X
Arnolds Treide

Arnolds Treide

Politiski represētais un bijušais Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētājs. Šobrīd ir kluba dalībnieks. No 1957. līdz 1986.gadam motoru atslēdznieku brigadieris Liepājā.

Mēs izvēlējāmies rakstīt par Arnoldu Treidi, jo: - Viņš bija izsūtīts 16 gadus un, atgriežoties mājās, 1957.gadā, viņš nepadevās Padomju varai. - Lai saliedētu represētos, izveidoja Liepājas Politiski represēto klubu un vēl šobrīd, 90 gadu vecumā, aktīvi piedalās pasākumos un iesaistās skolēnu patriotiskajā audzināšanā. - Aktīvs dalībnieks Latvijas brīvības atgūšanā, piedalījās Latvijas Tautas frontē. - Par savu lielo ieguldījumu sabiedriskajā darbībā un skolu jaunatnes nacionāli patriotiskajā audzināšanā saņēmis gan Triju Zvaigžņu ordeņa goda zīmi, gan arī viņam tika piešķirts ''Goda liepājnieks 2011'' tituls. Mēs uzskatām, ka Arnolds Treide ir izcils piemērs Latvijas tautas nesalaužamajam garam. Bez cilvēkiem kā Arnolds Treide nebūtu mūsu neatkarīgā Latvija! Informāciju meklējām gan interneta vietnēs, gan grāmatās. Lai vairāk uzzinātu par Arnoldu Treidi, devāmies uz Liepājas muzeja filiāli un runājām ar vēsturnieci Sandru Šēniņu.Darba autors
Nikola Anna Pelnēna, Maija Ose

Skaties citus darbus

Skaidrīte Feldmane

Skaidrīte Feldmane Bijusi grāmatvede un brigadiere lopkopībā Izvēlētā persona, par kuru esmu izvēlējusies veidot šo mājaslapu, ir mana vecmamma... Uzzināt vairāk »

Edīte Pagraba

Edīte Pagraba Pensionējusies matemātikas skolotāja Skolotājs ir cilvēks, kas pilnveido skolēnu kā pilnvērtīgu sabiedrības locekli, mācot viņam... Uzzināt vairāk »

Ernests Laumanis

Ernests Laumanis Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas... Uzzināt vairāk »

Jānis Jānis

Jānis Jānis Diriģents Jānis Lauris bija mans vec-vec-vectēvs, kurš aizvadīja 82 gadu garu mūžu kā diriģents un... Uzzināt vairāk »

Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis Tēlnieks Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu... Uzzināt vairāk »

Silva Linarte

Silva Linarte Māksliniece, pedagoģe un novadpētniece Mēs izvēlējāmies Silvu Linarti, lai pastāstītu par viņas nozīmīgo ieguldījumu Daugavpils... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija