X
Solveiga Pētersone

Solveiga Pētersone

Folkloras skolotāja

Mūsu Latvijas dārgums ir Solveiga Pētersone, jo viņa ir tā, kura vēl joprojām izkopj  latviešu folkloru, cenšas to padarīt populārāku un iesaistīt citus. Solveiga ir tā, kura tur Latviešu folkloru augstā līmenī, ne tikai vadot pulciņus, bet arī piedaloties pilsētas un pat valsts mēroga konkursos. Solveigai šķiet, ka iespēja sava novada tradīcijas nest Latvijas mērogā, bet tu vari viņas arī ārpus Latvijas nest. Viņa ietur mūsos visos, kādu folkloras dzirksti. Kamēr citi vēlas Latvijā ieviest jaunus svētkus un pasākumus, tikmēr Solveiga ir viens no tiem cilvēkiem, kurš cenšas saglabāt mūsu valsts tradīcijas un folkloru. Viņa nodarbojas ne tikai ar bērnu folkloras kopu ''Ķocis'', bet arī strādā ar Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa dalībniekiem. Viņa ir bibliotekāre un arī palīdz bērniem sagatavoties konkursiem. Tu it kā darbojies ar ko tādu, kas ir tikai šeit, bet tieši dēļ tā tev tiek dota iespēja ieraudzīt pasauli un to savu tradīciju aiznest pasaulē.  Tad mēs varam redzēt, cik mēs - tautas esam dažādas. Viņa ir viena no retajām, kura tur mūsu folkloru interesantu un populāru, turklāt tikai dēļ tādiem cilvēkiem kā Solveiga, mūsu folklora turpina dzīvot.


Citas saites


Darba autors
Patrīcija Keita Jakovļeva un Helēna Raģe

Skaties citus darbus

Artūrs Veckalniņš

Artūrs Veckalniņš Latviešu strēlnieks, Zaļās Artura grupas vadonis un komandieris, vēlāk 9.Madonas aizsargu pulka komandieris Šis cilvēks-dārgums ir no manas dzimtas, precīzāk mans vecvecvectēvs un es vēlējos viņa... Uzzināt vairāk »

Aivars Pelšs

Aivars Pelšs Zemnieks Mans tētis ir vienkāršs cilvēks. Viņš nebaidās darba vai grūtības. Viņš mīl... Uzzināt vairāk »

Līga Kronberga

Līga Kronberga Pensionēta skolotāja, novadpētniece un patriote Es izvēlējos Līgu Kronbergu, jo lai gan viņa savā dzīvē ir daudz ko izdarījusi, atzinība ir... Uzzināt vairāk »

Astrīda Červinska

Astrīda Červinska Autobusa kasiere Mēs izvēlējāmies Astrīdi Červinsku, jo viņa mūsu ģimenei ir ļoti nozīmīga, rādot paraugu par... Uzzināt vairāk »

Mirdza Lībiete

Mirdza Lībiete Bijusī latviešu valodas un literatūras skolotāja, tagad pensionāre Skolotāja pēc sirds aicinājuma, Rencēnu skolas absolvente, inteliģenta, vispusīga un atsaucīga.... Uzzināt vairāk »

Egils Andrejs Johansons

Egils Andrejs Johansons Kultūras darbinieks Kopš 1983. gada Egils Andrejs Johansons ir aktīvs kultūras darbinieks un pasākumu organizators... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija