X
Mirdza Lībiete

Mirdza Lībiete

Bijusī latviešu valodas un literatūras skolotāja, tagad pensionāre

Skolotāja pēc sirds aicinājuma, Rencēnu skolas absolvente, inteliģenta, vispusīga un atsaucīga. Kopā ar mūsu skolas skolēniem devusies uz Latvijas skolu jaunatnes radošo konkursu noslēgumu pasākumiem dažādās vietās: J. Jaunsudrabiņa muzejā, R. Mūka muzejā, pie Vika Dikļos, Blaumaņa muzejā u. c. Pa ceļam viņas stāstītais ir interesants un uzdotie jautājumi neparasti. Rencēnu skolā viņa viesojusies kā absolvente, kura dalījusies atmiņās par savu mācību laiku līdz 1944. gadam, iepazinusies ar skolas novadpētniecības muzeju, kurā iekļauts pārskats par viņas dzīvi, dāvinājusi grāmatas un aicinājusi literārajām jaunradēm. Izpētot skolas muzeja un pašas skolotājas dotos materiālus un foto, veidots pārskats par viņas darbīgo mūžu. Skolotājai 88 gadi, un viņa spēj vadīt literatūras pulciņu Cēsu sanatorijas internātpamatskolā. Viņa ir liels dārgums gan Latvijas izglītības sistēmā, gan kultūras vērtību saglabāšanā. Viņas bibliotēkā glabājas daudz retu grāmatu, literātu autogrāfu. Lielāko mūža daļu bijusi izcila skolotāja Cēsīs.


Saistītie faili


Darba autors
Marija Kruglauža

Skaties citus darbus

Auguste Eglentāle

Auguste Eglentāle Pavāre Auguste Eglentāle (dzimusi 1883. gada 9. februārī, mirusi 1967. gada 11. maijā) ir atstājusi... Uzzināt vairāk »

Zigrīda Dirnēna

Zigrīda Dirnēna Pensionāre, ārste Stāsts ir par manu vecmāmiņu un viņas dzīves grūtībām un sasniegumiem. Uzzināt vairāk »

Egils Andrejs Johansons

Egils Andrejs Johansons Kultūras darbinieks Kopš 1983. gada Egils Andrejs Johansons ir aktīvs kultūras darbinieks un pasākumu organizators... Uzzināt vairāk »

Aloizijs Broks

Aloizijs Broks Garīdznieks, skolu direktors un tulkotājs Aloizijs Broks ir Latvijas un Aglonas dārgums, jo ir veicinājis novada uzplaukumu - izveidojis 2... Uzzināt vairāk »

Genovefa Barkovska

Genovefa Barkovska Vēsturniece Genovefa Barkovska ir ļoti aktīva Latvijas pilsone visas savas dzīves garumā: vēsturniece,... Uzzināt vairāk »

Juris Raķis

Juris Raķis Gids, vēstures pētnieks, kolekcionārs Mēs izvēlējāmies veidot darbu par Juri Raķi, jo uzskatām, ka viņš ir viens no Liepājas... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija