X
Astrīda Petaško

Astrīda Petaško

Pedagoģe un logopēde

Ejot garām mūsu skolas vēstures foto galerijai un viesojoties skolas muzejā, mūsu uzmanību piesaistīja melnbalta jaunas ģimnāzistes fotogrāfija. Šī fotogrāfija radīja vēlmi noskaidrot, kas ir šī meitene un kāpēc tieši viņas bildei ir atvēlēta vieta mūsu skolas vēsturisko fotogrāfiju galerijā. Tādēļ vērsāmies pie mūsu vēstures skolotājas Zigrīdas Rusiņas. Izrādījās, ka šī meitene – Astrīda Petaško – vienkārša skolas absolvente, bet ir devusi nozīmīgu ieguldījumu mūsu skolas attīstībā, izpētot un publicējot izglītības iestādes vēsturi divās grāmatās un izveidojot mūsu skolas muzeju, kā arī vairākus gadus darbojās kā vienīgā Daugavpils logopēde, tādejādi sniedzot savu devumu daugavpiliešu valodas labskanīgumam. Mēs bijām pārsteigti, ka tik daudzas ikdienišķas un pašsaprotamas lietas, ar kurām lepojas mūsu skola un arī pilsēta, ir tieši Astrīdas un viņas ģimenes ieguldītā darba rezultāts.Darba autors
Juris Antoņevičs, Liene Nitiša un Santa Zariņa

Skaties citus darbus

Valda un Veniamins Buzijani

Valda un Veniamins Buzijani Zobārsti Atsaucīgi un profesionāli zobārsti, pie kuriem labo zobus visa mana ģimene. Valda un Veniamins... Uzzināt vairāk »

Zalmans Jakubs

Zalmans Jakubs Novadpētnieks Zalmans Jakubs gandrīz 50 gadus pētīja Daugavpils vēsturi. Viņam izdevās savākt pilnīgu... Uzzināt vairāk »

Gvido Šalms

Gvido Šalms Treneris, skolotājs, pulciņu vadītājs, sportists, mentors Es uzsaktu, ka Gvido Šalms ir Latvijas dārgums, jo ļoti daudz savu laiku pavada kopā ar... Uzzināt vairāk »

Aleksandrs Stepanovs

Aleksandrs Stepanovs Gaisa Spēku komandieris, pulkveižleitnants Es izvēlējos veidot projektu par Aleksandru Stepanovu, jo, manuprāt, tā ir spoža personība.... Uzzināt vairāk »

Vladislavs Locs

Vladislavs Locs Rakstnieks, redaktors, grāmatu izdevējs Šogad apritēja 105 gadi kopš dzimis latgaļu grāmatu izdevējs Vladislavs Lōcs.... Uzzināt vairāk »

Jānis Jānis

Jānis Jānis Diriģents Jānis Lauris bija mans vec-vec-vectēvs, kurš aizvadīja 82 gadu garu mūžu kā diriģents un... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija