X
Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis

Tēlnieks

Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu atjaunošanā visā Latvijā un ir vienkārši savas valsts patriots. Indulis kopumā ir izveidojis aptuveni 15 un piedalījies aptuveni 6 pieminekļu atjaunošanā visā Latvijā. Ievērojamākais no veidotajiem darbiem ir piemineklis "Daugavpils atbrīvotājiem 1919.g." un no atjaunotajiem- "Vienoti Latvijai" jeb "Latgales Māra", kuru atjaunojis kopā ar tēlnieku Andreju Jansonu. Induļa ieguldījums Latvijas labā ir ne tikai profesionālā darbība, bet arī viņa ģimene. Ar sievu Irēnu laulībā nodzīvoti 52 gadi un izaudzināti divi krietni dēli. Induļa labestība, izpalīdzība, nesavtība un darba tikums ir piemērs dēliem un mazbērniem. Manam vectēvam ir daudzveidīga un interesanta dzīve, par kuru es arī vairāk pastāstīšu savā darbā.  Es uzskatu, ka mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir Latvijas novadu dārgums, un, ka viņš ir pelnījis lielāku atpazīstamību, jo pats sevi nekad nav izcēlis. Mans vectēvs reiz teicis: "Savu mūžu es nemēru materiālās vērtībās un gados, bet gan iestādītajos ābeļdārzos".
Darba autors
Lelde Folkmane

Skaties citus darbus

Lavīze Pūce-Aldzere

Lavīze Pūce-Aldzere Vieglatlēte, trenere Mans novada dārgums ir mana ģimene, bet šoreiz es izvēlējos rakstīt par manu vecvecmāmiņu... Uzzināt vairāk »

Jānis Gustsons

Jānis Gustsons Ugunsdzēsējs, izmeklētājs, izpletņlēcējs Es izvēlējos savu vectēvu - Jāni Gustonu, jo viņš ir mūsu dzimtas paraugs. Viņa personība,... Uzzināt vairāk »

Egils Andrejs Johansons

Egils Andrejs Johansons Kultūras darbinieks Kopš 1983. gada Egils Andrejs Johansons ir aktīvs kultūras darbinieks un pasākumu organizators... Uzzināt vairāk »

Skaidrīte Feldmane

Skaidrīte Feldmane Bijusi grāmatvede un brigadiere lopkopībā Izvēlētā persona, par kuru esmu izvēlējusies veidot šo mājaslapu, ir mana vecmamma... Uzzināt vairāk »

Ligita Pelnika

Ligita Pelnika Matemātikas skolotāja, Izvaltas pagasta jauniešu deju kopas "Rudņa" vadītāja Ligita Pelnika ir Krāslavas pamatskolas matemātikas skolotāja un Izvaltas pagasta jauniešu deju... Uzzināt vairāk »

Aivars Pelšs

Aivars Pelšs Zemnieks Mans tētis ir vienkāršs cilvēks. Viņš nebaidās darba vai grūtības. Viņš mīl... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija