X
Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis

Tēlnieks

Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu atjaunošanā visā Latvijā un ir vienkārši savas valsts patriots. Indulis kopumā ir izveidojis aptuveni 15 un piedalījies aptuveni 6 pieminekļu atjaunošanā visā Latvijā. Ievērojamākais no veidotajiem darbiem ir piemineklis "Daugavpils atbrīvotājiem 1919.g." un no atjaunotajiem- "Vienoti Latvijai" jeb "Latgales Māra", kuru atjaunojis kopā ar tēlnieku Andreju Jansonu. Induļa ieguldījums Latvijas labā ir ne tikai profesionālā darbība, bet arī viņa ģimene. Ar sievu Irēnu laulībā nodzīvoti 52 gadi un izaudzināti divi krietni dēli. Induļa labestība, izpalīdzība, nesavtība un darba tikums ir piemērs dēliem un mazbērniem. Manam vectēvam ir daudzveidīga un interesanta dzīve, par kuru es arī vairāk pastāstīšu savā darbā.  Es uzskatu, ka mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir Latvijas novadu dārgums, un, ka viņš ir pelnījis lielāku atpazīstamību, jo pats sevi nekad nav izcēlis. Mans vectēvs reiz teicis: "Savu mūžu es nemēru materiālās vērtībās un gados, bet gan iestādītajos ābeļdārzos".
Darba autors
Lelde Folkmane

Skaties citus darbus

Astrīda Červinska

Astrīda Červinska Autobusa kasiere Mēs izvēlējāmies Astrīdi Červinsku, jo viņa mūsu ģimenei ir ļoti nozīmīga, rādot paraugu par... Uzzināt vairāk »

Vitolds  Šveiduks

Vitolds Šveiduks Metālizstrādājuma rūpnīcas direktors Par sava darba personību esam izvēlējušās sava laika izcilu Liepājas pilsētas... Uzzināt vairāk »

Vija Valdmane

Vija Valdmane Ārlavas pansijas darbiniece Es izvēlējos pastāstīt par Viju Valdmani, jo viņa savu darbu dara profesionāli, bet ar sirsnību un... Uzzināt vairāk »

Elza Zariņa

Elza Zariņa Keramiķe Šī māksliniece ir manas vecvecmāmiņas māsa, kura visa mūža darba mantojumu ir atstājusi... Uzzināt vairāk »

Mārtiņš Birnis Mūzikas un pūšaminstrumentu pedagogs, orķestru diriģents un komponists Vēlos pastāstīt par šo mūziķi, jo plašākai Latvijas sabiedrībai Mārtiņ&scaron... Uzzināt vairāk »

Valda Dorša

Valda Dorša Skolotāja Es izvēlējos rakstīt par skolotāju Valdu Doršu, jo viņa ir ieguldījusi 55 gadus skolā kā... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija