X
Artūrs Veckalniņš

Artūrs Veckalniņš

Latviešu strēlnieks, Zaļās Artura grupas vadonis un komandieris, vēlāk 9.Madonas aizsargu pulka komandieris

Šis cilvēks-dārgums ir no manas dzimtas, precīzāk mans vecvecvectēvs un es vēlējos viņa padarīto darbu un sevis ziedošanu Latvijai parādīt visiem Latvijas iedzīvotājiem! Jo tādu clvēku kā viņš, Artūra Veckalniņa, nav daudz Latvijā, viņš bija unikāls cilvēks, kas Latvijas labā izdarīja daudz. Viņš, manuprāt, ir liels Latvijas dārgums un viņam ir jākļūst zināmam visā Latvijā. Darba veikšanā es izmantotu atmiņu pierakstu, kurā tika pierakstītas Mareka Kairēna(Artūra Veckalniņa mazmazdēla) atmiņas par Artūru Veckalniņu. Vēl tika izmantotas bildesi no personīgā arhīva. Žurnāla Tēvijas Sargs 2016.gada marta numurs, kā arī grāmata no personīgā arhīva- A.Erss-Krusts ceļmalā.

Saistītie faili


Darba autors
Krista Kīna

Skaties citus darbus

Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis Tēlnieks Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu... Uzzināt vairāk »

Aloizijs Broks

Aloizijs Broks Garīdznieks, skolu direktors un tulkotājs Aloizijs Broks ir Latvijas un Aglonas dārgums, jo ir veicinājis novada uzplaukumu - izveidojis 2... Uzzināt vairāk »

Vladislavs Locs

Vladislavs Locs Rakstnieks, redaktors, grāmatu izdevējs Šogad apritēja 105 gadi kopš dzimis latgaļu grāmatu izdevējs Vladislavs Lōcs.... Uzzināt vairāk »

Ernests Laumanis

Ernests Laumanis Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas... Uzzināt vairāk »

Daina Sirmā

Daina Sirmā Dzejniece un skolotāja Daina Sirmā, manuprāt, ir izcila personība. Dzirdēju daudzu skolotāju un skolēnu pozitīvās... Uzzināt vairāk »

Jānis Gustsons

Jānis Gustsons Ugunsdzēsējs, izmeklētājs, izpletņlēcējs Es izvēlējos savu vectēvu - Jāni Gustonu, jo viņš ir mūsu dzimtas paraugs. Viņa personība,... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija