X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Diasporas jaunieši piedalās muzeja tiešsaistes nodarbībās

Diasporas jaunieši piedalās muzeja tiešsaistes nodarbībās

2021. gada 27. jūlijs

2021. gada 21. jūlijā muzeja gides Ilze un Ineta angļu valodā vadīja tiešsaistes nodarbības “Padomju deportācijas: Ar bērna acīm” Latvijas Universitātes “Latviešu valodas un kultūras vasaras skolas” dalībniekiem. Latvijas Universitāte ar Latviešu valodas aģentūru jau septīto gadu piedāvā Vasaras skolu ārzemju studentiem un citiem interesentiem, kas vēlas ne tikai apgūt un pilnveidot savas latviešu valodas prasmes, bet arī paplašināt savas zināšanas par Latvijas vēsturi, mākslu un folkloru. Ņemot vērā šī brīža situāciju pasaulē, šogad vasaras skola organizēta tiešsaistē. Muzeja nodarbībās piedalījās latviešu diasporas jaunieši - vienā grupā bija 19 pārstāvji no Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas, bet otrā - 17 no Āzijas, Austrālijas, Lietuvas un Polijas.

Nodarbībā jauniešiem bija iespēja izprast deportēto cilvēku pārdzīvoto, izmantojot unikālus muzeja krājuma materiālus – mazās Benitas Plezeres zīmējumus un viņas 2016. gadā sniegtās video liecības fragmentus.

Nodarbības dalībnieki, izvērtējot nodarbību, norādīja, ka uzlabojuši zināšanas par deportāciju tēmu no vidēji 2,9 līdz 4,7, vērtējot 5 ballu skalā.

Jaunieši izrādīja padziļinātu interesi un izteica vēlmi uzzināt vairāk par Muzeja darbu, īpaši par Krājuma materiāliem un videointervijām, kā arī ierosināja sagatavot nodarbības vai izglītojošus materiālus par “dīpīšu” nometnēm un emigrāciju, par mežabrāļiem un leģionāriem. Esam ļoti pateicīgi lieliskajām nodarbībām, ierosinājumiem un pozitīvajām atsauksmēm!

Dažas no jauniešu atsauksmēm pēc nodarbības:

Mācīšanās par šo tēmu no Benitas pirmās personas skatījuma bija ļoti iespaidīga un emocionāla. Tā deva man spēju vairāk novērtēt grūtības, kuras latvieši pārcieta.

Nodarbība ļāva man izprast deportāciju emocionālo sarežģītību un mantojumu vairākās paaudzēs gan Latvijas, gan diasporas latviešiem.

Personīgie stāsti ļāva man labāk saprast notikumus, nekā vienkārši vispārēji fakti par notikušo. Es ieguvu lielāku izpratni par deportāciju procesu.

Bija ļoti interesanti uzzināt par attiecībām starp vietējiem iedzīvotājiem un deportētajiem, kā arī par viņu likteni pēc atgriešanās Latvijā.

Man ļoti patika diskusijas grupu darba laikā!

Nodarbību vajadzētu garāku – man ļoti patika klausīties un es vēlos iemācīties vēl vairāk par šo tēmu!

Citas aktualitātes

Latvijas Okupācijas muzeja rekonstruētajā ēkā būvuzņēmējs SIA “Skonto būve” turpina defektu novēršanas procesu2021. gada 17. septembris
13. augustā VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) svinīgi nodeva atjaunotā Latvijas Okupācijas muzeja...
Latvijas dalībai ANO – 30. Ženēvā atklāj izstādi “BATUN – Baltiešu aicinājums Apvienotajām Nācijām”2021. gada 17. septembris
2021. gada 17. septembrī aprit 30 gadi, kopš Latvija kļuva par Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dalībvalsti....
In Memoriam. Jānis Kukainis (1943 - 2021)2021. gada 17. septembris
Latvijas Okupācijas muzeja biedrība un Latvijas Okupācijas muzeja saime sēro un izsaka līdzjūtību tuviniekiem par Jāņa Kukaiņa,...
Izglītības nodaļas piedāvājums skolām 2021. gada rudenī2021. gada 6. septembris
...