X
Arnolds Treide

Arnolds Treide

Politiski represētais un bijušais Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētājs. Šobrīd ir kluba dalībnieks. No 1957. līdz 1986.gadam motoru atslēdznieku brigadieris Liepājā.

Mēs izvēlējāmies rakstīt par Arnoldu Treidi, jo: - Viņš bija izsūtīts 16 gadus un, atgriežoties mājās, 1957.gadā, viņš nepadevās Padomju varai. - Lai saliedētu represētos, izveidoja Liepājas Politiski represēto klubu un vēl šobrīd, 90 gadu vecumā, aktīvi piedalās pasākumos un iesaistās skolēnu patriotiskajā audzināšanā. - Aktīvs dalībnieks Latvijas brīvības atgūšanā, piedalījās Latvijas Tautas frontē. - Par savu lielo ieguldījumu sabiedriskajā darbībā un skolu jaunatnes nacionāli patriotiskajā audzināšanā saņēmis gan Triju Zvaigžņu ordeņa goda zīmi, gan arī viņam tika piešķirts ''Goda liepājnieks 2011'' tituls. Mēs uzskatām, ka Arnolds Treide ir izcils piemērs Latvijas tautas nesalaužamajam garam. Bez cilvēkiem kā Arnolds Treide nebūtu mūsu neatkarīgā Latvija! Informāciju meklējām gan interneta vietnēs, gan grāmatās. Lai vairāk uzzinātu par Arnoldu Treidi, devāmies uz Liepājas muzeja filiāli un runājām ar vēsturnieci Sandru Šēniņu.Darba autors
Nikola Anna Pelnēna, Maija Ose

Skaties citus darbus

Anna Jesemčika

Anna Jesemčika Viesdocente (Mg.oec.), ekonomiste, grāmatvede, zvērināta revidente Mēs izvēlējāmies zvērinātu revidentu, viesdocentu Ekonomikas un sabiedrības attīstības... Uzzināt vairāk »

Kārlis Bērziņš

Kārlis Bērziņš Pensionārs Mēs izvēlējāmies stāstīt par Kārli Bērziņu, jo viņš ir mūsu vecvecāku paziņa. Uzzinot... Uzzināt vairāk »

Pokromoviču ģimene

Pokromoviču ģimene Dzimtas apraksts Mana dzimta ir daļa no manis, daļa no valsts, daļa no vēstures. Autors vēlējās uzzināt vairāk... Uzzināt vairāk »

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks Josifs Ročko ir ļoti interesants cilvēks, kurš ir ebreju vestures glabatājs Latgalē. Uzzināt vairāk »

Aivars Pelšs

Aivars Pelšs Zemnieks Mans tētis ir vienkāršs cilvēks. Viņš nebaidās darba vai grūtības. Viņš mīl... Uzzināt vairāk »

Gvido Šalms

Gvido Šalms Treneris, skolotājs, pulciņu vadītājs, sportists, mentors Es uzsaktu, ka Gvido Šalms ir Latvijas dārgums, jo ļoti daudz savu laiku pavada kopā ar... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija