X
Mirdza Lībiete

Mirdza Lībiete

Bijusī latviešu valodas un literatūras skolotāja, tagad pensionāre

Skolotāja pēc sirds aicinājuma, Rencēnu skolas absolvente, inteliģenta, vispusīga un atsaucīga. Kopā ar mūsu skolas skolēniem devusies uz Latvijas skolu jaunatnes radošo konkursu noslēgumu pasākumiem dažādās vietās: J. Jaunsudrabiņa muzejā, R. Mūka muzejā, pie Vika Dikļos, Blaumaņa muzejā u. c. Pa ceļam viņas stāstītais ir interesants un uzdotie jautājumi neparasti. Rencēnu skolā viņa viesojusies kā absolvente, kura dalījusies atmiņās par savu mācību laiku līdz 1944. gadam, iepazinusies ar skolas novadpētniecības muzeju, kurā iekļauts pārskats par viņas dzīvi, dāvinājusi grāmatas un aicinājusi literārajām jaunradēm. Izpētot skolas muzeja un pašas skolotājas dotos materiālus un foto, veidots pārskats par viņas darbīgo mūžu. Skolotājai 88 gadi, un viņa spēj vadīt literatūras pulciņu Cēsu sanatorijas internātpamatskolā. Viņa ir liels dārgums gan Latvijas izglītības sistēmā, gan kultūras vērtību saglabāšanā. Viņas bibliotēkā glabājas daudz retu grāmatu, literātu autogrāfu. Lielāko mūža daļu bijusi izcila skolotāja Cēsīs.


Saistītie faili


Darba autors
Marija Kruglauža

Skaties citus darbus

Astrīda Petaško

Astrīda Petaško Pedagoģe un logopēde Ejot garām mūsu skolas vēstures foto galerijai un viesojoties skolas muzejā, mūsu uzmanību... Uzzināt vairāk »

Lūcija un Vitālijs  Rancāni

Lūcija un Vitālijs Rancāni pašlaik pensionāri „Nevis slinkojot un pūstot tautu labā godā ceļ’“ - šie Jura Alunāna vārdi... Uzzināt vairāk »

Velta Kaņepēja

Velta Kaņepēja Pensionāre Veltu Kaņepēju izvēlējāmies, jo personīgi pazīstam (viņa ir mūsu Omīte). Esam daudz... Uzzināt vairāk »

Biruta Zvaigznīte

Biruta Zvaigznīte Pensionāre, grāmatu autore Biruta Zvaigznīte - sava novada patriote, pētījusi, izzinājusi, aprakstījusi savās grāmatās sava... Uzzināt vairāk »

Vija Valdmane

Vija Valdmane Ārlavas pansijas darbiniece Es izvēlējos pastāstīt par Viju Valdmani, jo viņa savu darbu dara profesionāli, bet ar sirsnību un... Uzzināt vairāk »

Verners Brāķeris

Verners Brāķeris Pensionēts skolotājs Verners Brāķeris ilgus gadus ir bijis fizikas skolotājs Talsos, viņš ir mācījis vairāku... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija