X
Auguste Eglentāle

Auguste Eglentāle

Pavāre

Auguste Eglentāle (dzimusi 1883. gada 9. februārī, mirusi 1967. gada 11. maijā) ir atstājusi atmiņas stāstus un pierādījumus par laikiem, kad vēl rakstība bija cita un cilvēku savstarpējās attiecības bija augstāk vērtētas. Auguste Eglentāle strādāja pie grāfa Nolkena Reņģes muižā. Viņas pienākums bija vārīt ēst. Augustei bija dažādu atmiņu par to, kā dzīve ritēja pie grāfiem.

Laikā, kad cilvēku savstarpējās attiecības visbiežāk balstās uz elektroniskām ierīcēm, kur valoda ir bezemocionāla, ir vērts redzēt, kā kādreiz šī saskarsme ir notikusi. Cilvēki ir aizmirsuši, kā izrādīt emocijas, līdz ar to ir vērts atskatīties uz taustāmām vēstulēm, kur emociju izpausme jūtama katrā vārdā, un redzēt, cik ļoti ir mainījusies rakstība un dzīves vērtības. Dzīves stāsts ar ieskatu vēstulēs ir vērtīgākais veids, kā izjust valodas un attieksmes izmaiņas gadsimta laikā.

Saistītie faili


Darba autors
Līva Gundega Ermansone

Skaties citus darbus

Edīte Pagraba

Edīte Pagraba Pensionējusies matemātikas skolotāja Skolotājs ir cilvēks, kas pilnveido skolēnu kā pilnvērtīgu sabiedrības locekli, mācot viņam... Uzzināt vairāk »

Māra Grāvele

Māra Grāvele pensionāre Katrs no mums ir Latvijas dārgums ar savu stāstu, kuru mēs uzzinām sarunājoties. Mans izvēlētais... Uzzināt vairāk »

Aleksandrs Vasiļevskis

Aleksandrs Vasiļevskis Kordiriģents Izvēlējos šo cilvēku, jo mana ikdiena arī saistās ar mūziku. Labprāt apmeklēju kori un... Uzzināt vairāk »

Gvido Šalms

Gvido Šalms Treneris, skolotājs, pulciņu vadītājs, sportists, mentors Es uzsaktu, ka Gvido Šalms ir Latvijas dārgums, jo ļoti daudz savu laiku pavada kopā ar... Uzzināt vairāk »

Marta un Reinholds Kučeri Zemnieki Mūsu vecvecmāmiņa Marta Kučere (Dansone) dzimusi 1918. gada  1.aprīlī ... Uzzināt vairāk »

Agris Robežnieks

Agris Robežnieks NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris Skolotāja uzaicināja mani piedalīties konkursā, un es izvēlējos rakstīt par savu tēti. Es viņu... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija