X
Vitolds  Šveiduks

Vitolds Šveiduks

Metālizstrādājuma rūpnīcas direktors

Par sava darba personību esam izvēlējušās sava laika izcilu Liepājas pilsētas metālizstrādājuma rūpnīcas "Liepāja" direktoru Vitoldu Šveiduku. V. Šveiduks, no vienkāršas Kurzemes ģimenes nācis zēns, ir kļuvis par vienas no Latvijas lielākās rūpnīcas vadītāju. V. Šveiduks ar neatlaidību, darba mīlestību, godprātību ir daudz sasniedzis - cilvēku cieņu, panākumus darbā, laimi ģimenē. Viņš ir nodzīvojis garu, darbīgu un piepildītu mūžu, kas ir palicis atmiņā ne tikai ģimenei, bet arī daudzo liepājnieku atmiņā, kuriem ir bijusi saskarsme ar jauko, stalto, taisnīgo cilvēku - Vitoldu Šveiduku.Darba autors
Jekaterina Mihaļova, Anastasija Petrova

Skaties citus darbus

Vladislavs Locs

Vladislavs Locs Rakstnieks, redaktors, grāmatu izdevējs Šogad apritēja 105 gadi kopš dzimis latgaļu grāmatu izdevējs Vladislavs Lōcs.... Uzzināt vairāk »

Egils Jucevičs

Egils Jucevičs Fizikas skolotājs Mēs ikkatrs varam lepoties ar šādiem iedvesmojošiem tēliem kā fizikas skolotājs Egils... Uzzināt vairāk »

Zalmans Jakubs

Zalmans Jakubs Novadpētnieks Zalmans Jakubs gandrīz 50 gadus pētīja Daugavpils vēsturi. Viņam izdevās savākt pilnīgu... Uzzināt vairāk »

Uldis Godainis

Uldis Godainis IT speciālists, mūziķis Šogad Latvijai paliek 100, tādēļ es nolēmu pajautāt savai ģimenei par viņu ieguldījumu... Uzzināt vairāk »

Auguste Eglentāle

Auguste Eglentāle Pavāre Auguste Eglentāle (dzimusi 1883. gada 9. februārī, mirusi 1967. gada 11. maijā) ir atstājusi... Uzzināt vairāk »

Austra Pumpure

Austra Pumpure Dziesminiece un ģitārskolotāja Austra bija viena no lieliskākajām personām Kurzemē. Mīlēja bērnus un bērni mīlēja viņu.... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija