X
Solveiga Pētersone

Solveiga Pētersone

Folkloras skolotāja

Mūsu Latvijas dārgums ir Solveiga Pētersone, jo viņa ir tā, kura vēl joprojām izkopj  latviešu folkloru, cenšas to padarīt populārāku un iesaistīt citus. Solveiga ir tā, kura tur Latviešu folkloru augstā līmenī, ne tikai vadot pulciņus, bet arī piedaloties pilsētas un pat valsts mēroga konkursos. Solveigai šķiet, ka iespēja sava novada tradīcijas nest Latvijas mērogā, bet tu vari viņas arī ārpus Latvijas nest. Viņa ietur mūsos visos, kādu folkloras dzirksti. Kamēr citi vēlas Latvijā ieviest jaunus svētkus un pasākumus, tikmēr Solveiga ir viens no tiem cilvēkiem, kurš cenšas saglabāt mūsu valsts tradīcijas un folkloru. Viņa nodarbojas ne tikai ar bērnu folkloras kopu ''Ķocis'', bet arī strādā ar Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa dalībniekiem. Viņa ir bibliotekāre un arī palīdz bērniem sagatavoties konkursiem. Tu it kā darbojies ar ko tādu, kas ir tikai šeit, bet tieši dēļ tā tev tiek dota iespēja ieraudzīt pasauli un to savu tradīciju aiznest pasaulē.  Tad mēs varam redzēt, cik mēs - tautas esam dažādas. Viņa ir viena no retajām, kura tur mūsu folkloru interesantu un populāru, turklāt tikai dēļ tādiem cilvēkiem kā Solveiga, mūsu folklora turpina dzīvot.


Citas saites


Darba autors
Patrīcija Keita Jakovļeva un Helēna Raģe

Skaties citus darbus

Solveiga Pētersone

Solveiga Pētersone Folkloras skolotāja Mūsu Latvijas dārgums ir Solveiga Pētersone, jo viņa ir tā, kura vēl joprojām izkopj ... Uzzināt vairāk »

Jānis Jānis

Jānis Jānis Diriģents Jānis Lauris bija mans vec-vec-vectēvs, kurš aizvadīja 82 gadu garu mūžu kā diriģents un... Uzzināt vairāk »

Aldis Ločmelis

Aldis Ločmelis Zemnieks-uzņēmējs Aldis Ločmelis ir zemnieku saimniecības "Kotiņi" īpašnieks. Te ir dzimis, audzis un ir... Uzzināt vairāk »

Vija Valdmane

Vija Valdmane Ārlavas pansijas darbiniece Es izvēlējos pastāstīt par Viju Valdmani, jo viņa savu darbu dara profesionāli, bet ar sirsnību un... Uzzināt vairāk »

Andris Linde

Andris Linde Mākslinieks- noformētājs, bijušais Suntažu vidusskolas skolotājs Ir svarīgi novērtēt cilvēkus un viņu paveikto darbu. Bieži vien cilvēki tiek novērtēti un... Uzzināt vairāk »

Artūrs Veckalniņš

Artūrs Veckalniņš Latviešu strēlnieks, Zaļās Artura grupas vadonis un komandieris, vēlāk 9.Madonas aizsargu pulka komandieris Šis cilvēks-dārgums ir no manas dzimtas, precīzāk mans vecvecvectēvs un es vēlējos viņa... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija