X
Mirdza Lībiete

Mirdza Lībiete

Bijusī latviešu valodas un literatūras skolotāja, tagad pensionāre

Skolotāja pēc sirds aicinājuma, Rencēnu skolas absolvente, inteliģenta, vispusīga un atsaucīga. Kopā ar mūsu skolas skolēniem devusies uz Latvijas skolu jaunatnes radošo konkursu noslēgumu pasākumiem dažādās vietās: J. Jaunsudrabiņa muzejā, R. Mūka muzejā, pie Vika Dikļos, Blaumaņa muzejā u. c. Pa ceļam viņas stāstītais ir interesants un uzdotie jautājumi neparasti. Rencēnu skolā viņa viesojusies kā absolvente, kura dalījusies atmiņās par savu mācību laiku līdz 1944. gadam, iepazinusies ar skolas novadpētniecības muzeju, kurā iekļauts pārskats par viņas dzīvi, dāvinājusi grāmatas un aicinājusi literārajām jaunradēm. Izpētot skolas muzeja un pašas skolotājas dotos materiālus un foto, veidots pārskats par viņas darbīgo mūžu. Skolotājai 88 gadi, un viņa spēj vadīt literatūras pulciņu Cēsu sanatorijas internātpamatskolā. Viņa ir liels dārgums gan Latvijas izglītības sistēmā, gan kultūras vērtību saglabāšanā. Viņas bibliotēkā glabājas daudz retu grāmatu, literātu autogrāfu. Lielāko mūža daļu bijusi izcila skolotāja Cēsīs.


Saistītie faili


Darba autors
Marija Kruglauža

Skaties citus darbus

Agris Robežnieks

Agris Robežnieks NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris Skolotāja uzaicināja mani piedalīties konkursā, un es izvēlējos rakstīt par savu tēti. Es viņu... Uzzināt vairāk »

Zigrīda Dirnēna

Zigrīda Dirnēna Pensionāre, ārste Stāsts ir par manu vecmāmiņu un viņas dzīves grūtībām un sasniegumiem. Uzzināt vairāk »

Dzintars Tīds

Dzintars Tīds Veterinārārsts Manuprāt, mēs visi esam kā mazi, katra novada dārgumiņi. Toties ir atsevišķi cilvēki, kas... Uzzināt vairāk »

Laimdota Mustermane

Laimdota Mustermane Savā laikā bija skolotāja Es izvēlējos rakstīts dzīvesstāstu par savu vecvecmāmiņu Laimdotu Mustermani, jo viņa bija... Uzzināt vairāk »

Silva Linarte

Silva Linarte Māksliniece, pedagoģe un novadpētniece Mēs izvēlējāmies Silvu Linarti, lai pastāstītu par viņas nozīmīgo ieguldījumu Daugavpils... Uzzināt vairāk »

Jānis Auzāns

Jānis Auzāns Dambretes skolotājs Viņš bija paraugs saviem jaunākajiem darba kolēģiem. No viņa ikviens varēja mācīties darba... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija