesantāk nekā no sākuma varētu šķist. Ekspozīcija ļauj izprast okupācijas cēloņus, sekas un paskatīties uz okupācijas ietekmi no dažādām pusēm”.

Gaidīsim arī Jūs Latvijas Okupācijas muzejā!

Elīna Auna, Muzeja sabiedrisko attiecību nodaļas praktikante

 

Foto: muzeja direktore Gundega Michele ar „ēnu" Dāvi Paulu Baltalksni no Limbažu novada ģimnāzijas

Citas aktualitātes

"Latvijas skolas somas" programmā iekļauta izstāde "Stūra mājā"2019. gada 18. septembris
Sākot ar septembri Latvijas skolēniem muzejs piedāvā iespēju programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēt...
Vecumnieku pagasta muzejā atklāj Okupācijas muzeja izstādi "Pēc mums vēl ilgi zeme skums"2019. gada 6. septembris
12.septembrī Vecumnieku tautas namā atklāja Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošo izstādi “Pēc mums vēl ilgi...
Aicinām uz starptautisku konferenci par pēckara bruņoto pretošanos Baltijas valstīs un Polijā2019. gada 3. septembris
Ceturtdien, 19. septembrī Latvijas universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19 notiks starptautiska konference...
Izsludināts konkurss Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam2019. gada 20. augusts
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde 21. augustā izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja...