X
Mirdza Lībiete

Mirdza Lībiete

Bijusī latviešu valodas un literatūras skolotāja, tagad pensionāre

Skolotāja pēc sirds aicinājuma, Rencēnu skolas absolvente, inteliģenta, vispusīga un atsaucīga. Kopā ar mūsu skolas skolēniem devusies uz Latvijas skolu jaunatnes radošo konkursu noslēgumu pasākumiem dažādās vietās: J. Jaunsudrabiņa muzejā, R. Mūka muzejā, pie Vika Dikļos, Blaumaņa muzejā u. c. Pa ceļam viņas stāstītais ir interesants un uzdotie jautājumi neparasti. Rencēnu skolā viņa viesojusies kā absolvente, kura dalījusies atmiņās par savu mācību laiku līdz 1944. gadam, iepazinusies ar skolas novadpētniecības muzeju, kurā iekļauts pārskats par viņas dzīvi, dāvinājusi grāmatas un aicinājusi literārajām jaunradēm. Izpētot skolas muzeja un pašas skolotājas dotos materiālus un foto, veidots pārskats par viņas darbīgo mūžu. Skolotājai 88 gadi, un viņa spēj vadīt literatūras pulciņu Cēsu sanatorijas internātpamatskolā. Viņa ir liels dārgums gan Latvijas izglītības sistēmā, gan kultūras vērtību saglabāšanā. Viņas bibliotēkā glabājas daudz retu grāmatu, literātu autogrāfu. Lielāko mūža daļu bijusi izcila skolotāja Cēsīs.


Saistītie faili


Darba autors
Marija Kruglauža

Skaties citus darbus

Gvido Šalms

Gvido Šalms Treneris, skolotājs, pulciņu vadītājs, sportists, mentors Es uzsaktu, ka Gvido Šalms ir Latvijas dārgums, jo ļoti daudz savu laiku pavada kopā ar... Uzzināt vairāk »

Māra Grāvele

Māra Grāvele pensionāre Katrs no mums ir Latvijas dārgums ar savu stāstu, kuru mēs uzzinām sarunājoties. Mans izvēlētais... Uzzināt vairāk »

Edīte Pagraba

Edīte Pagraba Pensionējusies matemātikas skolotāja Skolotājs ir cilvēks, kas pilnveido skolēnu kā pilnvērtīgu sabiedrības locekli, mācot viņam... Uzzināt vairāk »

Pokromoviču ģimene

Pokromoviču ģimene Dzimtas apraksts Mana dzimta ir daļa no manis, daļa no valsts, daļa no vēstures. Autors vēlējās uzzināt vairāk... Uzzināt vairāk »

Jānis Jānis

Jānis Jānis Diriģents Jānis Lauris bija mans vec-vec-vectēvs, kurš aizvadīja 82 gadu garu mūžu kā diriģents un... Uzzināt vairāk »

Biruta Zvaigznīte

Biruta Zvaigznīte Pensionāre, grāmatu autore Biruta Zvaigznīte - sava novada patriote, pētījusi, izzinājusi, aprakstījusi savās grāmatās sava... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija