X
Astrīda Petaško

Astrīda Petaško

Pedagoģe un logopēde

Ejot garām mūsu skolas vēstures foto galerijai un viesojoties skolas muzejā, mūsu uzmanību piesaistīja melnbalta jaunas ģimnāzistes fotogrāfija. Šī fotogrāfija radīja vēlmi noskaidrot, kas ir šī meitene un kāpēc tieši viņas bildei ir atvēlēta vieta mūsu skolas vēsturisko fotogrāfiju galerijā. Tādēļ vērsāmies pie mūsu vēstures skolotājas Zigrīdas Rusiņas. Izrādījās, ka šī meitene – Astrīda Petaško – vienkārša skolas absolvente, bet ir devusi nozīmīgu ieguldījumu mūsu skolas attīstībā, izpētot un publicējot izglītības iestādes vēsturi divās grāmatās un izveidojot mūsu skolas muzeju, kā arī vairākus gadus darbojās kā vienīgā Daugavpils logopēde, tādejādi sniedzot savu devumu daugavpiliešu valodas labskanīgumam. Mēs bijām pārsteigti, ka tik daudzas ikdienišķas un pašsaprotamas lietas, ar kurām lepojas mūsu skola un arī pilsēta, ir tieši Astrīdas un viņas ģimenes ieguldītā darba rezultāts.Darba autors
Juris Antoņevičs, Liene Nitiša un Santa Zariņa

Skaties citus darbus

Asma Greidiņa

Asma Greidiņa Pensionāre Asma Greidiņa ir mana vecmāmiņa un Cesvaines lauku teritorijas apdzīvotajā vietā Kraukļos... Uzzināt vairāk »

Aivars Pelšs

Aivars Pelšs Zemnieks Mans tētis ir vienkāršs cilvēks. Viņš nebaidās darba vai grūtības. Viņš mīl... Uzzināt vairāk »

Juris Raķis

Juris Raķis Gids, vēstures pētnieks, kolekcionārs Mēs izvēlējāmies veidot darbu par Juri Raķi, jo uzskatām, ka viņš ir viens no Liepājas... Uzzināt vairāk »

Daina Sirmā

Daina Sirmā Dzejniece un skolotāja Daina Sirmā, manuprāt, ir izcila personība. Dzirdēju daudzu skolotāju un skolēnu pozitīvās... Uzzināt vairāk »

Lūcija Preise

Lūcija Preise Vienkārša dzimteni mīloša latviete Mēs gribam pastāstīt par Lūciju Preisi – vienkāršu latvieti, kuras mūža 15 gadi... Uzzināt vairāk »

Agris Robežnieks

Agris Robežnieks NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris Skolotāja uzaicināja mani piedalīties konkursā, un es izvēlējos rakstīt par savu tēti. Es viņu... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija