X
Silva Linarte

Silva Linarte

Māksliniece, pedagoģe un novadpētniece

Mēs izvēlējāmies Silvu Linarti, lai pastāstītu par viņas nozīmīgo ieguldījumu Daugavpils pilsētas un novada kultūra, jo viņa strādāja par Daugavpils galveno mākslinieku 8 gadus un paveica lielu darbu Daugavpils pilsētas izdaiļošanā. Kā arī viņa ir talantīgā māksliniece, kuras daiļdarbi augsti vērtēti plašās aprindās, taču parasti cilvēki zina par viņu ļoti maz. Tas ir cilvēks, kura darbu mēs redzam gandrīz katru dienu, pat nenojaušot, ka tas ir viņas darinājums – Daugavpils novada karogs, pagastu karogi un ģerboņi (piemēram Sventes pagasta). Viņa veica veiksmīgu darbu Skrindas muižas atjaunošanā. Mūsu darba mērķis ir popularizēt Silvas Linartes devumu Daugavpils mērogā, jo viņa, patiešām, ir “vietējās sabiedrības balsts un virzītāja”. Lai to paveiktu, mēs veidojām savu darbu infografikas veidā, lai to būtu maksimāli viegli izplatīt tīmeklī, un cilvēkiem būtu interesanti to lasīt.

Citas saites


Darba autors
Darja Gridasova un Stanislavs Jefimovs

Skaties citus darbus

Alma Kāle

Alma Kāle Gaviezes pagasta senlietu krātuves veidotāja un ilggadējā tās vadītāja Es vēlos pastāstīt par savu vecmāmiņu Almu Kāli. Viņas mūžs ir tik bagāts un krāsains kā... Uzzināt vairāk »

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks Josifs Ročko ir ļoti interesants cilvēks, kurš ir ebreju vestures glabatājs Latgalē. Uzzināt vairāk »

Verners Brāķeris

Verners Brāķeris Pensionēts skolotājs Verners Brāķeris ilgus gadus ir bijis fizikas skolotājs Talsos, viņš ir mācījis vairāku... Uzzināt vairāk »

Staņislava Kalniņa

Staņislava Kalniņa Skolotāja un koru vadītāja Es šo cilvēku izvēlējos tāpēc, ka vairāk kā 7 gadus dziedāju Staņislavas Kalniņas... Uzzināt vairāk »

Edīte Pagraba

Edīte Pagraba Pensionējusies matemātikas skolotāja Skolotājs ir cilvēks, kas pilnveido skolēnu kā pilnvērtīgu sabiedrības locekli, mācot viņam... Uzzināt vairāk »

Lūcija Preise

Lūcija Preise Vienkārša dzimteni mīloša latviete Mēs gribam pastāstīt par Lūciju Preisi – vienkāršu latvieti, kuras mūža 15 gadi... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija