X
Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis

Tēlnieks

Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu atjaunošanā visā Latvijā un ir vienkārši savas valsts patriots. Indulis kopumā ir izveidojis aptuveni 15 un piedalījies aptuveni 6 pieminekļu atjaunošanā visā Latvijā. Ievērojamākais no veidotajiem darbiem ir piemineklis "Daugavpils atbrīvotājiem 1919.g." un no atjaunotajiem- "Vienoti Latvijai" jeb "Latgales Māra", kuru atjaunojis kopā ar tēlnieku Andreju Jansonu. Induļa ieguldījums Latvijas labā ir ne tikai profesionālā darbība, bet arī viņa ģimene. Ar sievu Irēnu laulībā nodzīvoti 52 gadi un izaudzināti divi krietni dēli. Induļa labestība, izpalīdzība, nesavtība un darba tikums ir piemērs dēliem un mazbērniem. Manam vectēvam ir daudzveidīga un interesanta dzīve, par kuru es arī vairāk pastāstīšu savā darbā.  Es uzskatu, ka mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir Latvijas novadu dārgums, un, ka viņš ir pelnījis lielāku atpazīstamību, jo pats sevi nekad nav izcēlis. Mans vectēvs reiz teicis: "Savu mūžu es nemēru materiālās vērtībās un gados, bet gan iestādītajos ābeļdārzos".
Darba autors
Lelde Folkmane

Skaties citus darbus

Ilona Saverasa

Ilona Saverasa Skolotāja Ilona Saverasa ir vienkārša sieviete no Burtniekiem. Tomēr viņa veic lielisku un ļoti... Uzzināt vairāk »

Austra Pumpure

Austra Pumpure Dziesminiece un ģitārskolotāja Austra bija viena no lieliskākajām personām Kurzemē. Mīlēja bērnus un bērni mīlēja viņu.... Uzzināt vairāk »

Aloizijs Broks

Aloizijs Broks Garīdznieks, skolu direktors un tulkotājs Aloizijs Broks ir Latvijas un Aglonas dārgums, jo ir veicinājis novada uzplaukumu - izveidojis 2... Uzzināt vairāk »

Astrīda Petaško

Astrīda Petaško Pedagoģe un logopēde Ejot garām mūsu skolas vēstures foto galerijai un viesojoties skolas muzejā, mūsu uzmanību... Uzzināt vairāk »

Jūlijs Lūsis

Jūlijs Lūsis Virvju vijējs Es izvēlējos savu vecvecvectēvu, jo es par viņu nekad nebiju dzirdējusi. Un mani ļoti ieinteresēja... Uzzināt vairāk »

Juris Raķis

Juris Raķis Gids, vēstures pētnieks, kolekcionārs Mēs izvēlējāmies veidot darbu par Juri Raķi, jo uzskatām, ka viņš ir viens no Liepājas... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija