X
Aloizijs Broks

Aloizijs Broks

Garīdznieks, skolu direktors un tulkotājs

Aloizijs Broks ir Latvijas un Aglonas dārgums, jo ir veicinājis novada uzplaukumu - izveidojis 2 ģimnāzijas, aktivizējis saimniecisko dzīvi, organizējis rakstnieku vakarus, darbojies dziesmu svētku organizēšanas komitejā, tulkojis Svētos rakstus. Otrā pasaules kara laikā viņs bija tik drosmīgs, ka vērsās pret holokaustu.

Ja mūsdienās Aglonā būtu tik radošs aktīvs cilvēks, viņš noteikti veiktu pārmaiņas mūsu novadā.


Saistītie faili


Darba autors
Annija Ratniece

Skaties citus darbus

Skaidrīte Feldmane

Skaidrīte Feldmane Bijusi grāmatvede un brigadiere lopkopībā Izvēlētā persona, par kuru esmu izvēlējusies veidot šo mājaslapu, ir mana vecmamma... Uzzināt vairāk »

Jūlijs Lūsis

Jūlijs Lūsis Virvju vijējs Es izvēlējos savu vecvecvectēvu, jo es par viņu nekad nebiju dzirdējusi. Un mani ļoti ieinteresēja... Uzzināt vairāk »

Līga Kronberga

Līga Kronberga Pensionēta skolotāja, novadpētniece un patriote Es izvēlējos Līgu Kronbergu, jo lai gan viņa savā dzīvē ir daudz ko izdarījusi, atzinība ir... Uzzināt vairāk »

Ligita Šreibere

Ligita Šreibere Mūzikas skolas skolotāja un folkloras kopas Mēs izvēlējāmies taisīt projektu tieši par šo cilvēku, jo viņa tiešām ir... Uzzināt vairāk »

Edīte Pagraba

Edīte Pagraba Pensionējusies matemātikas skolotāja Skolotājs ir cilvēks, kas pilnveido skolēnu kā pilnvērtīgu sabiedrības locekli, mācot viņam... Uzzināt vairāk »

Astrīda Červinska

Astrīda Červinska Autobusa kasiere Mēs izvēlējāmies Astrīdi Červinsku, jo viņa mūsu ģimenei ir ļoti nozīmīga, rādot paraugu par... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija