X
Auguste Eglentāle

Auguste Eglentāle

Pavāre

Auguste Eglentāle (dzimusi 1883. gada 9. februārī, mirusi 1967. gada 11. maijā) ir atstājusi atmiņas stāstus un pierādījumus par laikiem, kad vēl rakstība bija cita un cilvēku savstarpējās attiecības bija augstāk vērtētas. Auguste Eglentāle strādāja pie grāfa Nolkena Reņģes muižā. Viņas pienākums bija vārīt ēst. Augustei bija dažādu atmiņu par to, kā dzīve ritēja pie grāfiem.

Laikā, kad cilvēku savstarpējās attiecības visbiežāk balstās uz elektroniskām ierīcēm, kur valoda ir bezemocionāla, ir vērts redzēt, kā kādreiz šī saskarsme ir notikusi. Cilvēki ir aizmirsuši, kā izrādīt emocijas, līdz ar to ir vērts atskatīties uz taustāmām vēstulēm, kur emociju izpausme jūtama katrā vārdā, un redzēt, cik ļoti ir mainījusies rakstība un dzīves vērtības. Dzīves stāsts ar ieskatu vēstulēs ir vērtīgākais veids, kā izjust valodas un attieksmes izmaiņas gadsimta laikā.

Saistītie faili


Darba autors
Līva Gundega Ermansone

Skaties citus darbus

Valda Dorša

Valda Dorša Skolotāja Es izvēlējos rakstīt par skolotāju Valdu Doršu, jo viņa ir ieguldījusi 55 gadus skolā kā... Uzzināt vairāk »

Egils Jucevičs

Egils Jucevičs Fizikas skolotājs Mēs ikkatrs varam lepoties ar šādiem iedvesmojošiem tēliem kā fizikas skolotājs Egils... Uzzināt vairāk »

Artūrs Veckalniņš

Artūrs Veckalniņš Latviešu strēlnieks, Zaļās Artura grupas vadonis un komandieris, vēlāk 9.Madonas aizsargu pulka komandieris Šis cilvēks-dārgums ir no manas dzimtas, precīzāk mans vecvecvectēvs un es vēlējos viņa... Uzzināt vairāk »

Juris Raķis

Juris Raķis Gids, vēstures pētnieks, kolekcionārs Mēs izvēlējāmies veidot darbu par Juri Raķi, jo uzskatām, ka viņš ir viens no Liepājas... Uzzināt vairāk »

Silva Linarte

Silva Linarte Māksliniece, pedagoģe un novadpētniece Mēs izvēlējāmies Silvu Linarti, lai pastāstītu par viņas nozīmīgo ieguldījumu Daugavpils... Uzzināt vairāk »

Ernests Laumanis

Ernests Laumanis Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija