X
Astrīda Petaško

Astrīda Petaško

Pedagoģe un logopēde

Ejot garām mūsu skolas vēstures foto galerijai un viesojoties skolas muzejā, mūsu uzmanību piesaistīja melnbalta jaunas ģimnāzistes fotogrāfija. Šī fotogrāfija radīja vēlmi noskaidrot, kas ir šī meitene un kāpēc tieši viņas bildei ir atvēlēta vieta mūsu skolas vēsturisko fotogrāfiju galerijā. Tādēļ vērsāmies pie mūsu vēstures skolotājas Zigrīdas Rusiņas. Izrādījās, ka šī meitene – Astrīda Petaško – vienkārša skolas absolvente, bet ir devusi nozīmīgu ieguldījumu mūsu skolas attīstībā, izpētot un publicējot izglītības iestādes vēsturi divās grāmatās un izveidojot mūsu skolas muzeju, kā arī vairākus gadus darbojās kā vienīgā Daugavpils logopēde, tādejādi sniedzot savu devumu daugavpiliešu valodas labskanīgumam. Mēs bijām pārsteigti, ka tik daudzas ikdienišķas un pašsaprotamas lietas, ar kurām lepojas mūsu skola un arī pilsēta, ir tieši Astrīdas un viņas ģimenes ieguldītā darba rezultāts.Darba autors
Juris Antoņevičs, Liene Nitiša un Santa Zariņa

Skaties citus darbus

Agris Robežnieks

Agris Robežnieks NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris Skolotāja uzaicināja mani piedalīties konkursā, un es izvēlējos rakstīt par savu tēti. Es viņu... Uzzināt vairāk »

Silva Linarte

Silva Linarte Māksliniece, pedagoģe un novadpētniece Mēs izvēlējāmies Silvu Linarti, lai pastāstītu par viņas nozīmīgo ieguldījumu Daugavpils... Uzzināt vairāk »

Anna Jesemčika

Anna Jesemčika Viesdocente (Mg.oec.), ekonomiste, grāmatvede, zvērināta revidente Mēs izvēlējāmies zvērinātu revidentu, viesdocentu Ekonomikas un sabiedrības attīstības... Uzzināt vairāk »

Mirdza Lībiete

Mirdza Lībiete Bijusī latviešu valodas un literatūras skolotāja, tagad pensionāre Skolotāja pēc sirds aicinājuma, Rencēnu skolas absolvente, inteliģenta, vispusīga un atsaucīga.... Uzzināt vairāk »

Staņislavs Prikulis

Staņislavs Prikulis Priesteris Staņislavs Prikulis, Baltinavas katoļu baznīcas priesteris, aktīvs gaidu un skautu kustības... Uzzināt vairāk »

Andris Linde

Andris Linde Mākslinieks- noformētājs, bijušais Suntažu vidusskolas skolotājs Ir svarīgi novērtēt cilvēkus un viņu paveikto darbu. Bieži vien cilvēki tiek novērtēti un... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija