X
Aloizijs Broks

Aloizijs Broks

Garīdznieks, skolu direktors un tulkotājs

Aloizijs Broks ir Latvijas un Aglonas dārgums, jo ir veicinājis novada uzplaukumu - izveidojis 2 ģimnāzijas, aktivizējis saimniecisko dzīvi, organizējis rakstnieku vakarus, darbojies dziesmu svētku organizēšanas komitejā, tulkojis Svētos rakstus. Otrā pasaules kara laikā viņs bija tik drosmīgs, ka vērsās pret holokaustu.

Ja mūsdienās Aglonā būtu tik radošs aktīvs cilvēks, viņš noteikti veiktu pārmaiņas mūsu novadā.


Saistītie faili


Darba autors
Annija Ratniece

Skaties citus darbus

Edīte Pagraba

Edīte Pagraba Pensionējusies matemātikas skolotāja Skolotājs ir cilvēks, kas pilnveido skolēnu kā pilnvērtīgu sabiedrības locekli, mācot viņam... Uzzināt vairāk »

Valda Dorša

Valda Dorša Skolotāja Es izvēlējos rakstīt par skolotāju Valdu Doršu, jo viņa ir ieguldījusi 55 gadus skolā kā... Uzzināt vairāk »

Lavīze Pūce-Aldzere

Lavīze Pūce-Aldzere Vieglatlēte, trenere Mans novada dārgums ir mana ģimene, bet šoreiz es izvēlējos rakstīt par manu vecvecmāmiņu... Uzzināt vairāk »

Egils Andrejs Johansons

Egils Andrejs Johansons Kultūras darbinieks Kopš 1983. gada Egils Andrejs Johansons ir aktīvs kultūras darbinieks un pasākumu organizators... Uzzināt vairāk »

Marta un Reinholds Kučeri Zemnieki Mūsu vecvecmāmiņa Marta Kučere (Dansone) dzimusi 1918. gada  1.aprīlī ... Uzzināt vairāk »

Gvido Šalms

Gvido Šalms Treneris, skolotājs, pulciņu vadītājs, sportists, mentors Es uzsaktu, ka Gvido Šalms ir Latvijas dārgums, jo ļoti daudz savu laiku pavada kopā ar... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija