X
Artūrs Veckalniņš

Artūrs Veckalniņš

Latviešu strēlnieks, Zaļās Artura grupas vadonis un komandieris, vēlāk 9.Madonas aizsargu pulka komandieris

Šis cilvēks-dārgums ir no manas dzimtas, precīzāk mans vecvecvectēvs un es vēlējos viņa padarīto darbu un sevis ziedošanu Latvijai parādīt visiem Latvijas iedzīvotājiem! Jo tādu clvēku kā viņš, Artūra Veckalniņa, nav daudz Latvijā, viņš bija unikāls cilvēks, kas Latvijas labā izdarīja daudz. Viņš, manuprāt, ir liels Latvijas dārgums un viņam ir jākļūst zināmam visā Latvijā. Darba veikšanā es izmantotu atmiņu pierakstu, kurā tika pierakstītas Mareka Kairēna(Artūra Veckalniņa mazmazdēla) atmiņas par Artūru Veckalniņu. Vēl tika izmantotas bildesi no personīgā arhīva. Žurnāla Tēvijas Sargs 2016.gada marta numurs, kā arī grāmata no personīgā arhīva- A.Erss-Krusts ceļmalā.

Saistītie faili


Darba autors
Krista Kīna

Skaties citus darbus

Solveiga Pētersone

Solveiga Pētersone Folkloras skolotāja Mūsu Latvijas dārgums ir Solveiga Pētersone, jo viņa ir tā, kura vēl joprojām izkopj ... Uzzināt vairāk »

Vija Valdmane

Vija Valdmane Ārlavas pansijas darbiniece Es izvēlējos pastāstīt par Viju Valdmani, jo viņa savu darbu dara profesionāli, bet ar sirsnību un... Uzzināt vairāk »

Staņislava Kalniņa

Staņislava Kalniņa Skolotāja un koru vadītāja Es šo cilvēku izvēlējos tāpēc, ka vairāk kā 7 gadus dziedāju Staņislavas Kalniņas... Uzzināt vairāk »

Vladislavs Locs

Vladislavs Locs Rakstnieks, redaktors, grāmatu izdevējs Šogad apritēja 105 gadi kopš dzimis latgaļu grāmatu izdevējs Vladislavs Lōcs.... Uzzināt vairāk »

Astrīda Červinska

Astrīda Červinska Autobusa kasiere Mēs izvēlējāmies Astrīdi Červinsku, jo viņa mūsu ģimenei ir ļoti nozīmīga, rādot paraugu par... Uzzināt vairāk »

Marta un Reinholds Kučeri Zemnieki Mūsu vecvecmāmiņa Marta Kučere (Dansone) dzimusi 1918. gada  1.aprīlī ... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija