X

Aktualitātes

18 nov 2019 Ekskursijas "Stūra mājas" izstādē par puscenu 22 nov 2019 Vinsenta Hanta grāmatas "VDK un Latvija" atvēršanas svētki 27 nov 2019 Vācijas vēstniecības izstādes “Jūtu vara. Vācija19/19” atvēršana 28 nov 2019 Helgas Merits filmas "Coming Home Soon - the Refugee Children of Geislingen" izrāde
Kalendāra arhīvs »
Aizvadīts skolotāju seminārs par ceļu uz Latvijas neatkarības atjaunošanu

Aizvadīts skolotāju seminārs par ceļu uz Latvijas neatkarības atjaunošanu

2019. gada 24. aprīlis

2019. gada 16. aprīlī Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa rīkoja pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus “Ceļš uz Latvijas neatkarības atjaunošanu: “ATMODA”, LTF, ČEKA UN “RADIO BRĪVĀ EIROPA””, kuros piedalījās vairāk nekā 40 skolotāji no visas Latvijas.

Dienas pirmajā pusē Indulis Zālīte runāja par čekas uzbūvi un darbības virzieniem, kā arī par tās lomu Atmodas laika procesos, bet Elita Veidemane dalījās atmiņās par mediju, īpaši laikraksta “Atmoda” lomu šajā laikā. Abi lektori organiski papildināja viens otru ar jautājumiem un stāstiem. Dienas otrajā pusē skolotāji apmeklēja Tautas frontes muzeju, kur Dainis Īvāns ļoti saistošā veidā stāstīja gan par LTF spēku un vienotību, gan par nesaskaņām un pretrunām tās iekšienē. Kursu turpinājumā, jau Okupācijas muzejā, Pāvils Brūvers atklāja skatu no ārpuses – “Radio Brīvā Eiropa” un trimdas nozīmi Atmodas notikumu atspoguļošanā ārpus Latvijas. Kursu noslēgumā skolotāji iepazinās ar Okupācijas muzeja muzejpedagoģisko nodarbību “Barikādes. 1991.gada 20.janvāris”, kas noslēdzās Bastejkalnā.

Visi dalībnieki saņēma Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas apliecības. Šo kursu programmu plānots atkārtot oktobrī, jo kā ierasts, skolotāju interese bija daudz lielāka nekā ierobežotais vietu skaits, tādēļ daudzi nevarēja piedalīties.

 

Pēc kursiem veiktajā skolotāju aptaujā visi dalībnieki atzina, ka mērķis, ar kādu viņi ieradās uz mācībām, ir pilnībā īstenojies. Dažas no atsauksmēm:

“Okupācijas muzeja organizētos kursus apmeklēju regulāri un zinu, ka kursos par visu būs padomāts, un skolotājs būs gandarīts par piepildīto dienu, iegūtajiem labi izstrādātajiem mācību materiāliem. Paldies visai muzeja kursu organizatoru komandai par ieguldīto darbu un radošajām idejām!”

“Paldies! Kā vienmēr ļoti labi noorganizēti. Atzinīgi jāvērtē tikšanās ar Atmodas laikabiedriem, dalībniekiem. Kā arī iespēja apmeklēt arī Latvijas Tautas frontes muzeju.”

“Paldies par ieguldīto darbu kursu sagatavošanā. Novērtēju iespēju dzirdēt labus lektorus, kas ir pārliecināti un zinoši.”

 

 

Citas aktualitātes

Slovākijas vētnieks Latvijā apmeklē "Stūra māju" un ziedo muzeja darbam2019. gada 15. novembris
...
Okupācijas muzejs sveic Latvijas valsts svētkos!2019. gada 6. novembris
Latvijas Okupācijas muzejs sveic Latvijas sabiedrību un valsts viesus Latvijas valsts dibināšanas gadadienā un šā...
Aicinām uz Helgas Merits dokumentālo filmu par igauņu bērniem bēgļu gaitās 1944. gadā2019. gada 14. novembris
28. novembrī plkst. 16.00 visi interesenti aicināti uz igauņu izcelsmes holandiešu režisores Helga Merits filmas...
Muzejā atvērs Vinsenta Hanta grāmatu "VDK un Latvija"2019. gada 11. novembris
Visi interesenti aicināti uz BBC žurnālista, dokumentālo filmu un grāmatu autora Vinsenta Hanta...