X

Aktualitātes

19 sep 2019 Starptautiskā konference “Pēckara bruņotā pretošanās Baltijas valstīs un Polijā: Cīņa par brīvību”
Kalendāra arhīvs »
Aizvadīts skolotāju seminārs par ceļu uz Latvijas neatkarības atjaunošanu

Aizvadīts skolotāju seminārs par ceļu uz Latvijas neatkarības atjaunošanu

2019. gada 24. aprīlis

2019. gada 16. aprīlī Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa rīkoja pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus “Ceļš uz Latvijas neatkarības atjaunošanu: “ATMODA”, LTF, ČEKA UN “RADIO BRĪVĀ EIROPA””, kuros piedalījās vairāk nekā 40 skolotāji no visas Latvijas.

Dienas pirmajā pusē Indulis Zālīte runāja par čekas uzbūvi un darbības virzieniem, kā arī par tās lomu Atmodas laika procesos, bet Elita Veidemane dalījās atmiņās par mediju, īpaši laikraksta “Atmoda” lomu šajā laikā. Abi lektori organiski papildināja viens otru ar jautājumiem un stāstiem. Dienas otrajā pusē skolotāji apmeklēja Tautas frontes muzeju, kur Dainis Īvāns ļoti saistošā veidā stāstīja gan par LTF spēku un vienotību, gan par nesaskaņām un pretrunām tās iekšienē. Kursu turpinājumā, jau Okupācijas muzejā, Pāvils Brūvers atklāja skatu no ārpuses – “Radio Brīvā Eiropa” un trimdas nozīmi Atmodas notikumu atspoguļošanā ārpus Latvijas. Kursu noslēgumā skolotāji iepazinās ar Okupācijas muzeja muzejpedagoģisko nodarbību “Barikādes. 1991.gada 20.janvāris”, kas noslēdzās Bastejkalnā.

Visi dalībnieki saņēma Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas apliecības. Šo kursu programmu plānots atkārtot oktobrī, jo kā ierasts, skolotāju interese bija daudz lielāka nekā ierobežotais vietu skaits, tādēļ daudzi nevarēja piedalīties.

 

Pēc kursiem veiktajā skolotāju aptaujā visi dalībnieki atzina, ka mērķis, ar kādu viņi ieradās uz mācībām, ir pilnībā īstenojies. Dažas no atsauksmēm:

“Okupācijas muzeja organizētos kursus apmeklēju regulāri un zinu, ka kursos par visu būs padomāts, un skolotājs būs gandarīts par piepildīto dienu, iegūtajiem labi izstrādātajiem mācību materiāliem. Paldies visai muzeja kursu organizatoru komandai par ieguldīto darbu un radošajām idejām!”

“Paldies! Kā vienmēr ļoti labi noorganizēti. Atzinīgi jāvērtē tikšanās ar Atmodas laikabiedriem, dalībniekiem. Kā arī iespēja apmeklēt arī Latvijas Tautas frontes muzeju.”

“Paldies par ieguldīto darbu kursu sagatavošanā. Novērtēju iespēju dzirdēt labus lektorus, kas ir pārliecināti un zinoši.”

 

 

Citas aktualitātes

Vecumnieku pagasta muzejā atklāj Okupācijas muzeja izstādi "Pēc mums vēl ilgi zeme skums"2019. gada 6. septembris
12.septembrī Vecumnieku tautas namā atklāja Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošo izstādi “Pēc mums vēl ilgi...
Aicinām uz starptautisku konferenci par pēckara bruņoto pretošanos Baltijas valstīs un Polijā2019. gada 3. septembris
Ceturtdien, 19. septembrī Latvijas universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19 notiks starptautiska konference...
Izsludināts konkurss Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam2019. gada 20. augusts
Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde 21. augustā izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja...
Kursi skolotājiem „Ceļš uz Latvijas neatkarības atjaunošanu: “ATMODA”, LTF, čeka un “Radio Brīvā Eiropa””2019. gada 12. septembris
Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa organizē pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus 2019. gada 15....