X

Aktualitātes

14 aug 2019 Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā 17 aug 2019 Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā 18 aug 2019 Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā
Kalendāra arhīvs »
Aizvadīts skolotāju seminārs par ceļu uz Latvijas neatkarības atjaunošanu

Aizvadīts skolotāju seminārs par ceļu uz Latvijas neatkarības atjaunošanu

2019. gada 24. aprīlis

2019. gada 16. aprīlī Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa rīkoja pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus “Ceļš uz Latvijas neatkarības atjaunošanu: “ATMODA”, LTF, ČEKA UN “RADIO BRĪVĀ EIROPA””, kuros piedalījās vairāk nekā 40 skolotāji no visas Latvijas.

Dienas pirmajā pusē Indulis Zālīte runāja par čekas uzbūvi un darbības virzieniem, kā arī par tās lomu Atmodas laika procesos, bet Elita Veidemane dalījās atmiņās par mediju, īpaši laikraksta “Atmoda” lomu šajā laikā. Abi lektori organiski papildināja viens otru ar jautājumiem un stāstiem. Dienas otrajā pusē skolotāji apmeklēja Tautas frontes muzeju, kur Dainis Īvāns ļoti saistošā veidā stāstīja gan par LTF spēku un vienotību, gan par nesaskaņām un pretrunām tās iekšienē. Kursu turpinājumā, jau Okupācijas muzejā, Pāvils Brūvers atklāja skatu no ārpuses – “Radio Brīvā Eiropa” un trimdas nozīmi Atmodas notikumu atspoguļošanā ārpus Latvijas. Kursu noslēgumā skolotāji iepazinās ar Okupācijas muzeja muzejpedagoģisko nodarbību “Barikādes. 1991.gada 20.janvāris”, kas noslēdzās Bastejkalnā.

Visi dalībnieki saņēma Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas apliecības. Šo kursu programmu plānots atkārtot oktobrī, jo kā ierasts, skolotāju interese bija daudz lielāka nekā ierobežotais vietu skaits, tādēļ daudzi nevarēja piedalīties.

 

Pēc kursiem veiktajā skolotāju aptaujā visi dalībnieki atzina, ka mērķis, ar kādu viņi ieradās uz mācībām, ir pilnībā īstenojies. Dažas no atsauksmēm:

“Okupācijas muzeja organizētos kursus apmeklēju regulāri un zinu, ka kursos par visu būs padomāts, un skolotājs būs gandarīts par piepildīto dienu, iegūtajiem labi izstrādātajiem mācību materiāliem. Paldies visai muzeja kursu organizatoru komandai par ieguldīto darbu un radošajām idejām!”

“Paldies! Kā vienmēr ļoti labi noorganizēti. Atzinīgi jāvērtē tikšanās ar Atmodas laikabiedriem, dalībniekiem. Kā arī iespēja apmeklēt arī Latvijas Tautas frontes muzeju.”

“Paldies par ieguldīto darbu kursu sagatavošanā. Novērtēju iespēju dzirdēt labus lektorus, kas ir pārliecināti un zinoši.”

 

 

Citas aktualitātes

Okupācijas muzejs ir zaudējis tuvu draugu un ilggadēju atbalstītāju2019. gada 5. jūlijs
Dr. Zigfrīds Zadvinskis (05.01.1924.-15.06.2019.) bija viens no Okupācijas muzeja atbalsta grupas ASV (OMFA)...
Piedāvājam dienas tūres angļu valodā2019. gada 30. aprīlis
No 1. maija piedāvājam muzeja gidu vadītas dienas tūres angļu valodā katru dienu plkst. 14.00 un 16.00. Ekskursijas ilgums - viena...
Augustā Stūra mājā notiks Vamieras teātra viesizrādes2019. gada 5. jūlijs
No 13. līdz 18. augustam Rīgā noritēs ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes. Viena no izrādēm - Sanitas...
Līdz 6. augustam apskatāma foto izstāde "Pāri Baltijas jūrai: 1944 - 1945"2019. gada 23. maijs
Zviedrijas vēstniecība Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju aicina uz zviedru fotogrāfa Dāvida Holmerta...