X
Auguste Eglentāle

Auguste Eglentāle

Pavāre

Auguste Eglentāle (dzimusi 1883. gada 9. februārī, mirusi 1967. gada 11. maijā) ir atstājusi atmiņas stāstus un pierādījumus par laikiem, kad vēl rakstība bija cita un cilvēku savstarpējās attiecības bija augstāk vērtētas. Auguste Eglentāle strādāja pie grāfa Nolkena Reņģes muižā. Viņas pienākums bija vārīt ēst. Augustei bija dažādu atmiņu par to, kā dzīve ritēja pie grāfiem.

Laikā, kad cilvēku savstarpējās attiecības visbiežāk balstās uz elektroniskām ierīcēm, kur valoda ir bezemocionāla, ir vērts redzēt, kā kādreiz šī saskarsme ir notikusi. Cilvēki ir aizmirsuši, kā izrādīt emocijas, līdz ar to ir vērts atskatīties uz taustāmām vēstulēm, kur emociju izpausme jūtama katrā vārdā, un redzēt, cik ļoti ir mainījusies rakstība un dzīves vērtības. Dzīves stāsts ar ieskatu vēstulēs ir vērtīgākais veids, kā izjust valodas un attieksmes izmaiņas gadsimta laikā.

Saistītie faili


Darba autors
Līva Gundega Ermansone

Skaties citus darbus

Lūcija Preise

Lūcija Preise Vienkārša dzimteni mīloša latviete Mēs gribam pastāstīt par Lūciju Preisi – vienkāršu latvieti, kuras mūža 15 gadi... Uzzināt vairāk »

Austra Pumpure

Austra Pumpure Dziesminiece un ģitārskolotāja Austra bija viena no lieliskākajām personām Kurzemē. Mīlēja bērnus un bērni mīlēja viņu.... Uzzināt vairāk »

Aina Lakstīgala

Aina Lakstīgala Skolotāja Mēs izvēlējāmies rakstīt par Ainu Lakstīgalu, jo viņa ir mūsu vecvecāku paziņa un kaimiņiene.... Uzzināt vairāk »

Edīte Pagraba

Edīte Pagraba Pensionējusies matemātikas skolotāja Skolotājs ir cilvēks, kas pilnveido skolēnu kā pilnvērtīgu sabiedrības locekli, mācot viņam... Uzzināt vairāk »

Staņislavs Prikulis

Staņislavs Prikulis Priesteris Staņislavs Prikulis, Baltinavas katoļu baznīcas priesteris, aktīvs gaidu un skautu kustības... Uzzināt vairāk »

Daina Sirmā

Daina Sirmā Dzejniece un skolotāja Daina Sirmā, manuprāt, ir izcila personība. Dzirdēju daudzu skolotāju un skolēnu pozitīvās... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija