X
Artūrs Veckalniņš

Artūrs Veckalniņš

Latviešu strēlnieks, Zaļās Artura grupas vadonis un komandieris, vēlāk 9.Madonas aizsargu pulka komandieris

Šis cilvēks-dārgums ir no manas dzimtas, precīzāk mans vecvecvectēvs un es vēlējos viņa padarīto darbu un sevis ziedošanu Latvijai parādīt visiem Latvijas iedzīvotājiem! Jo tādu clvēku kā viņš, Artūra Veckalniņa, nav daudz Latvijā, viņš bija unikāls cilvēks, kas Latvijas labā izdarīja daudz. Viņš, manuprāt, ir liels Latvijas dārgums un viņam ir jākļūst zināmam visā Latvijā. Darba veikšanā es izmantotu atmiņu pierakstu, kurā tika pierakstītas Mareka Kairēna(Artūra Veckalniņa mazmazdēla) atmiņas par Artūru Veckalniņu. Vēl tika izmantotas bildesi no personīgā arhīva. Žurnāla Tēvijas Sargs 2016.gada marta numurs, kā arī grāmata no personīgā arhīva- A.Erss-Krusts ceļmalā.

Saistītie faili


Darba autors
Krista Kīna

Skaties citus darbus

Amālija Pūtele

Amālija Pūtele Šuvēja Veidot darbu par Amāliju izlēmu, jo es viņu varētu saukt par savu vecvecmāmiņu, kaut arī man ar... Uzzināt vairāk »

Lūcija Preise

Lūcija Preise Vienkārša dzimteni mīloša latviete Mēs gribam pastāstīt par Lūciju Preisi – vienkāršu latvieti, kuras mūža 15 gadi... Uzzināt vairāk »

Astrīda Červinska

Astrīda Červinska Autobusa kasiere Mēs izvēlējāmies Astrīdi Červinsku, jo viņa mūsu ģimenei ir ļoti nozīmīga, rādot paraugu par... Uzzināt vairāk »

Solveiga Pētersone

Solveiga Pētersone Folkloras skolotāja Mūsu Latvijas dārgums ir Solveiga Pētersone, jo viņa ir tā, kura vēl joprojām izkopj ... Uzzināt vairāk »

Lūcija un Vitālijs  Rancāni

Lūcija un Vitālijs Rancāni pašlaik pensionāri „Nevis slinkojot un pūstot tautu labā godā ceļ’“ - šie Jura Alunāna vārdi... Uzzināt vairāk »

Arnolds Treide

Arnolds Treide Politiski represētais un bijušais Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētājs. Šobrīd ir kluba dalībnieks. No 1957. līdz 1986.gadam motoru atslēdznieku brigadieris Liepājā. Mēs izvēlējāmies rakstīt par Arnoldu Treidi, jo: - Viņš bija izsūtīts 16 gadus un,... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija