X
Arnolds Treide

Arnolds Treide

Politiski represētais un bijušais Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētājs. Šobrīd ir kluba dalībnieks. No 1957. līdz 1986.gadam motoru atslēdznieku brigadieris Liepājā.

Mēs izvēlējāmies rakstīt par Arnoldu Treidi, jo: - Viņš bija izsūtīts 16 gadus un, atgriežoties mājās, 1957.gadā, viņš nepadevās Padomju varai. - Lai saliedētu represētos, izveidoja Liepājas Politiski represēto klubu un vēl šobrīd, 90 gadu vecumā, aktīvi piedalās pasākumos un iesaistās skolēnu patriotiskajā audzināšanā. - Aktīvs dalībnieks Latvijas brīvības atgūšanā, piedalījās Latvijas Tautas frontē. - Par savu lielo ieguldījumu sabiedriskajā darbībā un skolu jaunatnes nacionāli patriotiskajā audzināšanā saņēmis gan Triju Zvaigžņu ordeņa goda zīmi, gan arī viņam tika piešķirts ''Goda liepājnieks 2011'' tituls. Mēs uzskatām, ka Arnolds Treide ir izcils piemērs Latvijas tautas nesalaužamajam garam. Bez cilvēkiem kā Arnolds Treide nebūtu mūsu neatkarīgā Latvija! Informāciju meklējām gan interneta vietnēs, gan grāmatās. Lai vairāk uzzinātu par Arnoldu Treidi, devāmies uz Liepājas muzeja filiāli un runājām ar vēsturnieci Sandru Šēniņu.Darba autors
Nikola Anna Pelnēna, Maija Ose

Skaties citus darbus

Aina Zvirbule

Aina Zvirbule Skolotāja Skolotāja visu savu darba mūžu veltījusi vienai profesijai un vienai darba vietai. Viņas audzināmo... Uzzināt vairāk »

Elza Zariņa

Elza Zariņa Keramiķe Šī māksliniece ir manas vecvecmāmiņas māsa, kura visa mūža darba mantojumu ir atstājusi... Uzzināt vairāk »

Līga Kronberga

Līga Kronberga Pensionēta skolotāja, novadpētniece un patriote Es izvēlējos Līgu Kronbergu, jo lai gan viņa savā dzīvē ir daudz ko izdarījusi, atzinība ir... Uzzināt vairāk »

Marta un Reinholds Kučeri Zemnieki Mūsu vecvecmāmiņa Marta Kučere (Dansone) dzimusi 1918. gada  1.aprīlī ... Uzzināt vairāk »

Genovefa Barkovska

Genovefa Barkovska Vēsturniece Genovefa Barkovska ir ļoti aktīva Latvijas pilsone visas savas dzīves garumā: vēsturniece,... Uzzināt vairāk »

Ligita Pelnika

Ligita Pelnika Matemātikas skolotāja, Izvaltas pagasta jauniešu deju kopas "Rudņa" vadītāja Ligita Pelnika ir Krāslavas pamatskolas matemātikas skolotāja un Izvaltas pagasta jauniešu deju... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija