X
Aloizijs Broks

Aloizijs Broks

Garīdznieks, skolu direktors un tulkotājs

Aloizijs Broks ir Latvijas un Aglonas dārgums, jo ir veicinājis novada uzplaukumu - izveidojis 2 ģimnāzijas, aktivizējis saimniecisko dzīvi, organizējis rakstnieku vakarus, darbojies dziesmu svētku organizēšanas komitejā, tulkojis Svētos rakstus. Otrā pasaules kara laikā viņs bija tik drosmīgs, ka vērsās pret holokaustu.

Ja mūsdienās Aglonā būtu tik radošs aktīvs cilvēks, viņš noteikti veiktu pārmaiņas mūsu novadā.


Saistītie faili


Darba autors
Annija Ratniece

Skaties citus darbus

Uldis  Jaunzemis

Uldis Jaunzemis Zemnieku saimniecības īpašnieks Izvēlējos šo cilvēku, jo uzskatu, ka vienkārši cilvēki veido kaut ko lielu, tik lielu... Uzzināt vairāk »

Andris Linde

Andris Linde Mākslinieks- noformētājs, bijušais Suntažu vidusskolas skolotājs Ir svarīgi novērtēt cilvēkus un viņu paveikto darbu. Bieži vien cilvēki tiek novērtēti un... Uzzināt vairāk »

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks Josifs Ročko ir ļoti interesants cilvēks, kurš ir ebreju vestures glabatājs Latgalē. Uzzināt vairāk »

Velta Kaņepēja

Velta Kaņepēja Pensionāre Veltu Kaņepēju izvēlējāmies, jo personīgi pazīstam (viņa ir mūsu Omīte). Esam daudz... Uzzināt vairāk »

Valda Dorša

Valda Dorša Skolotāja Es izvēlējos rakstīt par skolotāju Valdu Doršu, jo viņa ir ieguldījusi 55 gadus skolā kā... Uzzināt vairāk »

Zigrīda Dirnēna

Zigrīda Dirnēna Pensionāre, ārste Stāsts ir par manu vecmāmiņu un viņas dzīves grūtībām un sasniegumiem. Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija