X
Mirdza Lībiete

Mirdza Lībiete

Bijusī latviešu valodas un literatūras skolotāja, tagad pensionāre

Skolotāja pēc sirds aicinājuma, Rencēnu skolas absolvente, inteliģenta, vispusīga un atsaucīga. Kopā ar mūsu skolas skolēniem devusies uz Latvijas skolu jaunatnes radošo konkursu noslēgumu pasākumiem dažādās vietās: J. Jaunsudrabiņa muzejā, R. Mūka muzejā, pie Vika Dikļos, Blaumaņa muzejā u. c. Pa ceļam viņas stāstītais ir interesants un uzdotie jautājumi neparasti. Rencēnu skolā viņa viesojusies kā absolvente, kura dalījusies atmiņās par savu mācību laiku līdz 1944. gadam, iepazinusies ar skolas novadpētniecības muzeju, kurā iekļauts pārskats par viņas dzīvi, dāvinājusi grāmatas un aicinājusi literārajām jaunradēm. Izpētot skolas muzeja un pašas skolotājas dotos materiālus un foto, veidots pārskats par viņas darbīgo mūžu. Skolotājai 88 gadi, un viņa spēj vadīt literatūras pulciņu Cēsu sanatorijas internātpamatskolā. Viņa ir liels dārgums gan Latvijas izglītības sistēmā, gan kultūras vērtību saglabāšanā. Viņas bibliotēkā glabājas daudz retu grāmatu, literātu autogrāfu. Lielāko mūža daļu bijusi izcila skolotāja Cēsīs.


Saistītie faili


Darba autors
Marija Kruglauža

Skaties citus darbus

Solveiga Pētersone

Solveiga Pētersone Folkloras skolotāja Mūsu Latvijas dārgums ir Solveiga Pētersone, jo viņa ir tā, kura vēl joprojām izkopj ... Uzzināt vairāk »

Ilona Saverasa

Ilona Saverasa Skolotāja Ilona Saverasa ir vienkārša sieviete no Burtniekiem. Tomēr viņa veic lielisku un ļoti... Uzzināt vairāk »

Jānis Auzāns

Jānis Auzāns Dambretes skolotājs Viņš bija paraugs saviem jaunākajiem darba kolēģiem. No viņa ikviens varēja mācīties darba... Uzzināt vairāk »

Gvido Šalms

Gvido Šalms Treneris, skolotājs, pulciņu vadītājs, sportists, mentors Es uzsaktu, ka Gvido Šalms ir Latvijas dārgums, jo ļoti daudz savu laiku pavada kopā ar... Uzzināt vairāk »

Marta un Reinholds Kučeri Zemnieki Mūsu vecvecmāmiņa Marta Kučere (Dansone) dzimusi 1918. gada  1.aprīlī ... Uzzināt vairāk »

Georgs Fjodorovs

Georgs Fjodorovs Skolotājs un skautu vienības atjaunotājs Mēs sagatavojām projektu par vietējo skolotāju, kas Cesvainē atjaunoja 42. skautu vienību &ndash... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija