X
Artūrs Veckalniņš

Artūrs Veckalniņš

Latviešu strēlnieks, Zaļās Artura grupas vadonis un komandieris, vēlāk 9.Madonas aizsargu pulka komandieris

Šis cilvēks-dārgums ir no manas dzimtas, precīzāk mans vecvecvectēvs un es vēlējos viņa padarīto darbu un sevis ziedošanu Latvijai parādīt visiem Latvijas iedzīvotājiem! Jo tādu clvēku kā viņš, Artūra Veckalniņa, nav daudz Latvijā, viņš bija unikāls cilvēks, kas Latvijas labā izdarīja daudz. Viņš, manuprāt, ir liels Latvijas dārgums un viņam ir jākļūst zināmam visā Latvijā. Darba veikšanā es izmantotu atmiņu pierakstu, kurā tika pierakstītas Mareka Kairēna(Artūra Veckalniņa mazmazdēla) atmiņas par Artūru Veckalniņu. Vēl tika izmantotas bildesi no personīgā arhīva. Žurnāla Tēvijas Sargs 2016.gada marta numurs, kā arī grāmata no personīgā arhīva- A.Erss-Krusts ceļmalā.

Saistītie faili


Darba autors
Krista Kīna

Skaties citus darbus

Staņislava Kalniņa

Staņislava Kalniņa Skolotāja un koru vadītāja Es šo cilvēku izvēlējos tāpēc, ka vairāk kā 7 gadus dziedāju Staņislavas Kalniņas... Uzzināt vairāk »

Jūlijs Lūsis

Jūlijs Lūsis Virvju vijējs Es izvēlējos savu vecvecvectēvu, jo es par viņu nekad nebiju dzirdējusi. Un mani ļoti ieinteresēja... Uzzināt vairāk »

Velta Kaņepēja

Velta Kaņepēja Pensionāre Veltu Kaņepēju izvēlējāmies, jo personīgi pazīstam (viņa ir mūsu Omīte). Esam daudz... Uzzināt vairāk »

Astrīda Petaško

Astrīda Petaško Pedagoģe un logopēde Ejot garām mūsu skolas vēstures foto galerijai un viesojoties skolas muzejā, mūsu uzmanību... Uzzināt vairāk »

Jānis Gustsons

Jānis Gustsons Ugunsdzēsējs, izmeklētājs, izpletņlēcējs Es izvēlējos savu vectēvu - Jāni Gustonu, jo viņš ir mūsu dzimtas paraugs. Viņa personība,... Uzzināt vairāk »

Aleksandrs Vasiļevskis

Aleksandrs Vasiļevskis Kordiriģents Izvēlējos šo cilvēku, jo mana ikdiena arī saistās ar mūziku. Labprāt apmeklēju kori un... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija