X
Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis

Tēlnieks

Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu atjaunošanā visā Latvijā un ir vienkārši savas valsts patriots. Indulis kopumā ir izveidojis aptuveni 15 un piedalījies aptuveni 6 pieminekļu atjaunošanā visā Latvijā. Ievērojamākais no veidotajiem darbiem ir piemineklis "Daugavpils atbrīvotājiem 1919.g." un no atjaunotajiem- "Vienoti Latvijai" jeb "Latgales Māra", kuru atjaunojis kopā ar tēlnieku Andreju Jansonu. Induļa ieguldījums Latvijas labā ir ne tikai profesionālā darbība, bet arī viņa ģimene. Ar sievu Irēnu laulībā nodzīvoti 52 gadi un izaudzināti divi krietni dēli. Induļa labestība, izpalīdzība, nesavtība un darba tikums ir piemērs dēliem un mazbērniem. Manam vectēvam ir daudzveidīga un interesanta dzīve, par kuru es arī vairāk pastāstīšu savā darbā.  Es uzskatu, ka mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir Latvijas novadu dārgums, un, ka viņš ir pelnījis lielāku atpazīstamību, jo pats sevi nekad nav izcēlis. Mans vectēvs reiz teicis: "Savu mūžu es nemēru materiālās vērtībās un gados, bet gan iestādītajos ābeļdārzos".
Darba autors
Lelde Folkmane

Skaties citus darbus

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks Josifs Ročko ir ļoti interesants cilvēks, kurš ir ebreju vestures glabatājs Latgalē. Uzzināt vairāk »

Jānis Auzāns

Jānis Auzāns Dambretes skolotājs Viņš bija paraugs saviem jaunākajiem darba kolēģiem. No viņa ikviens varēja mācīties darba... Uzzināt vairāk »

Lūcija Preise

Lūcija Preise Vienkārša dzimteni mīloša latviete Mēs gribam pastāstīt par Lūciju Preisi – vienkāršu latvieti, kuras mūža 15 gadi... Uzzināt vairāk »

Aleksandrs Stepanovs

Aleksandrs Stepanovs Gaisa Spēku komandieris, pulkveižleitnants Es izvēlējos veidot projektu par Aleksandru Stepanovu, jo, manuprāt, tā ir spoža personība.... Uzzināt vairāk »

Alma Kāle

Alma Kāle Gaviezes pagasta senlietu krātuves veidotāja un ilggadējā tās vadītāja Es vēlos pastāstīt par savu vecmāmiņu Almu Kāli. Viņas mūžs ir tik bagāts un krāsains kā... Uzzināt vairāk »

Elza Zariņa

Elza Zariņa Keramiķe Šī māksliniece ir manas vecvecmāmiņas māsa, kura visa mūža darba mantojumu ir atstājusi... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija