X
Arnolds Treide

Arnolds Treide

Politiski represētais un bijušais Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētājs. Šobrīd ir kluba dalībnieks. No 1957. līdz 1986.gadam motoru atslēdznieku brigadieris Liepājā.

Mēs izvēlējāmies rakstīt par Arnoldu Treidi, jo: - Viņš bija izsūtīts 16 gadus un, atgriežoties mājās, 1957.gadā, viņš nepadevās Padomju varai. - Lai saliedētu represētos, izveidoja Liepājas Politiski represēto klubu un vēl šobrīd, 90 gadu vecumā, aktīvi piedalās pasākumos un iesaistās skolēnu patriotiskajā audzināšanā. - Aktīvs dalībnieks Latvijas brīvības atgūšanā, piedalījās Latvijas Tautas frontē. - Par savu lielo ieguldījumu sabiedriskajā darbībā un skolu jaunatnes nacionāli patriotiskajā audzināšanā saņēmis gan Triju Zvaigžņu ordeņa goda zīmi, gan arī viņam tika piešķirts ''Goda liepājnieks 2011'' tituls. Mēs uzskatām, ka Arnolds Treide ir izcils piemērs Latvijas tautas nesalaužamajam garam. Bez cilvēkiem kā Arnolds Treide nebūtu mūsu neatkarīgā Latvija! Informāciju meklējām gan interneta vietnēs, gan grāmatās. Lai vairāk uzzinātu par Arnoldu Treidi, devāmies uz Liepājas muzeja filiāli un runājām ar vēsturnieci Sandru Šēniņu.Darba autors
Nikola Anna Pelnēna, Maija Ose

Skaties citus darbus

Andris Linde

Andris Linde Mākslinieks- noformētājs, bijušais Suntažu vidusskolas skolotājs Ir svarīgi novērtēt cilvēkus un viņu paveikto darbu. Bieži vien cilvēki tiek novērtēti un... Uzzināt vairāk »

Uldis Godainis

Uldis Godainis IT speciālists, mūziķis Šogad Latvijai paliek 100, tādēļ es nolēmu pajautāt savai ģimenei par viņu ieguldījumu... Uzzināt vairāk »

Ernests Laumanis

Ernests Laumanis Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas... Uzzināt vairāk »

Mārtiņš Birnis Mūzikas un pūšaminstrumentu pedagogs, orķestru diriģents un komponists Vēlos pastāstīt par šo mūziķi, jo plašākai Latvijas sabiedrībai Mārtiņ&scaron... Uzzināt vairāk »

Valda Dorša

Valda Dorša Skolotāja Es izvēlējos rakstīt par skolotāju Valdu Doršu, jo viņa ir ieguldījusi 55 gadus skolā kā... Uzzināt vairāk »

Jānis Gipters

Jānis Gipters Autovadītājs Aktīvs sabiedriskais darbinieks, 1991. gada barikāžu dalībnieks, kāzu muzikants un Latvijas... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija