X
Solveiga Pētersone

Solveiga Pētersone

Folkloras skolotāja

Mūsu Latvijas dārgums ir Solveiga Pētersone, jo viņa ir tā, kura vēl joprojām izkopj  latviešu folkloru, cenšas to padarīt populārāku un iesaistīt citus. Solveiga ir tā, kura tur Latviešu folkloru augstā līmenī, ne tikai vadot pulciņus, bet arī piedaloties pilsētas un pat valsts mēroga konkursos. Solveigai šķiet, ka iespēja sava novada tradīcijas nest Latvijas mērogā, bet tu vari viņas arī ārpus Latvijas nest. Viņa ietur mūsos visos, kādu folkloras dzirksti. Kamēr citi vēlas Latvijā ieviest jaunus svētkus un pasākumus, tikmēr Solveiga ir viens no tiem cilvēkiem, kurš cenšas saglabāt mūsu valsts tradīcijas un folkloru. Viņa nodarbojas ne tikai ar bērnu folkloras kopu ''Ķocis'', bet arī strādā ar Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa dalībniekiem. Viņa ir bibliotekāre un arī palīdz bērniem sagatavoties konkursiem. Tu it kā darbojies ar ko tādu, kas ir tikai šeit, bet tieši dēļ tā tev tiek dota iespēja ieraudzīt pasauli un to savu tradīciju aiznest pasaulē.  Tad mēs varam redzēt, cik mēs - tautas esam dažādas. Viņa ir viena no retajām, kura tur mūsu folkloru interesantu un populāru, turklāt tikai dēļ tādiem cilvēkiem kā Solveiga, mūsu folklora turpina dzīvot.


Citas saites


Darba autors
Patrīcija Keita Jakovļeva un Helēna Raģe

Skaties citus darbus

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks un muzeja veidotājs J. Ročko ir daudzpusīga persona, kuras galvenais dzīves darbs ir vēsturiskās atmiņas... Uzzināt vairāk »

Jānis Gustsons

Jānis Gustsons Ugunsdzēsējs, izmeklētājs, izpletņlēcējs Es izvēlējos savu vectēvu - Jāni Gustonu, jo viņš ir mūsu dzimtas paraugs. Viņa personība,... Uzzināt vairāk »

Sergejs Ahmaduļins

Sergejs Ahmaduļins Zemessargs un boksa treneris Sergejs Ahmaduļins ir dienējis Nacionālajos bruņotajos spēkos. Piedalījies vairākās... Uzzināt vairāk »

Anna Jesemčika

Anna Jesemčika Viesdocente (Mg.oec.), ekonomiste, grāmatvede, zvērināta revidente Mēs izvēlējāmies zvērinātu revidentu, viesdocentu Ekonomikas un sabiedrības attīstības... Uzzināt vairāk »

Gvido Šalms

Gvido Šalms Treneris, skolotājs, pulciņu vadītājs, sportists, mentors Es uzsaktu, ka Gvido Šalms ir Latvijas dārgums, jo ļoti daudz savu laiku pavada kopā ar... Uzzināt vairāk »

Egils Jucevičs

Egils Jucevičs Fizikas skolotājs Mēs ikkatrs varam lepoties ar šādiem iedvesmojošiem tēliem kā fizikas skolotājs Egils... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija