X
Amālija Pūtele

Amālija Pūtele

Šuvēja

Veidot darbu par Amāliju izlēmu, jo es viņu varētu saukt par savu vecvecmāmiņu, kaut arī man ar viņu nav nekādas radniecības. Viņa palīdzēj manai vecmāmiņai izaudzināt manu mammu un viņas brāļus. Bet par dārgumu mūsu novadā viņu varētu dēvēt, jo šie nebija vienīgie cilvēki, kuriem viņa palīdzēja, tādi bja daudz, gan tie kuri pie viņas dzīvoja, gan kuriem deva darbu, gan kuriem vienkārši palīdzēj ar savām šūšanas prasmēm, par kurām vēl runā šodien, gan tie, kuri viņai uzticējās. Lai arī jau aptuveni 30 gadus Amālija vairs nav šajā pusē par viņu arvien atceras un stāsta.
Darba autors
Dita Liepiņa

Skaties citus darbus

Līga Kronberga

Līga Kronberga Pensionēta skolotāja, novadpētniece un patriote Es izvēlējos Līgu Kronbergu, jo lai gan viņa savā dzīvē ir daudz ko izdarījusi, atzinība ir... Uzzināt vairāk »

Aleksandrs Vasiļevskis

Aleksandrs Vasiļevskis Kordiriģents Izvēlējos šo cilvēku, jo mana ikdiena arī saistās ar mūziku. Labprāt apmeklēju kori un... Uzzināt vairāk »

Edīte Pagraba

Edīte Pagraba Pensionējusies matemātikas skolotāja Skolotājs ir cilvēks, kas pilnveido skolēnu kā pilnvērtīgu sabiedrības locekli, mācot viņam... Uzzināt vairāk »

Lūcija Preise

Lūcija Preise Vienkārša dzimteni mīloša latviete Mēs gribam pastāstīt par Lūciju Preisi – vienkāršu latvieti, kuras mūža 15 gadi... Uzzināt vairāk »

Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis Tēlnieks Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu... Uzzināt vairāk »

Jānis Gustsons

Jānis Gustsons Ugunsdzēsējs, izmeklētājs, izpletņlēcējs Es izvēlējos savu vectēvu - Jāni Gustonu, jo viņš ir mūsu dzimtas paraugs. Viņa personība,... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija