X
Andris Linde

Andris Linde

Mākslinieks- noformētājs, bijušais Suntažu vidusskolas skolotājs

Ir svarīgi novērtēt cilvēkus un viņu paveikto darbu. Bieži vien cilvēki tiek novērtēti un pieminēti tikai pēc viņu nāves, tāpēc es izvēlējos uzņemt video par cilvēku, kas ir starp mums. Andra Lindes ieguldījums Suntažu pagastā ir nenovērtējams. Viņš ir iemūžinājis Suntažu attīstību kopš 1961.gada, tādējādi veidojot mūsu pagasta vēsturi. Andris 50 gadus ir strādājis Suntažu vidusskolā par vizuālās mākslas un kultūras vēstures skolotāju. Viņš piedalās pagasta laikraksta veidošanā, izgatavo afišas, diplomus, atzinības rakstus gan Suntažu vidusskolai, gan kultūras namam un pagastam. Veidojot video par Andri Lindi, tika veiktas intervijas ar vairākiem cilvēkiem. Meklējot informāciju muzejā, es secināju, ka tur atrodamo informāciju ir noformējis un apkopojis, kā arī iemūžinājis Andris, tāpēc par viņu pašu tur nav atrodama nekāda informācija. Šis video ir tikai neliels ieskats Andra dzīvē un paveiktajos darbos. Es droši varu teikt, ka Andris Linde ir Suntažu Dārgums!Darba autors
Ilze Glaudiņa

Skaties citus darbus

Biruta Zvaigznīte

Biruta Zvaigznīte Pensionāre, grāmatu autore Biruta Zvaigznīte - sava novada patriote, pētījusi, izzinājusi, aprakstījusi savās grāmatās sava... Uzzināt vairāk »

Rasma Tipa

Rasma Tipa Pensionāre Es izvēlējos stāstīt par savu vecmammu - Rasmu Tipu. Neskatoties uz to, ka viņa tika deportēta uz... Uzzināt vairāk »

Laimdota Mustermane

Laimdota Mustermane Savā laikā bija skolotāja Es izvēlējos rakstīts dzīvesstāstu par savu vecvecmāmiņu Laimdotu Mustermani, jo viņa bija... Uzzināt vairāk »

Ilze  Dāve

Ilze Dāve Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore Ilzi Dāvi izvēlējos, jo viņa ir daudzpusīga un radoša personība Gaujienā. Viņa ir daudz... Uzzināt vairāk »

Valda un Veniamins Buzijani

Valda un Veniamins Buzijani Zobārsti Atsaucīgi un profesionāli zobārsti, pie kuriem labo zobus visa mana ģimene. Valda un Veniamins... Uzzināt vairāk »

Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis Tēlnieks Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija