X
Andris Linde

Andris Linde

Mākslinieks- noformētājs, bijušais Suntažu vidusskolas skolotājs

Ir svarīgi novērtēt cilvēkus un viņu paveikto darbu. Bieži vien cilvēki tiek novērtēti un pieminēti tikai pēc viņu nāves, tāpēc es izvēlējos uzņemt video par cilvēku, kas ir starp mums. Andra Lindes ieguldījums Suntažu pagastā ir nenovērtējams. Viņš ir iemūžinājis Suntažu attīstību kopš 1961.gada, tādējādi veidojot mūsu pagasta vēsturi. Andris 50 gadus ir strādājis Suntažu vidusskolā par vizuālās mākslas un kultūras vēstures skolotāju. Viņš piedalās pagasta laikraksta veidošanā, izgatavo afišas, diplomus, atzinības rakstus gan Suntažu vidusskolai, gan kultūras namam un pagastam. Veidojot video par Andri Lindi, tika veiktas intervijas ar vairākiem cilvēkiem. Meklējot informāciju muzejā, es secināju, ka tur atrodamo informāciju ir noformējis un apkopojis, kā arī iemūžinājis Andris, tāpēc par viņu pašu tur nav atrodama nekāda informācija. Šis video ir tikai neliels ieskats Andra dzīvē un paveiktajos darbos. Es droši varu teikt, ka Andris Linde ir Suntažu Dārgums!Darba autors
Ilze Glaudiņa

Skaties citus darbus

Jānis Gipters

Jānis Gipters Autovadītājs Aktīvs sabiedriskais darbinieks, 1991. gada barikāžu dalībnieks, kāzu muzikants un Latvijas... Uzzināt vairāk »

Kārlis Bērziņš

Kārlis Bērziņš Pensionārs Mēs izvēlējāmies stāstīt par Kārli Bērziņu, jo viņš ir mūsu vecvecāku paziņa. Uzzinot... Uzzināt vairāk »

Gvido Šalms

Gvido Šalms Treneris, skolotājs, pulciņu vadītājs, sportists, mentors Es uzsaktu, ka Gvido Šalms ir Latvijas dārgums, jo ļoti daudz savu laiku pavada kopā ar... Uzzināt vairāk »

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks un muzeja veidotājs J. Ročko ir daudzpusīga persona, kuras galvenais dzīves darbs ir vēsturiskās atmiņas... Uzzināt vairāk »

Ilona Saverasa

Ilona Saverasa Skolotāja Ilona Saverasa ir vienkārša sieviete no Burtniekiem. Tomēr viņa veic lielisku un ļoti... Uzzināt vairāk »

Aleksandrs Stepanovs

Aleksandrs Stepanovs Gaisa Spēku komandieris, pulkveižleitnants Es izvēlējos veidot projektu par Aleksandru Stepanovu, jo, manuprāt, tā ir spoža personība.... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija