X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Aicinām uz Helgas Merits dokumentālo filmu par igauņu bērniem bēgļu gaitās 1944. gadā

Aicinām uz Helgas Merits dokumentālo filmu par igauņu bērniem bēgļu gaitās 1944. gadā

2019. gada 14. novembris

28. novembrī plkst. 16.00 visi interesenti aicināti uz igauņu izcelsmes holandiešu režisores Helga Merits filmas “COMING HOME SOON - THE REFUGEE CHILDREN OF GEISLINGEN" izrādi Okupācijas muzejā, Raiņa bulvārī 7. Pasākumā piedalīsies arī pati filmas autore. Filma un saruna ar režisori notiks angļu valodā.Ko tas nozīmē, kad jums kā bērnam pēkšņi jāatstāj savas mājas, jo jūsu dzimtenē risinās karš un jūsu ģimene ir briesmās? Kad jums jāatstāj tuvinieki, mājas, kā arī viss un visi, ko jūs kādreiz esat pazinuši?

Dokumentālā filma stāsta par igauņu bērniem, kuriem 1944. gadā bija jābēg no Igaunijas kopā ar mātēm, brāļiem un māsām, un dažreiz pat ar tēviem. Viņi nezināja, kur bīstamie ceļi aizvedīs, Dodoties uz bēgļu nometnēm, viņi domāja, ka tas būs īslaicīgi.

Visi filmā intervētie cilvēki atradās Geislingenas bēgļu nometnē Vācijas dienvidos no 1945. līdz 1950. gadam. Geislingenā vairāk nekā 5 gadus dzīvoja apmēram 4000 igauņu. Nometne kļuva par miniatūru Igauniju, kurā bija skolas, darbnīcas, pasts, slimnīca, avīze, teātris, orķestris, kori Nometnes dzīves organizēšanu veica paši igauņi, taču viņiem nebija nekādas teikšanas par nometnes ilgmūžību vai nākotni. Geislingena bēgļiem bija mājās piecus gadus. Pēc tam viņiem atkal bija jāpamet pierastā vieta un draugi, lai sāktu dzīvi atkal no jauna viņiem nezināmā valstī.

Filma stāsta, kā Geislingenā gūtā pieredze ietekmēja igauņu bēgļu un viņu bērnu dzīvi. Tas ir stāsts par to, kā tikt galā ar ārkārtīgi sarežģītiem apstākļiem, kā pārvarēt savu pagātni un veidot veiksmīgu nākotni. Tas ir cerības un iedvesmas stāsts.

Lai arī filma ir saistīta ar Igaunijas vēsturi pēc 2. pasaules kara, autoresprāt var novērot stingras paralēles ar pašreizējo bēgļu situāciju Eiropā.

Līdz šim filma izrādīta 11 valstīs un 24 pilsētās.
Vairāk par filmu var uzzināt: https://geislingen.estdocs.com/

Citas aktualitātes

Biļetēm uz “Stūra māju” muzejs dod ārkārtas situācijas atlaidi un piedāvā arī izstādes atbalstītāja biļeti2020. gada 2. jūnijs
Gatavojoties apmeklētāju uzņemšanai pēc ārkārtas situācijas beigām, muzejs ir atsācis biļešu...
Piedāvājam iepazīt muzeja ekspozīcijas stāstu virtuāli. Otrais stāsts - pirmais okupācijas gads2020. gada 2. jūnijs
Gaidot Okupācijas muzeja atkal atvēršanu apmeklētājiem 12. jūnijā, piedāvājam doties virtuālā tūrē ar muzeja gidiem un...
Piedāvājam iepazīt muzeja ekspozīcijas stāstu virtuāli. Pirmis stāsts - okupācija un aneksija.2020. gada 1. jūnijs
Gaidot Okupācijas muzeja atkal atvēršanu apmeklētājiem, piedāvājam doties virtuālā tūrē ar muzeja gidiem un vairākos video...
No 12. jūnija Okupācijas muzejs un Stūra māja atsāks uzņemt apmeklētājus2020. gada 13. maijs
Saistībā ar valdības izsludināto ārkārtas situāciju valstī Latvijas Okupācijas muzejs Raiņa bulvārī 7 un izstāde...