X
Auguste Eglentāle

Auguste Eglentāle

Pavāre

Auguste Eglentāle (dzimusi 1883. gada 9. februārī, mirusi 1967. gada 11. maijā) ir atstājusi atmiņas stāstus un pierādījumus par laikiem, kad vēl rakstība bija cita un cilvēku savstarpējās attiecības bija augstāk vērtētas. Auguste Eglentāle strādāja pie grāfa Nolkena Reņģes muižā. Viņas pienākums bija vārīt ēst. Augustei bija dažādu atmiņu par to, kā dzīve ritēja pie grāfiem.

Laikā, kad cilvēku savstarpējās attiecības visbiežāk balstās uz elektroniskām ierīcēm, kur valoda ir bezemocionāla, ir vērts redzēt, kā kādreiz šī saskarsme ir notikusi. Cilvēki ir aizmirsuši, kā izrādīt emocijas, līdz ar to ir vērts atskatīties uz taustāmām vēstulēm, kur emociju izpausme jūtama katrā vārdā, un redzēt, cik ļoti ir mainījusies rakstība un dzīves vērtības. Dzīves stāsts ar ieskatu vēstulēs ir vērtīgākais veids, kā izjust valodas un attieksmes izmaiņas gadsimta laikā.

Saistītie faili


Darba autors
Līva Gundega Ermansone

Skaties citus darbus

Lavīze Pūce-Aldzere

Lavīze Pūce-Aldzere Vieglatlēte, trenere Mans novada dārgums ir mana ģimene, bet šoreiz es izvēlējos rakstīt par manu vecvecmāmiņu... Uzzināt vairāk »

Georgs Fjodorovs

Georgs Fjodorovs Skolotājs un skautu vienības atjaunotājs Mēs sagatavojām projektu par vietējo skolotāju, kas Cesvainē atjaunoja 42. skautu vienību &ndash... Uzzināt vairāk »

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks Josifs Ročko ir ļoti interesants cilvēks, kurš ir ebreju vestures glabatājs Latgalē. Uzzināt vairāk »

Amālija Pūtele

Amālija Pūtele Šuvēja Veidot darbu par Amāliju izlēmu, jo es viņu varētu saukt par savu vecvecmāmiņu, kaut arī man ar... Uzzināt vairāk »

Genovefa Barkovska

Genovefa Barkovska Vēsturniece Genovefa Barkovska ir ļoti aktīva Latvijas pilsone visas savas dzīves garumā: vēsturniece,... Uzzināt vairāk »

Ilona Saverasa

Ilona Saverasa Skolotāja Ilona Saverasa ir vienkārša sieviete no Burtniekiem. Tomēr viņa veic lielisku un ļoti... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija