X
Silva Linarte

Silva Linarte

Māksliniece, pedagoģe un novadpētniece

Mēs izvēlējāmies Silvu Linarti, lai pastāstītu par viņas nozīmīgo ieguldījumu Daugavpils pilsētas un novada kultūra, jo viņa strādāja par Daugavpils galveno mākslinieku 8 gadus un paveica lielu darbu Daugavpils pilsētas izdaiļošanā. Kā arī viņa ir talantīgā māksliniece, kuras daiļdarbi augsti vērtēti plašās aprindās, taču parasti cilvēki zina par viņu ļoti maz. Tas ir cilvēks, kura darbu mēs redzam gandrīz katru dienu, pat nenojaušot, ka tas ir viņas darinājums – Daugavpils novada karogs, pagastu karogi un ģerboņi (piemēram Sventes pagasta). Viņa veica veiksmīgu darbu Skrindas muižas atjaunošanā. Mūsu darba mērķis ir popularizēt Silvas Linartes devumu Daugavpils mērogā, jo viņa, patiešām, ir “vietējās sabiedrības balsts un virzītāja”. Lai to paveiktu, mēs veidojām savu darbu infografikas veidā, lai to būtu maksimāli viegli izplatīt tīmeklī, un cilvēkiem būtu interesanti to lasīt.

Citas saites


Darba autors
Darja Gridasova un Stanislavs Jefimovs

Skaties citus darbus

Uldis Godainis

Uldis Godainis IT speciālists, mūziķis Šogad Latvijai paliek 100, tādēļ es nolēmu pajautāt savai ģimenei par viņu ieguldījumu... Uzzināt vairāk »

Ernests Laumanis

Ernests Laumanis Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas... Uzzināt vairāk »

Zalmans Jakubs

Zalmans Jakubs Novadpētnieks Zalmans Jakubs gandrīz 50 gadus pētīja Daugavpils vēsturi. Viņam izdevās savākt pilnīgu... Uzzināt vairāk »

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks un muzeja veidotājs J. Ročko ir daudzpusīga persona, kuras galvenais dzīves darbs ir vēsturiskās atmiņas... Uzzināt vairāk »

Staņislavs Prikulis

Staņislavs Prikulis Priesteris Staņislavs Prikulis, Baltinavas katoļu baznīcas priesteris, aktīvs gaidu un skautu kustības... Uzzināt vairāk »

Daina Sirmā

Daina Sirmā Dzejniece un skolotāja Daina Sirmā, manuprāt, ir izcila personība. Dzirdēju daudzu skolotāju un skolēnu pozitīvās... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija