X
Arnolds Treide

Arnolds Treide

Politiski represētais un bijušais Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētājs. Šobrīd ir kluba dalībnieks. No 1957. līdz 1986.gadam motoru atslēdznieku brigadieris Liepājā.

Mēs izvēlējāmies rakstīt par Arnoldu Treidi, jo: - Viņš bija izsūtīts 16 gadus un, atgriežoties mājās, 1957.gadā, viņš nepadevās Padomju varai. - Lai saliedētu represētos, izveidoja Liepājas Politiski represēto klubu un vēl šobrīd, 90 gadu vecumā, aktīvi piedalās pasākumos un iesaistās skolēnu patriotiskajā audzināšanā. - Aktīvs dalībnieks Latvijas brīvības atgūšanā, piedalījās Latvijas Tautas frontē. - Par savu lielo ieguldījumu sabiedriskajā darbībā un skolu jaunatnes nacionāli patriotiskajā audzināšanā saņēmis gan Triju Zvaigžņu ordeņa goda zīmi, gan arī viņam tika piešķirts ''Goda liepājnieks 2011'' tituls. Mēs uzskatām, ka Arnolds Treide ir izcils piemērs Latvijas tautas nesalaužamajam garam. Bez cilvēkiem kā Arnolds Treide nebūtu mūsu neatkarīgā Latvija! Informāciju meklējām gan interneta vietnēs, gan grāmatās. Lai vairāk uzzinātu par Arnoldu Treidi, devāmies uz Liepājas muzeja filiāli un runājām ar vēsturnieci Sandru Šēniņu.Darba autors
Nikola Anna Pelnēna, Maija Ose

Skaties citus darbus

Lavīze Pūce-Aldzere

Lavīze Pūce-Aldzere Vieglatlēte, trenere Mans novada dārgums ir mana ģimene, bet šoreiz es izvēlējos rakstīt par manu vecvecmāmiņu... Uzzināt vairāk »

Anna Jesemčika

Anna Jesemčika Viesdocente (Mg.oec.), ekonomiste, grāmatvede, zvērināta revidente Mēs izvēlējāmies zvērinātu revidentu, viesdocentu Ekonomikas un sabiedrības attīstības... Uzzināt vairāk »

Marta un Reinholds Kučeri Zemnieki Mūsu vecvecmāmiņa Marta Kučere (Dansone) dzimusi 1918. gada  1.aprīlī ... Uzzināt vairāk »

Kārlis Bērziņš

Kārlis Bērziņš Pensionārs Mēs izvēlējāmies stāstīt par Kārli Bērziņu, jo viņš ir mūsu vecvecāku paziņa. Uzzinot... Uzzināt vairāk »

Zigrīda Dirnēna

Zigrīda Dirnēna Pensionāre, ārste Stāsts ir par manu vecmāmiņu un viņas dzīves grūtībām un sasniegumiem. Uzzināt vairāk »

Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis Tēlnieks Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija