X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Aicinām skolēnus piedalīties nodarbībās par 1991. gada barikādēm

Aicinām skolēnus piedalīties nodarbībās par 1991. gada barikādēm

2013. gada 18. janvāris

Muzeja Izglītības nodaļa ir izstrādājusi jaunu nodarbību skolēniem „Barikādes. 1991. gada 20. janvāris”. Tajā jauniešus iepazīstina ar Atmodas laika notikumiem muzeja pagaidu ekspozīcijā, gan arī ārpus muzeja barikāžu laika notikumu vietās.

Ēkā, kas šobrīd ir Okupācijas muzeja pagaidu mājvieta,  1991. gadā atradās Baltijas transporta prokuratūras Rīgas transporta prokuratūra. 20. janvārī padomju OMON kaujinieki uzbruka Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijai, kas atradās blakus ēkā.  Par toreizējo apšaudi liecina ložu atstātās pēdas ēkas sienā. Apšaudes rezultātā dzīvību zaudēja vairāki cilvēki – E. Riekstiņš, V. Gomonovičs, S. Konoņenko, kino operatori A. Slapiņš un G. Zvaigzne (ievainots, miris 5. februārī). Šo cilvēku un notikumu piemiņai Bastejkalnā izvietoti piemiņas akmeņi.

Ir pagājuši mazliet vairāk nekā 20 gadi, tā ir salīdzinoši nesena vēsture, kurā līdzdarbojušies arī šodienas jauniešu tuvinieki un novadnieki. Aizstāvot Latvijas neatkarību, cilvēki nedalījās pēc tautības, dzīves vietas vai vēl pēc kādām citām atšķirībām. Viņus vienoja brīvības un neatkarības ideja.

Nodarbība paredzēta 9. – 12. klašu skolēniem. Ikviens Latvijas skolēns tajās var piedalīties bez maksas, turklāt muzeja Skolu atbalsta programma paredz iespēju daļēji segt transporta izdevumus attālākos Latvijas novados dzīvojošajiem skolēniem.

Citas aktualitātes

Mēneša priekšmets - Austrālijas pilsonības iegūšanas apliecinājums2019. gada 15. augusts
Iepazīstinām ar Latvijas Okupācijas muzeja krājumu!Austrālijas...
Iznācis Latvijas Okupācijas muzeja 47. apkārtraksts2019. gada 15. augusts
Visus Latvijas...
Piedāvājam dienas tūres angļu valodā2019. gada 30. aprīlis
No 1. maija piedāvājam muzeja gidu vadītas dienas tūres angļu valodā katru dienu plkst. 14.00 un 16.00. Ekskursijas ilgums - viena...
Vamieras teātra izrāde "Meža meitas" Stūra mājā2019. gada 5. jūlijs
No 13. līdz 18. augustam Rīgā norit ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes. Viena no izrādēm - Sanitas...