X

Aktualitātes

6 jūn 2019 Fotoizstādes "Pāri Baltijas jūrai: 1944-1945" atvēršana
Kalendāra arhīvs »
Aizvadīts skolotāju seminārs par ceļu uz Latvijas neatkarības atjaunošanu

Aizvadīts skolotāju seminārs par ceļu uz Latvijas neatkarības atjaunošanu

2019. gada 24. aprīlis

2019. gada 16. aprīlī Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa rīkoja pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus “Ceļš uz Latvijas neatkarības atjaunošanu: “ATMODA”, LTF, ČEKA UN “RADIO BRĪVĀ EIROPA””, kuros piedalījās vairāk nekā 40 skolotāji no visas Latvijas.

Dienas pirmajā pusē Indulis Zālīte runāja par čekas uzbūvi un darbības virzieniem, kā arī par tās lomu Atmodas laika procesos, bet Elita Veidemane dalījās atmiņās par mediju, īpaši laikraksta “Atmoda” lomu šajā laikā. Abi lektori organiski papildināja viens otru ar jautājumiem un stāstiem. Dienas otrajā pusē skolotāji apmeklēja Tautas frontes muzeju, kur Dainis Īvāns ļoti saistošā veidā stāstīja gan par LTF spēku un vienotību, gan par nesaskaņām un pretrunām tās iekšienē. Kursu turpinājumā, jau Okupācijas muzejā, Pāvils Brūvers atklāja skatu no ārpuses – “Radio Brīvā Eiropa” un trimdas nozīmi Atmodas notikumu atspoguļošanā ārpus Latvijas. Kursu noslēgumā skolotāji iepazinās ar Okupācijas muzeja muzejpedagoģisko nodarbību “Barikādes. 1991.gada 20.janvāris”, kas noslēdzās Bastejkalnā.

Visi dalībnieki saņēma Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas apliecības. Šo kursu programmu plānots atkārtot oktobrī, jo kā ierasts, skolotāju interese bija daudz lielāka nekā ierobežotais vietu skaits, tādēļ daudzi nevarēja piedalīties.

 

Pēc kursiem veiktajā skolotāju aptaujā visi dalībnieki atzina, ka mērķis, ar kādu viņi ieradās uz mācībām, ir pilnībā īstenojies. Dažas no atsauksmēm:

“Okupācijas muzeja organizētos kursus apmeklēju regulāri un zinu, ka kursos par visu būs padomāts, un skolotājs būs gandarīts par piepildīto dienu, iegūtajiem labi izstrādātajiem mācību materiāliem. Paldies visai muzeja kursu organizatoru komandai par ieguldīto darbu un radošajām idejām!”

“Paldies! Kā vienmēr ļoti labi noorganizēti. Atzinīgi jāvērtē tikšanās ar Atmodas laikabiedriem, dalībniekiem. Kā arī iespēja apmeklēt arī Latvijas Tautas frontes muzeju.”

“Paldies par ieguldīto darbu kursu sagatavošanā. Novērtēju iespēju dzirdēt labus lektorus, kas ir pārliecināti un zinoši.”

 

 

Citas aktualitātes

Foto izstādes "Pāri Baltijas jūrai: 1944 - 1945" atvēršana2019. gada 23. maijs
Zviedrijas vēstniecība Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju aicina uz zviedru fotogrāfa Dāvida Holmerta...
Okupācijas muzejs meklē gidu ar vācu valodas zināšanām2019. gada 14. maijs
Ja Tev ir labas vācu valodas zināšanas un interese par Latvijas 20.gs. vēsturi, tad šis darbs ir Tev! CV...
Piedāvājam dienas tūres angļu valodā2019. gada 30. aprīlis
No 1. maija piedāvājam muzeja gidu vadītas dienas tūres angļu valodā katru dienu plkst. 14.00 un 16.00. Ekskursijas ilgums - viena...
Gruzijas prezidente apmeklē Latvijas Okupācijas muzeju2019. gada 16. maijs
15. maijā oficiālās valsts vizītes ietvaros Latvijas Okupācijas muzeju apmeklēja Gruzijas prezidente Salome...