X
Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis

Tēlnieks

Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu atjaunošanā visā Latvijā un ir vienkārši savas valsts patriots. Indulis kopumā ir izveidojis aptuveni 15 un piedalījies aptuveni 6 pieminekļu atjaunošanā visā Latvijā. Ievērojamākais no veidotajiem darbiem ir piemineklis "Daugavpils atbrīvotājiem 1919.g." un no atjaunotajiem- "Vienoti Latvijai" jeb "Latgales Māra", kuru atjaunojis kopā ar tēlnieku Andreju Jansonu. Induļa ieguldījums Latvijas labā ir ne tikai profesionālā darbība, bet arī viņa ģimene. Ar sievu Irēnu laulībā nodzīvoti 52 gadi un izaudzināti divi krietni dēli. Induļa labestība, izpalīdzība, nesavtība un darba tikums ir piemērs dēliem un mazbērniem. Manam vectēvam ir daudzveidīga un interesanta dzīve, par kuru es arī vairāk pastāstīšu savā darbā.  Es uzskatu, ka mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir Latvijas novadu dārgums, un, ka viņš ir pelnījis lielāku atpazīstamību, jo pats sevi nekad nav izcēlis. Mans vectēvs reiz teicis: "Savu mūžu es nemēru materiālās vērtībās un gados, bet gan iestādītajos ābeļdārzos".
Darba autors
Lelde Folkmane

Skaties citus darbus

Aleksandrs Stepanovs

Aleksandrs Stepanovs Gaisa Spēku komandieris, pulkveižleitnants Es izvēlējos veidot projektu par Aleksandru Stepanovu, jo, manuprāt, tā ir spoža personība.... Uzzināt vairāk »

Valda un Veniamins Buzijani

Valda un Veniamins Buzijani Zobārsti Atsaucīgi un profesionāli zobārsti, pie kuriem labo zobus visa mana ģimene. Valda un Veniamins... Uzzināt vairāk »

Rasma Tipa

Rasma Tipa Pensionāre Es izvēlējos stāstīt par savu vecmammu - Rasmu Tipu. Neskatoties uz to, ka viņa tika deportēta uz... Uzzināt vairāk »

Jūlijs Lūsis

Jūlijs Lūsis Virvju vijējs Es izvēlējos savu vecvecvectēvu, jo es par viņu nekad nebiju dzirdējusi. Un mani ļoti ieinteresēja... Uzzināt vairāk »

Uldis  Jaunzemis

Uldis Jaunzemis Zemnieku saimniecības īpašnieks Izvēlējos šo cilvēku, jo uzskatu, ka vienkārši cilvēki veido kaut ko lielu, tik lielu... Uzzināt vairāk »

Artūrs Veckalniņš

Artūrs Veckalniņš Latviešu strēlnieks, Zaļās Artura grupas vadonis un komandieris, vēlāk 9.Madonas aizsargu pulka komandieris Šis cilvēks-dārgums ir no manas dzimtas, precīzāk mans vecvecvectēvs un es vēlējos viņa... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija