X
Solveiga Pētersone

Solveiga Pētersone

Folkloras skolotāja

Mūsu Latvijas dārgums ir Solveiga Pētersone, jo viņa ir tā, kura vēl joprojām izkopj  latviešu folkloru, cenšas to padarīt populārāku un iesaistīt citus. Solveiga ir tā, kura tur Latviešu folkloru augstā līmenī, ne tikai vadot pulciņus, bet arī piedaloties pilsētas un pat valsts mēroga konkursos. Solveigai šķiet, ka iespēja sava novada tradīcijas nest Latvijas mērogā, bet tu vari viņas arī ārpus Latvijas nest. Viņa ietur mūsos visos, kādu folkloras dzirksti. Kamēr citi vēlas Latvijā ieviest jaunus svētkus un pasākumus, tikmēr Solveiga ir viens no tiem cilvēkiem, kurš cenšas saglabāt mūsu valsts tradīcijas un folkloru. Viņa nodarbojas ne tikai ar bērnu folkloras kopu ''Ķocis'', bet arī strādā ar Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa dalībniekiem. Viņa ir bibliotekāre un arī palīdz bērniem sagatavoties konkursiem. Tu it kā darbojies ar ko tādu, kas ir tikai šeit, bet tieši dēļ tā tev tiek dota iespēja ieraudzīt pasauli un to savu tradīciju aiznest pasaulē.  Tad mēs varam redzēt, cik mēs - tautas esam dažādas. Viņa ir viena no retajām, kura tur mūsu folkloru interesantu un populāru, turklāt tikai dēļ tādiem cilvēkiem kā Solveiga, mūsu folklora turpina dzīvot.


Citas saites


Darba autors
Patrīcija Keita Jakovļeva un Helēna Raģe

Skaties citus darbus

Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis Tēlnieks Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu... Uzzināt vairāk »

Staņislavs Prikulis

Staņislavs Prikulis Priesteris Staņislavs Prikulis, Baltinavas katoļu baznīcas priesteris, aktīvs gaidu un skautu kustības... Uzzināt vairāk »

Aina Lakstīgala

Aina Lakstīgala Skolotāja Mēs izvēlējāmies rakstīt par Ainu Lakstīgalu, jo viņa ir mūsu vecvecāku paziņa un kaimiņiene.... Uzzināt vairāk »

Velta Kaņepēja

Velta Kaņepēja Pensionāre Veltu Kaņepēju izvēlējāmies, jo personīgi pazīstam (viņa ir mūsu Omīte). Esam daudz... Uzzināt vairāk »

Verners Brāķeris

Verners Brāķeris Pensionēts skolotājs Verners Brāķeris ilgus gadus ir bijis fizikas skolotājs Talsos, viņš ir mācījis vairāku... Uzzināt vairāk »

Dzintars Tīds

Dzintars Tīds Veterinārārsts Manuprāt, mēs visi esam kā mazi, katra novada dārgumiņi. Toties ir atsevišķi cilvēki, kas... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija