X
Amālija Pūtele

Amālija Pūtele

Šuvēja

Veidot darbu par Amāliju izlēmu, jo es viņu varētu saukt par savu vecvecmāmiņu, kaut arī man ar viņu nav nekādas radniecības. Viņa palīdzēj manai vecmāmiņai izaudzināt manu mammu un viņas brāļus. Bet par dārgumu mūsu novadā viņu varētu dēvēt, jo šie nebija vienīgie cilvēki, kuriem viņa palīdzēja, tādi bja daudz, gan tie kuri pie viņas dzīvoja, gan kuriem deva darbu, gan kuriem vienkārši palīdzēj ar savām šūšanas prasmēm, par kurām vēl runā šodien, gan tie, kuri viņai uzticējās. Lai arī jau aptuveni 30 gadus Amālija vairs nav šajā pusē par viņu arvien atceras un stāsta.
Darba autors
Dita Liepiņa

Skaties citus darbus

Genovefa Barkovska

Genovefa Barkovska Vēsturniece Genovefa Barkovska ir ļoti aktīva Latvijas pilsone visas savas dzīves garumā: vēsturniece,... Uzzināt vairāk »

Agris Robežnieks

Agris Robežnieks NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris Skolotāja uzaicināja mani piedalīties konkursā, un es izvēlējos rakstīt par savu tēti. Es viņu... Uzzināt vairāk »

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks un muzeja veidotājs J. Ročko ir daudzpusīga persona, kuras galvenais dzīves darbs ir vēsturiskās atmiņas... Uzzināt vairāk »

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks Josifs Ročko ir ļoti interesants cilvēks, kurš ir ebreju vestures glabatājs Latgalē. Uzzināt vairāk »

Staņislavs Prikulis

Staņislavs Prikulis Priesteris Staņislavs Prikulis, Baltinavas katoļu baznīcas priesteris, aktīvs gaidu un skautu kustības... Uzzināt vairāk »

Ilona Saverasa

Ilona Saverasa Skolotāja Ilona Saverasa ir vienkārša sieviete no Burtniekiem. Tomēr viņa veic lielisku un ļoti... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija