X
Auguste Eglentāle

Auguste Eglentāle

Pavāre

Auguste Eglentāle (dzimusi 1883. gada 9. februārī, mirusi 1967. gada 11. maijā) ir atstājusi atmiņas stāstus un pierādījumus par laikiem, kad vēl rakstība bija cita un cilvēku savstarpējās attiecības bija augstāk vērtētas. Auguste Eglentāle strādāja pie grāfa Nolkena Reņģes muižā. Viņas pienākums bija vārīt ēst. Augustei bija dažādu atmiņu par to, kā dzīve ritēja pie grāfiem.

Laikā, kad cilvēku savstarpējās attiecības visbiežāk balstās uz elektroniskām ierīcēm, kur valoda ir bezemocionāla, ir vērts redzēt, kā kādreiz šī saskarsme ir notikusi. Cilvēki ir aizmirsuši, kā izrādīt emocijas, līdz ar to ir vērts atskatīties uz taustāmām vēstulēm, kur emociju izpausme jūtama katrā vārdā, un redzēt, cik ļoti ir mainījusies rakstība un dzīves vērtības. Dzīves stāsts ar ieskatu vēstulēs ir vērtīgākais veids, kā izjust valodas un attieksmes izmaiņas gadsimta laikā.

Saistītie faili


Darba autors
Līva Gundega Ermansone

Skaties citus darbus

Biruta Zvaigznīte

Biruta Zvaigznīte Pensionāre, grāmatu autore Biruta Zvaigznīte - sava novada patriote, pētījusi, izzinājusi, aprakstījusi savās grāmatās sava... Uzzināt vairāk »

Aleksandrs Vasiļevskis

Aleksandrs Vasiļevskis Kordiriģents Izvēlējos šo cilvēku, jo mana ikdiena arī saistās ar mūziku. Labprāt apmeklēju kori un... Uzzināt vairāk »

Ligita Šreibere

Ligita Šreibere Mūzikas skolas skolotāja un folkloras kopas Mēs izvēlējāmies taisīt projektu tieši par šo cilvēku, jo viņa tiešām ir... Uzzināt vairāk »

Ernests Laumanis

Ernests Laumanis Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas... Uzzināt vairāk »

Laimdota Mustermane

Laimdota Mustermane Savā laikā bija skolotāja Es izvēlējos rakstīts dzīvesstāstu par savu vecvecmāmiņu Laimdotu Mustermani, jo viņa bija... Uzzināt vairāk »

Jānis Gustsons

Jānis Gustsons Ugunsdzēsējs, izmeklētājs, izpletņlēcējs Es izvēlējos savu vectēvu - Jāni Gustonu, jo viņš ir mūsu dzimtas paraugs. Viņa personība,... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija