X
Amālija Pūtele

Amālija Pūtele

Šuvēja

Veidot darbu par Amāliju izlēmu, jo es viņu varētu saukt par savu vecvecmāmiņu, kaut arī man ar viņu nav nekādas radniecības. Viņa palīdzēj manai vecmāmiņai izaudzināt manu mammu un viņas brāļus. Bet par dārgumu mūsu novadā viņu varētu dēvēt, jo šie nebija vienīgie cilvēki, kuriem viņa palīdzēja, tādi bja daudz, gan tie kuri pie viņas dzīvoja, gan kuriem deva darbu, gan kuriem vienkārši palīdzēj ar savām šūšanas prasmēm, par kurām vēl runā šodien, gan tie, kuri viņai uzticējās. Lai arī jau aptuveni 30 gadus Amālija vairs nav šajā pusē par viņu arvien atceras un stāsta.
Darba autors
Dita Liepiņa

Skaties citus darbus

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks Josifs Ročko ir ļoti interesants cilvēks, kurš ir ebreju vestures glabatājs Latgalē. Uzzināt vairāk »

Aloizijs Broks

Aloizijs Broks Garīdznieks, skolu direktors un tulkotājs Aloizijs Broks ir Latvijas un Aglonas dārgums, jo ir veicinājis novada uzplaukumu - izveidojis 2... Uzzināt vairāk »

Artūrs Veckalniņš

Artūrs Veckalniņš Latviešu strēlnieks, Zaļās Artura grupas vadonis un komandieris, vēlāk 9.Madonas aizsargu pulka komandieris Šis cilvēks-dārgums ir no manas dzimtas, precīzāk mans vecvecvectēvs un es vēlējos viņa... Uzzināt vairāk »

Staņislava Kalniņa

Staņislava Kalniņa Skolotāja un koru vadītāja Es šo cilvēku izvēlējos tāpēc, ka vairāk kā 7 gadus dziedāju Staņislavas Kalniņas... Uzzināt vairāk »

Andris Linde

Andris Linde Mākslinieks- noformētājs, bijušais Suntažu vidusskolas skolotājs Ir svarīgi novērtēt cilvēkus un viņu paveikto darbu. Bieži vien cilvēki tiek novērtēti un... Uzzināt vairāk »

Alma Kāle

Alma Kāle Gaviezes pagasta senlietu krātuves veidotāja un ilggadējā tās vadītāja Es vēlos pastāstīt par savu vecmāmiņu Almu Kāli. Viņas mūžs ir tik bagāts un krāsains kā... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija