X
Astrīda Petaško

Astrīda Petaško

Pedagoģe un logopēde

Ejot garām mūsu skolas vēstures foto galerijai un viesojoties skolas muzejā, mūsu uzmanību piesaistīja melnbalta jaunas ģimnāzistes fotogrāfija. Šī fotogrāfija radīja vēlmi noskaidrot, kas ir šī meitene un kāpēc tieši viņas bildei ir atvēlēta vieta mūsu skolas vēsturisko fotogrāfiju galerijā. Tādēļ vērsāmies pie mūsu vēstures skolotājas Zigrīdas Rusiņas. Izrādījās, ka šī meitene – Astrīda Petaško – vienkārša skolas absolvente, bet ir devusi nozīmīgu ieguldījumu mūsu skolas attīstībā, izpētot un publicējot izglītības iestādes vēsturi divās grāmatās un izveidojot mūsu skolas muzeju, kā arī vairākus gadus darbojās kā vienīgā Daugavpils logopēde, tādejādi sniedzot savu devumu daugavpiliešu valodas labskanīgumam. Mēs bijām pārsteigti, ka tik daudzas ikdienišķas un pašsaprotamas lietas, ar kurām lepojas mūsu skola un arī pilsēta, ir tieši Astrīdas un viņas ģimenes ieguldītā darba rezultāts.Darba autors
Juris Antoņevičs, Liene Nitiša un Santa Zariņa

Skaties citus darbus

Valda un Veniamins Buzijani

Valda un Veniamins Buzijani Zobārsti Atsaucīgi un profesionāli zobārsti, pie kuriem labo zobus visa mana ģimene. Valda un Veniamins... Uzzināt vairāk »

Staņislavs Prikulis

Staņislavs Prikulis Priesteris Staņislavs Prikulis, Baltinavas katoļu baznīcas priesteris, aktīvs gaidu un skautu kustības... Uzzināt vairāk »

Jānis Gipters

Jānis Gipters Autovadītājs Aktīvs sabiedriskais darbinieks, 1991. gada barikāžu dalībnieks, kāzu muzikants un Latvijas... Uzzināt vairāk »

Zigrīda Dirnēna

Zigrīda Dirnēna Pensionāre, ārste Stāsts ir par manu vecmāmiņu un viņas dzīves grūtībām un sasniegumiem. Uzzināt vairāk »

Zalmans Jakubs

Zalmans Jakubs Novadpētnieks Zalmans Jakubs gandrīz 50 gadus pētīja Daugavpils vēsturi. Viņam izdevās savākt pilnīgu... Uzzināt vairāk »

Artūrs Veckalniņš

Artūrs Veckalniņš Latviešu strēlnieks, Zaļās Artura grupas vadonis un komandieris, vēlāk 9.Madonas aizsargu pulka komandieris Šis cilvēks-dārgums ir no manas dzimtas, precīzāk mans vecvecvectēvs un es vēlējos viņa... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija